Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poradite mi?

Príspevok v téme: Poradite mi?
veruneviem

som vydata 20 rokov. mam jednu 17-rocnu dceru. som tretia manzelka mojho o 6 rokov starsieho manzela. od zaciatku nasho vztahu som vedela, ze to nie je ten, s kym chcem prezit zivot. ale otehotnela som a vzali sme sa. manzel sice nasu dceru miluje, ale iba slovne. o rodinu nejavi zaujem, doma ho takmer nevidime. prichadza vecer, nalozi si na tanier jedlo a sadne k televizoru. rano odchadza do prace. tri dni v tyzdni je niekde s kamaratmi, cez vikend je opat s kamaratmi, alebo sam na chalupe. ked je doma, iba krici a nadava. financne cele roky drzim rodinu ja, pretoze manzel ma maly prijem a privyrabat sa mu nechce. nema ani kedy, ved sa stale iba zabava a lenosi. kvoli dcere som sa doteraz nerozviedla, ale uz nevladzem vsetko dalej znasat. problem je, ze mame spolocny majetok (byt, chalupu, auta, zariadenie bytu a pod.), ktore som ale kupila ja za svoje peniaze, pripadne chalupu za peniaze mojich rodicov. manzel teraz chce polovicu zo vsetkeho. neviem, co robit, lebo na nic nikdy neprispel. dokonca aj jeho stravu a oblecenie platim ja. bolo by nespravodlive, aby som ja s dcerou dostala polovicu a on, ktory sa doma iba povaluje, dostal druhu. viete mi niekto poradit co mam robit? vdaka.

ninuskaa

Pozri, 17-ročná dcéra je už dosť veľká na to, aby pochopila, že sa jej mamka trápi. Preto si myslím, že ak jej túto situáciu vysvetlíš, s tým, že to nie je dobré ani pre ňu, myslím si, že by pristála na tom, aby ste si vy dve vymysleli nejakú historku, tak, aby si prvorade manžel uvedomil, že si celý život drela v podstate na neho, a po druhé aby si dosiahla to, po čom túžiš..slobodu na duši však? Ak je tvoja dcera zdrava mala by pochopit ze nie si stroj ktory si cely zivot plni len svoje povinnosti, ale hlavne ze si clovek ktory ma srdce. A to, ze sa staras o nu v najvacsej miere ty, si urcite tvoja dcera uz vsimla.Takze rozumny rozhovor s nou nebude na skodu, vymyslite si na neho strategicky plan, aby sa uz tolko neprizivoval...Tvoja dcera nema co stratit ak ostane pri matke ktora ju lubi a stara sa o nu nie?

diplomat

obvykle stojim na strane muzov, co je samozrejme, ved som jeden z nich, ale co sa mi na muzoch naozaj nepaci je lenivost a drzost nechat ekonomicke otazky na zenu. to robia iba slabosi. kopni ho do riti!

drobcek025

Ak ti mozem poradit, tak urcite sa rozved. Ak s nim nie si stastna, tak nad tym dlho nevahaj. A urcite to ani dcere neprospeje, ze vyrasta v takej rodine.... Viem to z vlastnej skusenosti, hoci su moji rodicia spolu, bola by som radsej keby to bolo opacne. Mozno prides o nejake hmotne veci, ale ten kludny zivot potom za to urcite bude stat.....

svetlana6

1. pravnik
2. prinajhorsom mu nechaj trebars chatu, auto a posli ho co najskor ...
3. 17- rocna dcera uz nie jej dieta, mala by to pochopit
4. stratenu mladost ti to sice nevrati, ale nikdy nie je neskoro. urcite ta caka este skvely zivot- bez neho.

Drzim palce :)

vruneviem

vdaka za dobre mienene slova, ale vymyslat si nemozem uz aj kvoli dcere. ta stale dufa, ze sa nieco zmeni, lebo nechce byt dietatom rozvedenych rodicov. manzel ju ma rad, aj ked sa jej velmi malo venuje. dcera by mi nikdy neodpustila, keby som si vymyslala nieco, co nie je. v skutocnosti je situacia taka, ze ani nemusia byt bitky a pod., uz to, ze dvadsat rokov clovek zivi obrovskeho chlapa s neuveritelnym apetitom, ktory doma neprelozi krizom slamu, je dovod na to, aby odisiel s holym zadkom. ved za cele tie roky nekupil do domacnosti za halier nic.peniaze ktore zarobi si mina na benzin, lebo sa mu nechce chodit do prace dopravou a za svoje zaluby (jedlo, alkohol, cigarety, vylety s kamaratmi a pod.). dnes mam narodeniny, dokonca okruhle, ale ani mi nezagratuloval. doteraz sedel pri pocitaci, ktory som samozrejme tiez kupila ja...

ninuskaa

ahoj, u nás je to trošicku podobné...ja mám otca, ktorý je tiež tretíkrát ženatý, a to s mojou mamou..čiže žijeme spolu...medzi mojimi rodičmi je viac ako 20ročný rozdiel...a to je už čo povedať..mama to tiež nemala ľahké, ostala s otcom vlastne kvôli nám deťom..rozdiel je asi v tom, že môj otec pracoval celý život, síce nie ťažko, ale mal dobrú prácu..doma tiež lenosí a čakáá ze ho bude každý obsluhovať...no je to trošku podobne ako u teba...ale povedz mi, je to normálne aby žena robila na muža a nakoniec by mal ten muž este odísť s plným vreckom??to určite nie...toto nedovoľ...určite by si mala ísť za nejakým právnikom...ale to budeš musieť trošku klamať a povedať, že ti muž ubližuje, alebo ťa bije, nestará sa dlhé roky o rodinu, pije a nejaví záuujem o dcéru, že ti berie peniaze a potom nemáš ani peniaze pre dcéru...musíš si niečo také vymyslieť, lebo inak ti nijaký právnik nepomôže s tým, aby si so všetkým mohla odísť...viem, že v prípade rozvodu sa všetko delí napoly...no veľa šťastia..a síl

ivicka

fíha, to nie je jednoduchá situácia! keď je ten tvoj muž taký lenivec, ktorý sám nič nemá, určite sa bude snažiť zodrať z teba kožu. poznám podobný prípad a tá žena dopadla dosť blbo. zákony sú šibnuté, aspoň v našom štáte. mala by si sa obrátiť na skúseného právnika a urobiť to čo najskôr. čo ak by sa ti napríklad niečo stalo a dcéra ostane s ním? v takom prípade by on zdedil všetko a to si píš, že by to pekne rozfofroval. dcére by nezostalo možno nič. tak nečakaj kým bude ešte horšie.

vidnik

bolo by dobre spytat sa nejakeho pravnika. ale najdi si odbornika, lebo len tak si sadnut s pravnikom na pokec nema vyznam. vezme od teba vela penazi a dozvies sa tolko, kolko si najdes aj na internete sama.

jajka001

rozved sa čim skor. peniaze nie su vsetko, hlavne ze mate kde byvat. ked sa rozvedies tak si konecne zariadite zivot podla seba. dokedy ho chces zivit?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Poradite mi? - Fórum - ZDRAVIE.sk