Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesti pohyboveho aparatu

mata15

ahoj
ja mám 16 rokov a aktívne sa venujem volejbalu ale prednedávnom mi zistili skoliozu.... doktorka mi povedala že by som mala skončiť s volejbalom ale ja sa ho nemôžem vzdať... :( pravidlene cvicievam cviky ktoré ma naučili na rehabilitácii a chcela by som chodiť aspoň raz do týždňa... a mám takú otázku že čo sa vlastne môže steť keď budem dalej hrávať?? Ďakujem

nika84

Ja mam zatial skusenosti len s bylinnymi pripravkami Energy, ale tie tiez nie su urcene na liecbu, len ako podpora medikamentoznej liecby. Nepopieram, ze podobne preparaty fungujuce na prirodnej baze maju nieco do seba, ale nie je to podla mna riesenie. Moj nazor je, ze pokial su kvalitne, neuskodia. Naopak, mozu len pomoct, ale ich liecive ucinky , najma na tazsie ochorenia -nemyslim priamo seba- su obmedzene.

RNG

coxtral, protizapalovy, synteticky, podobne skodlive ucinky na zaludok plus pecen a ladviny ako ine NSAID.
......
Elmetacin=indometacin, NSAID na vonkajsie pouzitie.
......
Sirdalud(tizanidin) je synteticky svalovy relaxant, zialbohu tieto relaxanty posobia na vsetky svaly v tele, tj aj na chod srdca.....
.....
Myslim, ze prirodne doplnky na riesenie tohoto problemu(zapal, bolesti a adresovanie posilnenia sliach spravnymi doplnkami-polotovarmi na budovanie silnejsich sliach, je riesenie ovela lepsie, bez skodlivych ucinkov chemikalii).
Mozno ti to lekarka zabudla pripomenut, ale NSAID su obvykle latky kyslej natury, tj urychluju rozpad mukosacharidov z ktorych sa skladaju slachy a klbova hmota.
Mozes si to lahko predviest na tanieri huspeniny(mukosacharidi), ked nan nalejes ocot alebo nasypes aspirin(acetyl salicilova kyselina) alebo tvoje predpisane NSAID. Huspenina sa zacne topit a to iste sa odohrava aj v tele po pouziti NSAID chemikalii, ze zacne zvysena erozia sliach a klbov.

nika84

Ahojte
Tak som absolvovala ortopediu dnes skoro rano,uz mam aj lieky. Diagnostikovali mi hypermobilny syndrom,malo by ist o dedicne ochorenie, je to šlachova slabost, vpodstate ma mozu kedykolvek zacat boliet slachy laktov,kolien,bedier. Pri nelieceni to moze prejst do zapalu,taky som prekonala pred troma rokmi, zapal bedrovych klbov,ale vtedy mi takuto diagnozu nenaznacili. Mam uzivat coxtral 2x1, Elmetacin sprej 2x, Sirdalud na noc.Okrem toho mi dali PC vankus na sedenie a mam posilnovat ,lebo mam "značne zlé držanie tela a chabé svalstvo".Este mam doporuceny Colafit, plavanie a cvicenie na FIT lopte,fitness. Kontrola o mesiac. Doktor naznačil, že pri neliečení by sa mohlo vyvinut chronicke ochorenie, no a to by som nerada. V zivote som o tejto chorobe nepocula, ak niekto o nej viete,mozte ma informovat,som naozaj velmi vdacna za kazdu radu.

RNG

dresuj aj viralne moznosti. Aj nase normalne vzdypritomne herpesy, ebv, cmv a ine vedia sposobit rozne zapalove procesy. Takze protizapalove:curcumin, bromelain, dumbier ,boswelin a antiviralne:zinok, selen a probiotika, tak ako radim kazdemu plus ked to nestaci, podla poradia ucinnosti:L-lysin, aloe vera,baza, astragalus, GSE oreganovy olej, collostrum extrakt z olivovych listov a najsilnejsi, chaparal.
Inac GSE a Samento radim aj pri chlamidii pneumoniae, ktora sa tiez moze prejavit klbove a je dost tazko diagnozovana a liecitelna.Prenasa sa kvapockovou infekciou a posobi vsade v tele, nielen v plucach ako to mylne naznacuje jej nazov.

nika84

Tak som sa rozhodla, že nepočkám na svoj termín u ortopéda, ale zajdem tam zajtra rano, nech ma vezme ako urgentny pripad, lebo chodim kazdy den do skoly, cestujem, no a ked nie som zdravotne v pohode, tak sa mi ani vstavat rano nechce... Dam vediet,ako to dopadne,zatial dakujem. P.S.vapnik aj fosfor mam v norme.

galaxisa

ešte skus si dať vyšetriť stolicu. možeš mať nejake parazity v črevách a tie vedia tiež robiť problémy.

joni_

no neviem ti nejak poradit, ak infekcie boli negat, skus si dat zistit mineraly a vitaminy ci mas dost a popripade doplnit, a este ma napada pozri si aj do temy tetania, mozno ti tam viac poradia :-)

nika84

Ahoj
no robili mi rozne testy,napr.ALP,CRP, borelioza,kyselina mocova,sedimentacia je v norme,aj mononukleozu tusim,uz dvakrat mi brali krv...U ortopeda som zatial nebola,objednali ma az na november,skor sa nedalo.No sport len ako hobby, aerobik,posilovna,ale posledne uz nic,zle sa citim.Okrem tych bolesti v kolenach mi brnia ruky,mam krce v lytkach,to uz dost davno.Beriem aj glukosamin v tabletkach,ale necitim sa lepsie.Ked som teraz v septembri nastupila do stvrtaku na vyske,dost sa mi pohorsilo.Chodim vela peso , ale pri chodzi problemy vobec necitim,len pri vstavani,sadani,sedeni a tak...Dakujem za odporucanie,skusim aspon cviky na chrbticu.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.