Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

SRDCE-prolaps chlopne, šelest....

Príspevok v téme: SRDCE-prolaps chlopne, šelest....
yyyyy

ahojte, mámdiagnostikovaný šelest od malička...a pred rokom mi diagnostikovali prolaps mitrálnej chlopne, často ma bolí srdce...a pichá ma....myslíte, že to môže byť tým??? A ešte niečo sa chcem spýtať....už asi dva týždne mi je čudne...na zvracanie..a tak..a už týždeň ma pobolieva okolo srdca a ťaží ma na hrudníku, občas sa mi aj ťažko dýcha..poraďte niekto s podobným problémom...môže to byť aj do chrbtice..alebo psychického pôvodu??? pretože ja sa veľmi bojím že je to srdiečko, a niekedy mi akokeby okolo srdiečka vibrovalo niečo..alebo akokeby som tam mala krče..ďakujem za odpovede

Terezka1234

Dobry.den.zistili mi.mierni.prolaps chlopne viem co.to.znamena bo mi.to.doktor visvetlil ale.aj.tak mam.starosti.a.obavi strasne sa.bojim.ze.sa mi.nieco stane je.mi.zle.srdiecko ma.zatial.neboli ale.mam.tazkosti.s.dichanim a aj zavrati citim ze.na mna lezie horucava mam aj. Busenie.srdca.nic.mi.na to nedali zatial ma stim niekto.skusenosti prosim vas za hocijaku odpoved dakujem

lentilka58

aj ja mám prolaps mitralnej chlopne a šelest už nejaký ten rok. bolesť, pichanie, sťažené dýchanie su častým priznakom. ono ak to trvá len krátko, tak sa tým netreba zaoberať, ale pri dlhotrvajucom stave je dobre vyhladať lekára. a tie vybrácie, to su aritmie, to srdce akoby sa chvelo, alebo preskakovalo. a aj pocit na zvracanie býva z toho. často to ovplyvnuje stres, vyťaženosť, a kopa iných faktorov...

skprincesssk

ahojte..mne zistili prolaps mitralnej chlopne vlani v lete,takze ked som mala 16..tiez ma dost casto picha pri srdci a tiez sa mi nelezi velakrat dobre na lavej strane..konkretne lieky na to neberiem, len tie sumive magneziove tablety..a taktiez ma obcas tazi na hrudi a tazsie sa mi dycha - ako to tu uz niekto spominal..

jozo2008

reagujem na článok od Patrik Z. :
počúvaj Patrik to čo hovoríš je úplne subjektívne a poviem narovinu že vždy ma takéto tvrdenia vedia vytočiť pretože poznám veľa ludí čo kvoli tomu odpadávajú a nemôžu plnohodnotne fungovať.To čo píšeš je iba a iba Tvoj individuálny prípad že to našťastie nemáš závažné.Ale nepíš že prolaps je nezávažné ochorenie.

skajka52

suhlasim s elis48..mam take skusenosti tiez mam vrod.srdc.vadu-poskod.chlopnu2stupna..odpadavala som a kazdy lekar ked nevedel z coho..povedal to vas na hrudi boli s chrbtice..ano moze byt no moze byt aj horsia diag.pretoze z chbtice vas na hrudi nbude boliet cely rok..a pozor na kombinaciu s depresiami ci psych.problemami..nehanbit sa a ist na psychiat.vysetrenie pretoze je to spustac vsetkych chorob..!!!blanka

eliz48

bolesť srdca nieje normálna nikdy.Rok som chodila po všetkích možných vyšetreniach,odpadla som tri krát.Bola som na pohotovosti anič mi nezistili.Poslali ma aj na psichiatriju a zistili že mám depresiu. Kardiologička povedala že mám srdce ako mladica.Našli mi niečo aj na chrbtici.Proste každý odborný lekár mi niečo našiel,ale ja som vedela že je somnou zle,cítila som sa ako pred smrťou.
Apotom som dostala infarkt,už som prekonala dve operácie a čakám na tretiu. Dávajú mi pol roka života ak sa nedám znova operovať.
Preto píšem nedajte sa odbiť hlupimi rečami odborníkov ,aksa cítite zle choďte k inému a možno ten bude múdrejší.Veď len vy viete ako sa cítite.

Patrik Z...

Prolaps mitralnej chlopne mam ja ja a zijem s tym bez problemov uz 30rokov. Nejedna sa o nic vazne. Co to ale znamena? V kratkosti, predstavte si nejake potrubie ktore zakryjete nejakym plochym predmetom - teda nejakou klapkou. A tato klapka by mala byt presne tak velka ako aj to potrubie. No ta klapka je o 1mm, 2mm mozno vacsia ako potrubie. Na fungovanie vpustania a vypustania to staci. Problem by bol keby bola mensia a neuzavrela by dokonale potrubie. Preneseny vyznam, teda ak by chlopna bola mensia a neuzavrela by kapilaru, krv by sa potom vracala nespravnou cestou naspat do srdca a nebola by vypumpovana do organizmu... Teda prolaps mitralnej chlopne z hladiska funkcneho nieje nic vazne, ma ho vela ludi a uz vobec ho netreba ani operovat. Ja mam ako dosledok sportovania este aj hypertrofiu lavej komory, cize zvacsanu aby pumpovala viac krvi, kedze som sportoval najma, ked srdce rastlo dost aktivne, ale vobec mi to nestazuje zivot....

jozo2008

ahojte,mam diagnostikovany prolaps mitr.
chlopne,lekari na to prisli iba minuly rok.
spociatku malo ist iba o hypertenziu,co je samozrejme tiez jeden zo sprievodnych prejavov tejto choroby.velmi dolezity je
vnutorny psychycky pristup a potom zivotny styl.treba davat pozor napr. na
prechladnutia lebo zapaly,ktore zhorsuju Vas zdrav.stav ako kazdy kto je chory som musel prestat zasadne s fyzicky co i trochu
namahavymi cinnostiami.musim brat lieky ak chcem normalne fungovat,dost pomahaju aj magnesiove sumive tablety,ktore mi znizuju tlak,tiez cesnek,no dolezita vec ze prolaps je chirurgicky operovatelny.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

SRDCE-prolaps chlopne, šelest.... - Fórum - ZDRAVIE.sk