RODINNE PRIDAVKY .....

Príspevok v téme: RODINNE PRIDAVKY .....
[zruseny12]

Pekny den prajem,dnes som bola na urade koli rodinnym pridavkom,tam mi oznamili,ze si ma podat ziadost na rodinne pridavky druh v CZ/tam pracuje za cesku fyrmu.../ja som stale poberala pridavky tu na SK...dcera bude mat 18.10. 12rokov...nechapem,preco musi podavat ziadost druh v CZ...
...bolo mi povedane,ze ked nam odmietnu v CZ rodinne pridavky tak zasa mame poziadat tu na SK,je to normalny postup?podla mna zbytocny...alebo je to normalne....ma niekto tiez taku skusenost?

[zruseny12]

radana...sak som pisala,ze som bola pre papier a pytala sa na to...ale sedeli tam este dva zeny...asi to bola jej navsteva,tak ani nevnimala,co jej hovorim.../ze dcera chodi este na ZDS....
az jak som jej doniesla,tak sa cudovala,sak aj v skole sa cudovala ta pani, co mi to potvrdzovala...
sak je to uz jedno...no ja som si myslela,ze to bude z toho dovodu,ze ked tam idu odvody,tak preto to ma byt tak...

[zruseny12]

IVKA,dakujem ti velmi pekne za odpoved...no,druh pracuje za cesku firmu,ale keby mal moznost pracoval by aj doma v SK,ale kto mu zaplati...poriadne ako poriadnemu robotnikovi?ktory poctivo pracuje...a taha plno hodin?
...na smiech,z ludi ktory poctivo pracuju nakoniec urobia migrujuceho cloveka...
...ale tu podmienky pre pracuvujucich ludi neurobia take aby muzi nemuseli chodit po svete...:0)))))..../ved nemaju inu moznost/
uz som to pochopila,preco to tak je...ked dava odvody tam im,tak nech sa to aspon scasti vrati naspat...:0)))))....dobre vymyslene,len honit po uradoch sa zasa musi clovek...
...

takze este raz dakujem Ivka...pekny den prajem...

radana

Maria,ale ved dcerka este nepotrebovala potvrdenie zo skoly,nakolko je este v povinnej skolskej dochadzke.A co sa tyka tej adresy,nam chodia rodinne pridavky rovno na ucet tam,kde aj manzelova vyplata.A aj moj prijem som si dala posielat na ucet.Je to omnoho lepsie,predtym som musela vystat soru na poste,kde bolo milion ludi,maly nervozny......

Ivka 1

Maria je to teda riadne svinstvo ale toto som našla ako odpoveď žene,ktorá mala taký istý problém ako Ty, Ak jeden z rodičov je zamestnaný v inom členskom štáte, považuje sa za migrujúceho pracovníka a vzťahuje sa naňho Nariadenie rady (ES) 1408/71. Ak je druhý rodič na Slovensku nezamestnaný, primárny nárok na dávky má uvedená rodina v členskom štáte zamestnania, v tomto prípade v Čechách. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny teda postupoval správne, keď zastavil vyplácanie rodičovského príspevku aj prídavku na dieťa, nakoľko váš manžel je zamestnaný v Českej republike a vy ste na Slovensku nezamestnaná. Odporúčame, aby ste si o rodinné dávky požiadali prostredníctvom svojho manžela v členskom štáte zamestnania, to znamená v Českej republike.
O rodinné dávky si musíte požiadať na príslušnom českom Úrade práce, kde vám oznámia, aké doklady je potrebné predložiť. Ak sa stane, že iný členský štát podľa svojej národnej legislatívy nemôže priznať rodinné dávky, budú sa vyplácať rodine podľa našej národnej legislatívy na Slovensku.
Takže toto si vymysleli a aj my máme tiež problém s vyplácaním rodinných prídavkov, lebo syn opakoval prvý ročník
na vysokej škole ,zaplatili sme už za to,že namiesto troch rokov študuje štvrtý rok,teda nadštandart. Stálo nás to 14.000,-- a teraz vraj nemáme ani nárok na rodinné prídavky z toho istého dôvodu. Takže tak sa to teraz robí.

[zruseny12]

...isla som tam koli tomu,ze potrebovali stale ked zacal novy skolsky rok potvrdenie zo skoly na rodine...takze,preto,ale zaujimave,ze mi ho dala,ked vobec netrebalo/no ale sedeli este tam nejake zenske,tak asi ani nevnimala/...este sa pytala,ci chodi na zds-ku.....
no a dnes som bola odniest to potvrdenie,a aj papier na ziadost mi dala vypisat...
no a tam si vsimla,meno druha...a tazko sa mi to vysvetluje...stale take popletene je vsetko...mna uz stve toto,ze pomaly byvame v novom byte4roky bola som tiez zmenit adresu,a nezmenili ju stale posielaju na adresu ked sme byvali v podnajme.../tie rodine pridavky/
len postarka uz vie,ze uz tam nebyvame tak nam hadze do nasej schranky...neviem ako im to mam dat vediet,jedine pisomne...a ja som si bola ista,ze je zmenena adresa,len prednedavnom som nieco pozerala,a zistila som,ze adresa je stale stara...
boze,toto ma vie velmi nastvat,ked clovek tam ide nahlasi a oni si nerobia svoju pracu,hlavne, ze plat im ide to je hlavne....
kaslem na to,nebudem sa rozculovat...stale sa hovorilo,ze ked budu PC,tak nebude tolko papierovaciek,a je este viac ako kedysi bolo...nieco nenormalne...sak to poznas,co ti budem pisat...na vsetko treba potvrdenie....dobre,ze po nas nechcu,aj kolko krat ideme na WC....

[zruseny12]

....no,ze vraj aj v CZ druhovi pani na urade povedala,ze odkedy sme v EU tak sa maju vyplacat rodinne len zamestnanym...
a ze mu dala plno papierov...:0((((....
tak to mam radost,pockam za nim a uvidim,co bude...
keby som tam nebola sla,tak nadalej davaju rodinne a nic sa nedeje...

radana

Maria,to poznam behanie po uradoch,takze nic nove pod slnkom.Ved co by ti uradnici zjednodusili,ked ta mozu poprehanat?

[zruseny12]

...ale ona hovorila,o tom v CZ,ked budeme ziadat...radana mne sa to zda cudne...lebo sama s tym zacal doteraz sme stale poberali,a ona na to,ze preto,lebo sme nepovedali,ze druh robi v CZ...mne to pripada,ako keby si robila srandu s nas...divne,velmi...sak to je jedno kde budeme poberat rodinne,a hlavne nasa vec kto...no nic ja si tak skocim az pride druh aj tak mam na nich trochu zlost,lebo ked sme sa stahovali,menila som adresu a oni mi stale pisu tu staru...takze si ich asi podam,lebo zda sa mi ze sa nas pokusaju zbavit...slusne...budem behat po uradoch a potom zasa naspat...hore dole...necham to tak zajdem si k nim na druhy tyzden...s druhom...