Malovat sa ???

Príspevok v téme: Malovat sa ???
luckaaa

caute. mam 15 rokov a denne sa odlicujem, niekedy pouzijem aj peeling alebo gommage. pouzivam make up ( miss sporty-so clear ) a puder.este nejaky ten lesk a spiralu.mam zopar vyrazok. nie je to prilis wela na taku mladu plet, ked pouzivam make up a nan potom este puder na zmatnenie? ake znacky pouzivate? pod make up nepouzivam ziadny krem ani nic,maximalne korektor.

akinom007

sonka/ nie ze by som sa nejak uplne vyhadzala ale proste sa mi robilo pri dennom pouzivani ovela ovela viac akne.
Skusala som Dermacol Aloe vera, Miss sporty, Avon rozne, Maybelline Wonder finish, Maybelline Stay mate, Astor, Rimmel, oriflame. Po kazdom to bolo rovnako. jedine ked pouzivam make up len prilezistostne tak sa to este da zvladnut. Ked si dam len trebars piatok na diskoteku alebo niekam do psolocnosti mae up tak sa mi do pondelka vyhodia len tak dva -3 vascie puapaky takze to sa este da zvladnut.
Neviem cim to je ale v ZIVOTE nikdy som nevynechala ODLICENIE.

snehovavlocka

potrebujem radu....v T zone mam mastnejsiu plet najma pred kramamy...pouzivam kozmetiku GARNIER PURE je celkom fajn ale mozno by ste mi vedeli poradit lepsi denny krem....aj taky co sa hodi pod make-up a tu je dalsi problem ...nwm si vybrat medzi make-upom Wonder Finish a Lirene City Matt a Shiny Touch...prosim poradte ktory by bol lepsi...ktory sa neleskne nezanechava flaky dlho vydrzi...alebo poradte nejaky iny...=)

sonka

Ešte aby som nezabudla, padla tu reš o miss sporty, tak sa pripájam k tým, ktorí si myslia, že táto dekoratívna kozmetika nie je dobrá, niektoré kamarátky ju používajú a je vidieť, že ten make - up zanechňava fleky a tiež si ho musia dávať aj niekoľko x za deň.

sonka

akinom007... možno si sa vyhádzala, lebo máš citlivú pleť alebo môže reagovať citlivejšie na niektoré látky obsiahnuté v make - upe, kt. používaš. Pretože nie je pravidlom, že každý lepší a drahší make - up musí automaticky vyhovovať každej pleti. Ja použ. make - up maybelline - wonder finisf, prípadne niekedy aj affitone a vôbec sa z neho nevyhádžem, tak je to u každého iné.

akinom007

kenza/ ja suhlasim len s tym ze lepsi a kvalitnejsi je drahsi make up to ano. Ale denne pouzivanie make up z vlasnej skusenosti neodporucam , nech som sa akokolvek odlicila vzdy som sa o dost viac vyhadzala.

sonka

kenza... presne, súhlasdím s tebov. Make - up pleť ochráni iči už pred slnkom alebo pred mrazom..., ale ak nie je kvalitný, tak je to naopak, taký make - ut upcháva póry, vysušuje. Tak radšej si kúpte kvalitnejší make - up alebo žiadny.

Podľa môjho názoru je lepšie kúpiť poriadnejší make - up, kt. si dáte trošičku ráno a vydrží až do večera, nebude robiť fleky a kúpiť si ho raz za čas ako nejaký lacný šmejd, kt. treba aplikovať aj 5 x do dňa a je potrebné dať ho veĽké množsto a aj tak ešte narobí šarapatu flekmi a pod. Taktiež taký make - up treba kupovať veľmi často. Takže myslím, že dobrá investícia sa potom vráti. Ale pri výbere make - upu si vyberte ten správny pre váš typ pleti. Ak máte akné, tak radšej nejaký hustejší, kt. prekryje a ak máte bezproblémovú pleť, tak iste postačí riedší.

Tiež je pravda, že ešte v takej puberte ani nie líčenie tak veľmi nutné. Ja som sa napr. začala maľovať v 2. roč. na strednej. A dôležitejšie ako maľovanie je čistenie a používanie správneho krému ráno a večer.

kenza

Suhlasim s rybkou 17! To je pravda, make up ta chrani pred skodlivymi vonkajsimi vplyvmi.. Kedze si mladucka, je treba si vybrat lahky makeup podla typu pleti alebo len tonovaci krem a zafixujes pudrom.. A dolezite je pod makeup si dat kvalitny krem.. a takisto vecer ked sa odlicis dat si kremik..

njurrrr

Ahoj ja mam 17 rokov. Tiez pouzivat Miss sporty...mam problematicku plet, dokonca miestami az aknoznu. Ale je pravda ze Miss sporty nieje velmi kvalitne ale kedze nezarabam nemozem si dovolit drahsie.

mirka 23

Fraisee, zase súhlasím:) Miss sporty je slabá značka, ale keď som mala 15, tak som tiež jeden taký make up mala, bol hrozný. Nič nezakryl, zato ma sfarbil dooranžova:D Radšej by som zvolila nejaký tónovací krém, ktorý zjednotí tón pleti.

fraisee

no nie je to dobra znacka, ale tak teenagerky nebudu kupovat drahe makeupy, hlavne ked to vobec nepotrebuju, ze ano. mozes pouvazovat iba o nejakom bronzovom pudri, nemusis si davat aj makeup.