moja dcéra asi zošalela!!!!neviem si s ňou rady

Príspevok v téme: moja dcéra asi zošalela!!!!neviem si s ňou rady
emil55

zdravím,volám sa emil,mám 53rokov,v 19tich som mal epilepsiu,moja žena je mierne mentálne retardovaná. mám s ňou 2 dcéry,staršia má 17 a lieči sa u psych. na ppp a tá mladšia tiež chodí k psychiatričke pre poruchu emotivity v adolescencii,má 15,ale vôbec jej tá liečba nepomáha,skôr by som povedal,že jej to škodí,jej psychický stav je čoraz horší a tie záchvaty hystérie čoraz silnejšie a častejšie,ked má záchvat je nebezpečná pre okolie,minule začala do všetkého kopať a hádzať do sestry predmety,aj ju zranila,aj manželka sa jej bojí,a ja bývam celé dni v práci a oni 2 sú tam doma na ňu samy,rozmýšlal som aj nad liečením,ale nechcem jej kaziť štúdium,teraz od septembra nastúpila na strednú priemyslovku a ide jej to tam,ale bojím sa,že ak sa to bude aj nadalej zhoršovať,tak môže vážne ohrozovať okolie,ked jej už ani psychiatrička nevie pomôcť,tak ja už vážne neviem,čo s ňou bude...

mamca

Takéto ochorenie jedného člena zasahuje celú rodinu,preto nestačí,ak sa lieči len dcéra,ale treba sa zamyslieť nad vzťahmi v rodine.Konzultuj svoje obavy s jej psychiatričkou,spýtaj sa,aký prístup máte navzájom uplatňovať,čo môžete-nemôžete od liečby očakávať... Je dôležitejšie nepokaziť štúdium či nepokaziť život?