Čo raňajkujete?

Príspevok v téme: Čo raňajkujete?
maurie

mám taký problém, že keď ráno vstanem, tak nemôžem do seba nič dostať, až tak o hodinu a pol. Chcela by som raňajkovať normálne, ale keď si predstavím, že mám zjesť jogurt, alebo musli, tak sa mi obracia žalúdok. Raňajkujem až v práci, kávu a nejaké pečivo. Chcela by som to zmeniť, môžete mi niečo poradiť?

[zruseny12]

...ja som citala,ze zaludok je pripraveny na prijimanie stravy az tak okolo 9hod.
...rano ked ti nechuti daj si pohar cistej vody...a ked vydrzis tak nie je problem jest az v praci...

pusate

ja jedávam ráno väčšinou dačo sladké,sú aj výnimky,ked si dám toast so šunkou a syrom,ale obyčajne je to buť ochutený jogurt s nejakými sušienkami,alebo krupavé musli s mliekom,alebo dáke cereálie,či kornfleksy s mliekom,a občas aj nejaké to sladké pečivo,alebo vianočka s maslom,džemom/medom a kakao/biela káva

poliewoocka

Ja vstavam o 5:30 a kym do 6:00 vyjdem z kupelne, tak uz myslim, ze mi zaludok aj odumrel od skvrkania a hladu:) dam si za pohar cistej vody a spravim si vlocky zalievane vriacou vodou. Ked popiju, dam tam ovocie, skoricu a jogurt. Ja by som bez ranajok neprezila:((( a moje posledne jedlo? Cca okolo 19tej, po cviceni...je to sila zvyku, volakedy som tiez nemohla ranajkovat pre nechutenstvo...

fraisee

ja som si vzdy radsej dlhsie pospala ako sa najedla rano. dnes to robim naopak, radsej si privstanem a v klude sa naranajkujem, ak ovsem je co.

majkaaa

Vstávam o piatej,raňajkujem až za hodinku po príchode do práce. Dávam si corn flakes s mliekom a jogurt. A pravdaže kávu. A zarovno s kávou si robím do litrového krčaha čaj,ktorý počas dňa popíjam. Káva,čaj nesladené.

sunnie

Ja tiez nemozem rano do seba nic dostat, ked vstanem som schopna akurat vypit caj/mineralku. Az tak po hodinke si dam jogurt alebo ovocie a prve normalne jedlo je u mna obed. Ale aspon cez vikend sa snazim zjest na ranajky nieco normalne - rozok, kolacik, bielu kavu, caj a tak...

fialocka

co ja viem, ja si myslim ze je normalne, ze ked rano vstanes hned ti jest nechuti... hlavne ak vstavas skoro. Metabolizmu trosku trva, kym sa preberie. Podla mna svoj zvyk menit nemusis

lizanka

ja papkam ovsene vlocky zaliate vrelou vodou v pomere 1:1(ono sa to vsetko vpije), do toho lyzicku medu a skoricu-nechce sa mi uz vyvarat kasu. pripadne este obcas celozrnu ovsenu zemlu tiez s medom a skoricou alebo ryzove chlebiky. ovocie az 3 hodiny potom-na desiatu

zuzka*

ja sa tiez neviem naranajkovat hned ako vstanem takze ranajkujem asi hodinu potom ako vstanem, vzdy najskor vypijem pohar cistej vody alebo mineralky, potom si dam activiu a celozrne pecivo so sunkou, so syrom alebo so zeleninou, cez vikend ked mam cas tak si urobim aj volske oko alebo prazenicu na teflonovej panvici bez tuku a k tomu si dam zeleninku a celozrny rozok, raz za cas si urobim aj kakauko(spomienka na detstvo). Podla mna je zaklad sa ranajkovat, kedze som mala kedysi dost problemy s travenim, tak odporucam mat kazde rano plnohodnote ranajky, nielen dzus alebo ovocie.