prave ucho - slabo pocujem

Príspevok v téme: prave ucho - slabo pocujem
miso

Uz dlhsiu dobu mam problem s pravym uchom. Pocujem nan zretelne menej ako na lave. Ked si zapcham lave ucho, tak slabsie pocujem a takmer nic nerozumiem. Trva to uz asi dva-tri mesiace, nemal som ziaden uraz ani nic podobne. Bol som s tym u usneho, predpisal mi tabletky a nosny sprej, no nezabralo to. Skusal som aj usne kvapky Aurecon drops, no ani tie nepomohly. Planujem zajst este k jednemu usnemu, tak uvidim. Neviete mi prosim poradit ako by som si mohol pomoct alebo co sa s tym da robit? Strasne sa bojim, ze nato ucho budem hluchy.

lea

no hlavne si ziaden olej do ucha nelej, to by som neriskovala. ja tiez od detstva slabsie pocujem na prave ucho, v dosledku mnohych zapalov stredneho ucha, ale nesposobuje mi to problemy, pretoze ucho je parovy organ a ak je jedno slabsie, to druhe okamzite prebera jeho funkciu, mame to tak v tele zariadene. hluchoty sa nemas preco obavat. ale je pravda, ze hlasna hudba, diskoteky a tak prispievaju k strate sluchu, poznam jedneho profesionalneho didzeja a ten je uz uplne nahluchly

mira

Tie kôstky v strednom uchu sú hlboko, olej sa dostane len na povrch. Môžeš skúsiť nahriaty panenský sezamový olej na čistenie, ale hlavná je zmena stravy. To čistenie sa deje prostredníctvom krvi, ktorá vyživuje ucho.
Krv zároveň prečisťuje aj cievy, takže operácia potom nie je potrebná.

sarin

ahoj moja mama ma taky problem ze jedno ucho ma akoby zavalne,.. pocuje v nom len taky sum abo tak... chodila po vysetreniach a prisli jej na to ze ma zuzenu jednu cievu pri uchu a ide s tym na operaciu. Takze necakaj a chod lekarovi.

mira

Mišo, máš asi zanesené ušné kôstky v strednom uchu. To je zapríčinené nasýtenými mastnými kyselinami, ktoré ti tam zatuhli. Tie sa nachádzajú v živočíšnej potrave a v stužených rastlinných tukoch.
Najhoršie sú v tomto prípade mliečne výrobky. Tie ba si mal úplne vyradiť a jesť len málo tuku v semienkach a jesť veľa vlákniny v zelenine a celozrnných obilninách, aby sa ti uši postupne prečistili.
Aspoň zo začiatku si chráň uši aj obličky, ktoré s ušami súvisia, pred chladom.
To sa týka aj studených nápojov a jedál.

miso

dakujem za odpoved ivet. Mam 20 rokov, predtym ako som si vsimol ze slabsie pocujem, som myslim ze nebol chory ani nebral ziadne lieky. No dost dlhu dobu som pocuval nahlas mp3 prehravac, ale keby som si to zavinil tym, tak by som mal asi problem aj s druhym uchom. Pri cisteni usi sa mi zda, ze v tom pravom takmer ziaden maz nemam. Ked som bol u usneho tak mi suchy maz odstranoval nejakym pristrojom, no nepomohlo to. Teraz sa mi zda ako by som v tom uchu nieco mal, mozno aj napuchnute, neviem, ale neni to proste OK v porovnani s tym druhym.

ivet.

ešte som ti chcela povedať, že ja mám opačný problém a počujem až príliš dobre. ale mne zvyknú často svrbieť uši a mám taký pocit akoby boli také suche a nemali maz. či nemáš podobný problém, lebo raz som si takto poškriabala ucho, vtedy som si to oani nevšimla, ale za 2 dni mi vnútri napuchlo a vtedy som slabšie počula.

ivet.

miško môj ocko tiež slabo počuje. bol u ušného a skúšali mu sluch. zavreli ho do kabínky a púšťali zvuky a on mal povedať, kedy ich počuje. spravili mu výplach užíval kvapky, ktoré ale nezabrali. a nakoniec zistili, že má 40% hluchotu. a nič sa s tým už nedá robiť. je to hrôza s ním sa rozprávať. všetko opakujeme 3x a naši susefia všetko počujú. má aj načúvací prístroj, ale ten nenosí, lebo je to síce malé ale nepríjemné na nosenie. a počuje všetky cudzie zvuky, a občas mu to samé pískalo ( ako keď máš zle naladené rádio). ale môj ocko má 59 rokov. Miško ty si nenapísal vek a či si náhodou neprekonal chorobu, či si nebral lieky....