kradol odtat ruky

Príspevok v téme: kradol odtat ruky
veruze

Moj nazor je ze tento sice nehumany ale efektivny trest by sa mal opat vratit. Nic ine ma viac nevie nahnevat ako ked vidim mladych delikventov pobehovat po uliciach a este sa ti vysmiaju do tvare. Vela z nas nad temu kradnut okradol zlodej len hodia rukov az do vtedy pokym ti nejaky mlady zasran s "kamaratmi" neukradne tvoju celodennu trzbu z baru ci nevylupi tvoj dom ci byt.. Potom sa uz zacnes zaujmat ako je to mozne ze im to "dovolime". Vela kriminalnikov je v podstate v dnesnej dobe odolnych proti "pobytu" vo vazeni a patricne to zneuzivaju ...Malo by sa pritvrdit..Ak je pripustny trest trikrat a dost preco nie kradol odtat ruky?zamyslime sa nad tym

jano55

Policajti chlapa pustili a jedneho cigáňa si tam nehali ja som potom odyšiel,nečakal som na rozuzlenie,ale predstavte si útočníci sa drzo dovolávali spravodlivosti,že prečo policajti prepustili toho chlapa (v mojich očiach napadnutého) a ich nie.Myslím že takýmto asociálom treba jasne dať najavo že zákon platí pre každého a porušovanie verejného poriadku sa tolerovať nebude.Ako je už zvykom,toho chlapa cigáni nazvali rasistom(asi preto že mal odvahu zastať sa tých ktorý na to odvahu nemali)sebakriticky musim povedať že ani ja(ľudia ich obchadzali veľ. oblúkom) aj ked som prešiel 80 metrov aby som mohol byť v jeho tesnej blízkosti ak by ho boli napadli tak som bolrozhodnúty mu pomôcť.Tak to je môj dnešný nepríjemný zážitok

jano55

Je to problém spoločnosti,ale v tom ako sa s takýmito indivíduami vysporiada.Dnes som bol vo Zvolene a pred Priorom predavali dvaja cigáni(myslím že je to spisovné slovo) časopis NOTA BENE alebo tak nejak sa volá.Čo ma zarazilo s akou drzosťou osočovali aj starších ľudí v podstate boli otravný dotieravý a urážali a slovne svojimi vulgarismami okoloidúcich,až napokon sa jeden mladík ohradil proti ich správaniu tak ho slovne napadli vyhrážali sa mu zbitím a že naňho našijú udanie že ich napadol a že pôjde do basy.Chlap sa zobral preč a oni za ním a doražali doňho ako osy tak som sa nastval a zavolal som policajtov.

RNG

Statistika zlocinu v Singapure voci liberalnym "trestom" ako vo vacsine "demokracii" jasne poukazuje na to, ze to zrejme pracuje.

jajka001

ja som za verejne prace za priestupky, nielen podmienky. a odpracovat si skodu,napr. sprejeri nech si to vycistia, dalsie priestupky - sluzba v nemocniciach, domovoch dochodcov, vazniciach a pod.

RNG

nuz tie tresaty co zmrzacia by som nepodporoval. Ale napr v Singapoore maju verejne palicovanie po nohach, po patach bambuskou. Tak ze sa prislusne potrestany doslova po.... a potom nemoze chodit aspon dva tyzdne!
Pripadne verejne prace, tazke a spinave. Ziadna rekreracia vo vaznici!
A zaviest vo vazniciach spat niuelen tazku pracu, ale aj chain gangy, tj spojit vaznov retazou a nechat ich vykonavat tazke prace, tak ako to robi dnes jeden zo serifov v Texase. Ten ma vaznov ubytovanych v stanoch, hoci tam teploty dosahuju vyse 40 stupnov celzia, strava vazenska, nie z rekreacneho strediska ako v inych vazniciach, okrem kanalu na pocasie ziadna ina televizia a rekreacne moznosti, ziadne filmy, ziadny volny cas okrem nevyhnutneho odpocinku.
Do takej vaznice sa nevracaju spat recidivisti!