na zamyslenie

[zruseny12]

A KED UZ CHCE NIEKTO SUDIT A ODSUDZOVAT NECH SA ZAMYSLI SAM NAD SEBOU...A ZACNE OD SEBA...LEN BOHUZIAL NIKTO NEVIDI CHYBY SVOJE,LEN CHYBY INYCH...
JE TO TEMA NA DLHE POLEMIZOVANIE...

[zruseny12]

daska,tazko mozes poznat clovek,lebo cloveku do hlavi nevidis...mozes ho spoznat,podla jeho spravania atd.ale stava sa casto,ze clovek ktory je falosny,sa vie tak pretvarovat,ze ho tazko hned odhalis.potom su ludia ktory sa zle vyjadria a hned su odsudeni atd.
NIKDY NIKTO NEMOZE POVEDAT O TOM DRUHOM,ZE HO POZNA NA 100%...NIEKEDY CLOVEK SAM SEBA PREKVAPI...
...tiez nemam rada odsudzovanie ludi na zakldae niecoho.../je to ine ked clovek mi ublizi,vtedy ho obchadzam na sto hony.../ale ked sa cloveku v zivote nieco prihodi zleho,len preto ho neodsudim...
MAM KAMARATA,KTORY ZLE DOPADOL...NEVIEM AKO TO BOLO,NEBOLA SOM PRI TOM,ALE NEODSUDIM HO ZA TO...HOCI VELA LUDI,NA NEHO POZERA CEZ PRSTY...
NIE SME TU NA ZEMI NA TO ABY SME SUDILI,NIE SME BOHOVIA...

fraisee

tak len na ujasnenie, teodora. od prveho pohladu nemozes vediet, kto je co zac a ja vrcholne neznasam ludi co zaskatulkuju cloveka, kt. ani nepoznaju. na prvy pohlad vidis iba zovnajsok, nie vnutro, nevies preco je dotycny taky, aky je, cim vsetkym presiel, co ma za sebou a pod.
okrem toho, clovek sa chova upne inac, doma, v skole, medzi kamaratmi a v cudzom prostredi.
preto tvrdenie, ze kazdeho spoznas hned na prvy pohlad je uplna blbost.

hmmmmm

povedat, ze vies odhadnut cloveka na prvy pohlad je podla mna uplna blbost...su ludia, co na prve zaposobenie sa zdaju uplne super, mili, priatelski, ael casom zistis, ze zdanie klame-to je to najhorsie..a naopak, su ludia, co ti najprv nie su moc sympaticki, ale casom zistis, ze su to fakt fajn ludia..nemozes odsudit hned na zaciatku, ono trva veeelmi dlho, kym cloveka dobre spoznas ...tod moj nazor

nice

Spoznat cloveka na prvy krat sa neda. Na prvy krat mozes zistit, ze ti je sympaticky , alebo ho nemusis.Ak sa stane tvojim priatelom je to proces spoznavania.Vidis jeho reakcie na rozne situacie atd.A dalsi bod je vyvoj .Nie kazdy ostane taky akeho si ho spoznala. Vplyvom zivotnych situacii sa ludia menia k lepsiemu aj k horsiemu.Paradoxom je , ze sa rozvadzaju manzelstva a nicia dlhodobe priatelstva....clovek straca ludi , o ktorych si myslel , ze pozna a moze im doverovat.Preto hovorim , ze zivot je cesta a netreba sa branit vztahom a novym priatelstvam , lebo nieco stare odide a nieco nove pride co moze obohatit nas dusevny a citovy zivot.Aby to nevyznelo tak ako nechcem nenahovaram nikoho k nevere, lebo aj ta si to moze niekto vysvetlit....to tym nemyslim.