Točenie hlavy s pocitom na odpadnutie

Príspevok v téme: Točenie hlavy s pocitom na odpadnutie
ooo

Prosím vás poznáte niekto ten pocit? Ja mám úzkostnú poruchu, pri ktorej sa mi takto hrozne točí hlavy... nie som schopná ani sama chodiť, potrebujem všade doprovod, lebo sa mi zdá, že odpadnem. Mám aj veľmi nízky tlak. Beriem antidepresíva, ale nezaberajú. Vie niekto poradiť prosím. Som úplne vyradená zo života, nie som schopná sa pohybovať, už niekoľko týždňov som na péenke, stále testujú nové AD a nič...

inka

ano pracujem
je super ze sa mas o koo opriet a mas to s kym riesit.ja som tak estastie nemala.
moj muz je super clovek ale nezvlada riesit so mnou zdravotne situacie tak ako by som si ja predsatavovala.mali sme za sebou velmi tazke obdobie kde musel on bojovat so zakernou chorobou,potom ja ,nato vsetko nase deti a este k tomu aj z najblizsej rodiny.on to nakoniec riesil tak z eo tom nechce rozpravat a ja som to vyriesila unikom do seba a trapila som sa stym sama.aj ked dnes povie ze som nemusela ,ze nakoniec vsetko dobre dopadlo a on tomu veril.nuz darmo kazdy mame inu povahu.niekto vidi vsetko optimisticky a nicoho s aneboji a niekto vidi pred sebou len katastrofy a boji sa len mysleinky na nieco zle.k tym sa pripisujem ja.
v kazdom pripade je fajn ze mas pri sebe niekoho s kym s amozes poradit a kto ta podrzi a vytiahne z postele ked ty ani za slaka od tial nechces...

ooo

no dnes sa mám veľmi unavene... fakt by som len spala a spala, ale bojujem... inak to nie je také zlé, teda samozrejme sa mi točí hlava, ale zažila som aj horšie stavy. My sa s priateľom o všetkom rozprávame, riešime to spolu, on tomu rozumie, zažil si svoje, aj keď iné veci... ale niekedy sa mi zdá, že už o tom rozprávame priveľa, tak sa zase dohodneme, že už na túto tému ani slovo... ale vždy ma vypočuje. Ty si Inka v práci?

inka

to ze je z toho unaveny to verim aj tebe aj jemu.aj moj manzelbol z toho unaveny,nakoniec som prestala snim o tom komunikovat a riesila som si vecipo svojom a jeho som do toho nezatahovala.pred tym som sa vzdy premahala a bolo to k nicomu.bolo mi este horsie.super bolo ked som zistila ze ako nahle som ho s tym prestala otravovat a vedel asi povedat svoje aj za cenu ze sa otocil a odisiel,bolo pre mna uplne suprove.a tak som s apomaly zacala tesit z uspechov ako zvitazit sama nad sebou .
to pplehovanie viem ake je,mozno aj preto mi z toho vsetkeho zostal este jeden nevyrieseny problem a to j eproblem so spankom.ale to je uz kapitola dalsia.
a ako s amas dnes?

ooo

INKA keby som ostala v tej posteli do 9, tak mi je horšie, to mám odskúšané a už by som sa z nej nevytrepala. A už som na péenke tretí mesiac, tak už mám naspaté :) To s tou povahou je asi pravda, veď hlavný problém je vždy v človeku a nie v udalostiach a okolnostiach... lebo všetko je o tom, ako sa ty k tomu postavíš. Ja chodím na terapie, takže to tam riešime. Ono s tými vzťahmi som to myslela tak, že ja v tom mám jasno a sama v sebe to mám vyriešené, ale v realite to také ružové nie je... s priateľom na tom pracujeme, aby sme náš vzťah zlepšili, ale nie vždy sa to darí podľa očakávaní... okrem toho je už z môjho denného sťažovania sa a vzdychania nad tým ako mi je zle, trochu unavený...

inka

penka je nato aby si clovek oddychol a zotavil sa.takze ak sa tichce lezat a mas potrebu lezat do 9 ci do 10 tak tam kludne zostan lezat.mne bolo lepsie vstat hned ako som s azobudila rano aj ked to bolo o 5 a potom si polehovat na obed.ale toej vsetko individualne.teraz napr aj ked som unavena tak sa premaham aby som si poobede nelahla lebo nemozem potom v noci spat,respektive zaspim a nad ranom s azobudim super vyspata uz.
to ze mas uz vztahy vyriesene neznamena ze ich mas vyriesene aj sama so sebou a si vnutorne s tym vysporiadana.ono to v nas zostava poriadne dlho a niekedy ani to co si myslime ze sposobilo nase problemy v skutocnost nie je pravda.ako to bolo napr.v mojom pripade.az u psychologa som zostila ze dovod toho ako s acitim nie je v tom co som prezila za posledne obdobie ale moja povaha a schopnost alebo neschopnost riesit veci a celkovy pohlad a postoj k dennodennemu zivotu.

ooo

INKA ďakujem... tak ste mali pekný výlet... teraz si asi v práci. Ja som sa dnes prinútila vyliezť z postele o niečo skôr ako obyčajne... na začiatku péenky som vstávala o siedmej, teraz je kľudne aj deväť preč a ja si ležím... ale som si to zatrhla... No s tým čo tomu predchádzalo, ja to mám celé myslím vyhodnotené, bol to vzťah s priateľom, mala som stále pocit, že sa mi dosť nevenuje a že hoci viem, že ma má rád, tak nevie prejaviť cit... a potom sme sa už hádali o všetkom, rozchádzali sa (bývame spolu, takže sme už riešili aj to, komu čo ostane...) a tak sme si vyrábali stresy, až som sa tak trochu zaplietla s iným mužom (nič vážne sme spolu nemali, sme veľmi dobrí priatelia teraz)... ale myslím, že to bola na recidívu môjho ochorenia veľmi dobrá pôda. Obidva vzťahy mám už vyriešené.

inka

ahoj,uz sme sa vratili pred chvilou z hribov.pochodili sme 5 hod ale hribov teda nic moc.nevadi hlavne ze sme sa prevetrali a trochu rozhybali.
nie si narocna,len chces aby ti bolo ako pre tym ,to je uplne normalne.a s cim zacat,to je to najtazsie zacat.hlavne sa myslienkami vrat do zadu a najdi obdobie kedy s ato zhorsilo,co vsetko tomu predchadzalo.to je prvorade.spomen si na dni kedy sa zacal tvoj ztav zhorsovat a prejdi si myslou vsetky udalosti co boli pred tym a co ta najviac sužuje.teraz nemyslim tym prejavy choroby.

ooo

Inka ja som tu a budem tu nejaký čas... ak by si mi vedela poradiť ako a kde začať, aby sa mi prestala točiť hlava, to by bola bomba...som náročná ohromne, však?

inka

musim uz ist,rada som si s tebou pokecala a ke dtu budes vecer alebo zajtra mozme sa dalej rozpravat.ideme trochu do lesa,mimochodom je to najlepsie miesto kde mozes nacerpat pokoj,ulavu a silu.a ak by som ti mohla nejako pomoct s kludom sa pytaj ,budem rada ked ti pomozem aspon nejakou skusenostou.