SRDCE-prolaps chlopne, šelest....

Príspevok v téme: SRDCE-prolaps chlopne, šelest....
yyyyy

ahojte, mámdiagnostikovaný šelest od malička...a pred rokom mi diagnostikovali prolaps mitrálnej chlopne, často ma bolí srdce...a pichá ma....myslíte, že to môže byť tým??? A ešte niečo sa chcem spýtať....už asi dva týždne mi je čudne...na zvracanie..a tak..a už týždeň ma pobolieva okolo srdca a ťaží ma na hrudníku, občas sa mi aj ťažko dýcha..poraďte niekto s podobným problémom...môže to byť aj do chrbtice..alebo psychického pôvodu??? pretože ja sa veľmi bojím že je to srdiečko, a niekedy mi akokeby okolo srdiečka vibrovalo niečo..alebo akokeby som tam mala krče..ďakujem za odpovede

,.,.,

...napísala som to tak laicky, teda dopĺňam - to že som napísala, ak ti chlopne fungujú normálne, tým som myslela, že ak ti priliehajú, teda nemáš aj insuficienciu, vtedy by to malo znamenať, že prolaps je hemodynamicky bezvýznamný...

,.,.,

hej, je to časté, ak ho nemáš hemodynamicky významný, teda ak máš len prolaps, ale chlopne ti fungujú normálne, tak by to nemalo spôsobovať väčšie problémy. Ale keď sa ti teraz vyskytli tie ťažkosti, tak radšej choď znova, či sa náhodou niečo nezmenilo, a budeš spokojnejšia. Keď si bola pred rokom, kedy ti kázal prísť na kontrolu?

yyyyy

no veľa mi toho nepovedal..akurát, že je to časté...a je v papieroch napísané....prolaps mitr.,chlopne str.ľahký...

,.,.,

yyyyy, prolaps môže byť rôzny z hľadiska významnosti. Ak ho máš hemodynamicky bezvýznamný, pichanie, bolesti môžeš pociťovať, ale inak by nemal spôsobovať väčšie ťažkosti. Ak ho však máš diagnostikovaný, ako hemodynamicky významný, záleží od stupňa významnosti. To ti najlepšie vysvetlí lekár, ako to je u teba, čo ti to môže spôsobovať. Tvoje ťažkosti môžu mať rôzny pôvod - ako sama píšeš, aj z chrbtice, psychického pôvodu,..., a len lekár ti povie najlepšie, či u teba aj z prolapsu. Určite to nezanedbaj a nepripisuj sama niečomu, že z čoho to je, choď k lekárovi, popíš mu svoje ťažkosti, on je na to kompetentný, len on ti môže dať správnu odpoveď. Tu sa môžeš dočkať rôznych odpovedí, ktoré sa nemusia zhodovať s tým, z čoho skutočne pochádzajú tvoje ťažkosti. Potom napíš, ako si pochodila...

yyyyy

pre deeee: ty máš tiež prolaps?? aj ti býva zle a máš pocity ťažoby okolo srdca..aj na hrudníku?? nemusím sa obávať??,, je to normálne????

deeee

ja mam to iste a este mam aj male srdce-....to pichanie pri srdci je sposobene tym. Nie je to nic zavazne, len by si si mal/a davat pozor na zapaly.To znamena kazdy zapal poriadne preliecit.