Mandle-vyber

Príspevok v téme: Mandle-vyber
vodka

Viem ze to tu bolo pisane viac krat ale tak podrobnejsie ako by som chcela som to tu nenasla. Najde sa prosim Vas niekto kto mi popise ako prebiehal vyber mandli ci uz lokalne alebo v narkoze uplne PODROBNE co NAJPODROBNEJSIE ako to prebiehalo? Zaujima ma uplne vsetko ci uz prepoeracne vysetrenia, kolko krat vam brali krv, ako dlho vam to po operacii krvacalao proste uplne vsetko co najviac ako si pamatate. Chcem to takto podrobne napr: prisla som do nemoc. vzali mi krv...na druhy den ma operovali, muslea som amt an sebe...pichli mi lokalku( ajVas pocit pri tom), piebeh zakroku..ak ste boli v narkoze , vsetko po prebudeni DETAILNE..potom strava...nejake problemy...
Ako dlho ste boli PN, a este ma zaujima ako dlho sa nemoze pootm pit,bo zvyknem chodit casto an diskoteky a vzdy si 2-3 fernety dam:))
Dakujem Vam vsetkym vopred

robbie56

barbinka: dakujem za prispevok :) Ja by som sa ta chcel spytat, ze ako ta liecili ? Pretoze je zavadzajuce hovorit, ze ta liecili a nezlepsilo sa to, avsak nespominas akymi sposobmi si sa pokusala vyliecit zo zapalu mandli.
Ze sa chronickeho zapalu mandli nezbavis, tak mozno je to pravda pre konvencnu medicinu. Ked tam maju sposoby take, ze ked nieco nefunguje tak von s tym alebo ta poriadne napchaju chemiou. Toto je ta slavna EBM(Evidence Based Medicine), toto je ta slavna symptomaticka liecba :)
Ja s nou nesuhlasim :) A co ma po tom, ci mi bude niekto pritakavat alebo nie. Nastastie sa najdu este lekari, ktori sa opovazia ist proti prudu, a prave z ich diel sa da najviac naucit, pretoze zapajaju logigu, rozum a vlastnu uvahu, nielen prijimaju dogmy, ktore do nich hustia na skolach. Tie dogmy vychadzaju z farmaceutickych firiem, ktorym ide o profit, nie o zdravie ... bohuzial.

vodka

barbinka aj tebe dakujem za odpoved. ja chapem co on pise, ale chapem aj teba lebo som v podobnej situacii, naradsej by som uz mala pokoj. tiez mam 24

vodka

robbie26/ dakujem az prispevok pekne si mi to napisal.
jasne ze ma to zaujima, uz velakrat som nad tym uvazovala aj sama aj som sa rozpravala s nejednym doktorom, zial ich sa casto nestretaju jeden radi to, druhy zasa ine.
ja som uz vyskusala vela pripravkov aj na prirodnej baze...kapucinka v kombinacii s echinaceou a mnoho dalsich...
len mna uz tie mandle tak trapia ze az..v kuse ich mam zapalene , hnisave, citim zapach...a pod...ja neviem co robit, ja este nemam termin operacie..

kaciatko13

jezis robbie, toto su co za kazne... mi to pripada ako nejaky knaz alebo co... a inak, ked si taky mudry, tak by si sa mal aspon naucit pravopis - "vypliva" - to si na to ako prisiel?
inak, pises ako nejaky odporca lekarov, ako niekto, kto je najmudrejsi na svete a ostatni su len blbci...
a ako si na to prisiel, ze ta operacia sposobi obrovske bolesti, ked si na nej nikdy v zivote nebol (a podla tvojich slov si myslim, ze by si na nu ani nesiel?)... a ze mandle maju dolezitu funkciu... ano, maju, ale len vtedy, ked su zdrave, pretoze ked su uz mandle zjazvene (kazda nova angina ti sposobi nove a nove jazvy) a hnisave... a to je uz pre cloveka nebezpecne... kamaratka mala kvoli mandliam problemy so srdcom a s oblickami, bolievali ju nohy a pod. - veril by si, ze nieco take male, co je v krku ma taky skodiaci dosah aj na ostatne organy tela? mal by si si nieco o tom najskor dostudovat a nie tu kydat taketo voloviny...!

barbinka

robbie: hlavne, že ty si múdry. mňa liečili od malička na mandle. a v 24 rokoch mi ich až vybrali. konečne mám pokoj. asi si s tým nikdy nemal problémy, keď takto rozprávaš. vieš vôbec, že existuje chronický zápal mandlí, ktorého sa už nezbavíš? nie? tak nemudruj!

robbie56

vodka: to ta vobec nezaujima preco ti tie mandle idu vyberat ?
Ak si rozumny cloviecik, tak sa zamysli nad svojim telom. To nie mandle su na vine. Mandle ti signalizuju, ze mas prilis zapliesnene/zavirene telo. Mandle su iba signalizator toho.
Teraz si pekne uverila doktorom a dala si na ich radu. Avsak sa spytaj sama seba. Preco ti idu odstranovat cast tela ? Lebo je to nutne alebo je to taka rutinna operacia pre doktorov, ktore sa zda byt zadarmo, ale poistovne platia prachy zato, cim viac ludi nahovoria tym viac. A zaplatia to platici dani.

Kazdy mudry lekar by ti poradil liecit podstatu problemu a nie odstranovat symptom/nasledok. Z toho vypliva, ze doktor, ktory ti radil vybrat tak je mozno rozumny(uceny/cviceny/studovany), ale nie je mudry.

Je to vsak tvoje rozhodnutie, avsak ti len radim, ze neber svoje telo len tak lahostajne. Mozes si povedat, ze vsak zato su doktori, ale naco si potom ty ? Kto je zodpovedny za svoj zivot ? Ty, ci doktori ?

Ak ti vyberu mandle, tak nasledujuca chripka/nadcha bude mat 2x vacsiu intenzitu ako doteraz. Preco ? Lebo uz nebudes mat signalizator, ze nieco v tele nie je v poriadku.
Kto z toho bude profitovat ? Samozrejme, ze farmako-mafia, pretoze oni ti potom mozu predpisovat ich antibiotika, ktore ti znicia crevnu floru a potom budes mat problem aj s metabolizmom ...

Ak ti nie je vlastny zivot a telo lahostajne, tak hladaj informacie ako telo odvirit na prirodnej baze, a vobec nemusis do nemocnice a nemusis mat take ohromne bolesti a potom cely zivot zit bez doleziteho organu.

Ale volba je na tebe ! Avsak pamataj, za svoje rozhodnutia uz nebudes moct vinit doktorov, len seba samu.

barbinka

vodka: to neviem prečo. lekár mi to takto odporučil. ale zrejme preto, že to hrdlo sa ešte stále hojí a nemôžeš mu tam hodiť tvrdý alkohol, ani nič štipľavé.

barbinka

vodka stačí si vyhľadať tie témy o mandliach. už som to tu písala asi 10krát. a to s tým zaráža aj mňa. ja som nemohla piť mesiac. a robili mi to 4.12.2007, čiže na Silvestra žiaden alkohol nebol, len troška vínka. no nezbláznila som sa kvôli tomu.

vodka

kaciatko ja som nepovedala ze mi ide len o to! jednoducho ma zaujimala ja tkaa vec, skor ma zaujimalo aby mi viaceri popisali co najpodrobnejsie pred operaciou, pocas a po.