Silne menstruacne bolesti

Príspevok v téme: Silne menstruacne bolesti
estianka

ahojte...mam velmi nepravidelny cyklus a ked uz raz dostanem menzes tak mam neznesitelne bolesti v podbrusi:(
nepomahaju ani horuce obklady ani 4ibalginy 400vky naraz proste nic...
gyn. vravi ze je to normalne ze sa to casom samo upravi...lenze ono sa to neupravuje a strasne ma to trapi..
neviete nahodne ako sa toho zbavit?
dik

romanka15

Taktiež mám pri menštruácii strašné bolesti. mávam návaly tepla stupne mi hned tlak a cítim sa ako keby som išla odpadnút . naposledy ma to zastihlo v škole nastastie sa o mna postarala učitelka inak by som tam asi odkvecla. Mne zase pomohla 1 tabletka Novalginu :)

akinom007

astronomka/ odpovedam na tvoju reakciu:a neber tolko vela tabletiek predsa to nieje dobre daj si radsej ked mas mierne bolesti,tabletky predsa len zaberaju po nejakej polhodine
- ak teda bola pre mna, mne prva tabletka nezaberie ani keby cakam hodinu a viac az ked dam druhu, a bolesti su take ze by som plakala kolkorazy od bolesti

hlahla

Ahojte, presne viem o čom tu píšete. Mne na Silvestra 2011 zistili mononukleózu a odvtedy, vždy keď mi príde menzes tak odpadnem. Najprv sa zvíjam od bolesti ako dážďovka, ak si dám Ibalgin ho vyvraciam, zvyknem mať hnačku. Naposledy keď som to mala tak nebola sanitka lebo boli všetky obsadené, som dáko prešla na pohotovosť a tam som sa vyvracala. Pichli mi injekciu od bolesti a všetko je ok. Mne vraveli doktori že to mám z toho že nejem, a nehýbem sa... lebo môj otec skoro vôbec nie je doma a nevidí ma jesť, tak o mne hovorí všade že som anorektička, lebo som aj dosť chudá. Len mám rýchly metabolizmus a chorú štítnu žľazu, len to on už nevidí :D. Mne pomáha keď si dám kvapky Algifen neo, vždy keď cítim prvú ešte slabú bolesť v bruchu. A keď som bola a gynekologii kvôli tomuto mi zobrali krv, a zistili že to je dáky syndróm. Sestrička ale vraj bola dáka drzá a mama zle rozumela takže nevieme aký syndróm :D Počula dáky Písov/Pírsov/Písiho,... proste nevieme :D Ja len že keď si budete dávať Algifen neo Vám to pomôže, aj ked zbehnete na pohotovosť aby Vám do zadku pichli od bolesti tiež pomáha.

sid

Ahojjjjte viem co prezivate.dnes som dostala co uz neberem antiku mesiac som si myslela ze mi budu meskat ale nie.pressne som dostalaale o to vacsie bolesti uzam vsebe 2ibalgin 400 za hod a nic mi nepomaha
..nutkanie na wc neustale...

3-Viki-3

Ahojte, mam 13 a menzes mam uz 2 roky a prve dni mam neskutocne bolesti. Nevraciam ani nic podobne ale nemozem sa ani pohnut a nic robit lebo mi je tak neskutocne zle... Moja mama nikdy nemala taketo bolesti a ani nikto v rodine takze som prva. Kvoli tym bolestiam nemozem ist jeden den do skoly a vzdy zameskavam ucivo. Ibalgin mi nepomaha vobeca ani caje. A je mi potom zle cely den...co mam robit? )poradte prosim :)

Ivka 1

Dievčatá a chcete s tým aj niečo robiť?
Chcete sa naozaj zbaviť bolesti? Prírodnou cestou sa to dá a nehrozí Vám poškodenie zdravia.

Becky1603221

Ja mám hrozne nepravidelnú menštruáciu. Bohužiaľ ju však nemám, že raz za 3 mesiace, ale snáď každé 2 týždne. Niekedy ju mám 10 dní, niekedy 8, ale vždy minimálne 5 dní. Bolesti mávam, ale jeden deň sa úplne zvíjam a iné dni nič necítim. Je to individuálne :). Som veľmi rada (že ja nie som tom tak), a zároveň ľutujem ženy, ktoré pri tom odpadávajú, vracajú, či podobne. Tiež som začínala s liekami, ale postupne som prešla na čaje. A pomáha to. Kupujem si väčšinou nejaký bylinkový, alebo na prekrvenie organizmu, pomáha to. Zároveň je to teplý nápoj, a zároveň vám odlahne. Každému pomáha niečo iné, či už lieky, čaje, horúce obklady, užívanie HAK.... ale myslím, že ak Vám nezaberajú lieky, tie čaje sú celkom fajn riešenie :). Mňa akurát trápi tá večná nepravidelnosť :/.

Bubliii

Čaute baby, presne viem o čom píšete, ja som mala od 11tich rokov veľmi silné bolesti, pravidelne odpadávanie v škole, neschopná ničoho aj dva dni.. lieky som mala nejaké čípky od detského gynekológa lebo mama sa už nemohla na mňa pozerať. sestra to isté + vracanie a migrény. ona to poriešila HAK a už nemá problémy. ja som HAK brala 2 roky a rok som sa z toho dostávala, prestala som ju brať z vlastného rozhodnutia, nemala som z nej inak žiadne problémy. a teraz, pomaly po 10-tich rokoch(mám 21 rokov), čuduj sa svete bolesti ustupujú a v niektorý cyklus si ani tabletku nemusím dať, prípadne mi stačí 1 ibalgin 400 na celý deň. veľmi zriedka sa mi stáva že by som brala viac, maximálne 2. ale treba to brať s jedlom lebo ja si ho kopla raz dávnejšie nalačno (čo mi už bolo tak zle že som myslela že v momente aj pôjde von) a ku kŕčom sa mi pridali ešte aj hrozné bolesti žalúdka. dve hodiny som o sebe vôbec nevedela. na večer,aby som sa vôbec mohla vyspať, som si dala druhý, ale už s jedlom a zabral rýchlejšie a žalúdok ma nebolel. ale tiež rozmýšľam že prejdem na nejaké bylinkové čaje, lebo už mi nezaberá tak rýchlo ako kedysi. ibalgin fast mi zabral tak do 3/4 hodky, ale tento obyčajný aj dve hodiny kým zaúčinkoval.