ocino-alkoholik a klamar

Príspevok v téme: ocino-alkoholik a klamar
ach jaj

Caute mam 15 rokov a otca alkoholika. Viem, ze tu je vela tem o alkoholizme, ale ten tu nechcem riesit. On je pripad, ktoremu sa neda pomoct. Problem je v tom, ze ked k nemu mam prist(rodicia su rozvedeni) casto je opity.
On mi uz Xkrat slubil, ze nebude opity , ale nie vzdy to dodrzi. On si mysli, ze mu to vzdy odpustim. Alebo este lepsie, ze si to nevsimnem:D Jednoducho ma bere ako blbe decko. Co mu mam povedat? Nemozem mu povedat, ze ak sa to ete raz stane, ze sa s nim nestretnem. To nejde, ved je to moj oco. Ja ho nechapem, lebo som jedina kto mu z rodiny ostal a on si to asi nevazi. Viem, ze ma ma rad. Ale naco mi to je, ked sa takto sprava? Uz som od neho aspon 10 krat odisla ked bol opity aj buchla dverami, nechala listok s odkazom a nic z toho. Viem, z su aj horsie problemi, ale aj tak ma to trapi. Nemate niaky navrh ako ho donutit aby bol triezvy aspon na tu chvilu? Ked to vydrzi cely tyzden v praci, tak by mohol aspon jeden den aj cez vikend nie?:(

ach jaj

nie je tu nejake dieta alkoholika? lebo by ma velmi zaujimalo ako to vnimaju ine deti. Ja totiz v okoli nikoho takeho nemam s kym by som sa mohla porozpravat

ach jaj

no moj oco bol uz na viacerych lieceniach, ale nie dobrovolne. a to je potom zbytocne. keby som uz vtedy bola na svete, tak im nieco poviem. nevem co si mysleli, ked ho tam posielali. ten moj to vie, on si to aj prizna. ale nedokaze prestat. kvoli tomu ze vsetkych stratil, kvoli dlhom ktore do konca zivota nesplati a tak...

ach jaj

amika: on je tichy ked je opity a na nic neodpoveda. alebo len nezmysli a stale sa opakuje. na tom videu by nebolo zrejme nic vidno...
a moja mama? ta uz to raz riesila a skoncilo to rozvodom. ale to bolo uplne o inom. v tomto mi nevie pomoct nikto z rodiny, pretoze mu uz nikto nedvoveruje. preto som tu:)

achhhh

to presne to iste ako moj otec... uz sme mu vraveli aby aj na liecenie isiel..ale on o tom ani pocut nechcel, on vravel ze on vela nepije, ze nie je alkoholik, on si ide len na jedno pivko a ktomu si da jedno pol deci ale ze nic viac , a vidis tazko s takym clovek rozpravat ked si to ani len neprizna..tiez by som mu chcela pomoct... ale on alkohol vidi ako liek na zabudnutie od vsetkych problemov ... fakt ja som tiez z toho zufala

ach jaj

no to si viem predstavit:( to mas blbe. ved on sa k nam chce uz 10 rokov vratit, ale som rada, ze su rozvedeni...
no ale to nic neriesi. nemozem sa stale tvarit, ze je vsetko v poriadku. a on ma vzdy zavola aj ked je opity, ale v telefone to vie zakryt. ja nechapem naco to robi. A mas pravdu. On by musel velmi chcet, lenze je slaboch a stale sa lutuje. s takymto pristupom neprestane pit nikdy.

amika

videla si video opiteho Davida Hazelhofa,ktore natocila jeho dcera? To bolo fakt bystre od nej! On to potom videl,ked bol triezvy a hambil sa jak pes,hlavne je,ze sa potom spamatal a seka dobrotu,ja ta chapem,ze to mas velmi tazke a ty nemozes predsa niest zodpovednost za dospelaka,lenze ta to boli,lebo je to tvoj otec a si zlata,ze mu chces pomoct hoci si myslis,ze mu niet pomoci. Skus sa porozpravat na linke dovery v pripade,ze by si sa nechcela zdoverit skolskemu resp.inemu psychologovi. A co na to tvoja mama?

achhhh

ja mam doma presne to iste otec tiez alkoholik lenze nasi nie su rozvedení, a to je tiez len otazka casu kedy sa to stane lebo je to doma na nevydrzanie, doma nie je nikdy pokoj , jedno mas dobre ze tvoj oco nezije s vami spolu v jednej domacnosti, moj oco ma take obdobia ze dokaze byt aj cely mesiac v kuse v alkohole a vtedy je to najhorsie a uz sme mu x krat vraveli aby taky nebol aj on nam slubil ze uz taky nebude ..achh ale zbytocne reci..na druhy den bol este horsi..takze zbytocne..to musi chciet on sam a velmi to musi chciet