16 rokov a samé zákazy

Príspevok v téme: 16 rokov a samé zákazy
hm-

Je normálne, že baba má 16 rokov a rodičia jej zakazujú aby šla von s chalanom,keď je chorá aby ju prišiel pozrieť?Zakazujú jej to v tom zmysle, že jej nedovolia byť s ním každý deň možno len 2-3 krát do týždňa a dosť, je to normálne?A popri tom tvrdia,že to je pre jej dobro.Kamarátky k nej môžu chodiť koľko chcejú ale jej chalan vôbec.Je to normálne?

natalkaa

hm-: To nie je dobre. Ja tiez uz nezvyknem chodievat s kamaratkami, kedze sme kazdy den spolu. Ale ked jeden druhemu oznami zajtra chcem ist tam a tam s tym a s tym nie je ziaden problem. Nikdy by som neziadala aby sa vzdal kvoli mne skoly,zalub,kamaratov. My sme to obmedzili, no stale rad hraje futbal, je trener volejbalu, chodi do posilovne..nebranim mu v tom. Naopak, som rada. Ja mam tiez svoje zaujmy. A vzdy si najdeme cas aj na seba. Sme spolu stastni, nemame cas sa hadat a ked uz, potrva to minutku a zacneme sa smiat. Nevzdavajte sa vsetkeho, ochvilku sa navzajom omrzite, nebudete mat zazitky na rozoberanie. Je dobre, zeby bol schopny sa postarat, a chce dostudovat :). To sa mi paci.

hm-

Môže to byť, že je na mne závíslí. Lebo keď nejde so mnou von nemá s kým ísť von. Okrem mňa nikho nemá- všetko stratil kôli mne ako som písala. Verím mu, že ma skutočne ľúbi.Je schopný- ke´d niečo sľúby dodrží to, proste vedel by zabespečiť správny chod rodiny. Nechodí po krčmách.Jedíná vec čo kôli mne neurobil je že sa nevzdal školy. Povedal mi ak budeme spolu budeme musieť aj zarábať peniaze a na to treba školu.Ale inak sa vzdal všetkého a preto ho mám tak rada. Ona si čakal že sa tiež vzdám všetkého a asi aj rodičou. NO ja sa to bojím spraviť lebo sa môže na mňa vykašlať

natalkaa

suhlasim s moniqou87... na mojom priatelovi bolo vidno, ze bol sklamany, ked sme sa nevideli, ale nic mi na to nepovedal.. ved Ty z toho nemozes. Je to rozhodnutie rodicov. Naopak, mna vzdy utesil, podrzal. Neda sa opisat, ako tie jeho slova na mna posobili. Ak nedokaze bez Teba vydrzat a dokaze sa kvoli tomu s Tebou pohadat, tak je podla mna zavisly. Kazdy sme tak trochu zavisly, ale spoluziacka ma taky podobny pripad ako Ty. No on je chorobne zavisly. Teraz sa chce s nim rozist a nemoze, vydiera ju citovo. Je z nej troska a mne je luto, ked ju vidim ako sa zosypava z toho. Je s nim nestastna, ale nedokazala by si to odpustit, ak by si nieco spravil...A co bude s vami dalej? Co ked bude chciet sex a Ty nie...ako to dopadne? Ja viem, ze mam pri sebe cloveka ktory dokaze pockat na mna aj 10 rokov. No to ako opisujes svojho priatela sa mi nepozdava...

moniqa87

ale aky ma dovod sa preto hadat s tebou? to je chore...
ked mu to tak vadi a chce sa hadat, tak nech sa ide pohadat s tvojimi rodicmi, ale s tebou a to ked budu ine problemy a ver mi, ze toto su tie najmensie problemy ake vo vztahu mozu existovat, co potom spravi? zacne ta mlatit ked sa mu nebude nieco pacit, alebo co? ked sa s tebou hada kvoli takej volovine, tak to v hlave nema v poriadku a neodpovedala si mi na otazku, chcela som vediet kolko ma rokov. takto spravanie, to mu tipujem maximalne 17, a v tom pripade este potrebuje riadne dozriet a nie sa hned v takom veku viazat, lebo bude sposobovat stresy hlavne tebe, pricom on by mal byt ten co ta pojde ukludnovat ked mas problemy s rodicmi a nie ti este dalsie problemy vyrabat...

hm-

a aký má problém si myslíš? Dokial neboli prblémi s rodočmi no teda boli len o nich nevedel a neprejavovali sa tak sme boli veľmi šťastní.Inak sa nehádame v ničom. Jehi naštve že ma nepustia von a potom sa stane že sa nevidíme aj týždeň. MŃa to tiež mrzí sle som s tým ako tak zmierená

moniqa87

vies kolko este vody pretecie nez skoncis vysku...
a je to fakt problem, ked sa dokazete hadat kvoli takej volovine... ked pridu vascie problemy tak sa pozabijate?
dobre zvaz s kym travis cas...
ja to vidim tak, ze nie je problem v rodicoch, ale v nom...
a rodicia evidentne vedia co robia...

hm-

ale iné problémy nemáme. Iba to, že rodičia sú proti tomu aby som chodila po vonku s chalanom alebo aby ma prišiel pozrieť.Ja neuvažujem nad vecami či budeme spolu mať deti. On mi povedal, že chcel by byť so mnou navždy ale že deti chce až keď obaja doštudujeme na výške.No stále sa všetky problémi točia okolo mojich rodičou ja som s tým zmierená no on nie a hnevá sa za to

natalkaa

Ahoj, chcem ti opisat moju situaciu. O necele 2 mesiace oslavim 17, s priatelom 2 roky, nasi ho spoznali kratko po tom, ako sme sa dali dokopy. On teraz konci posledny rocnik vysky. Mali pripomienky, ja - cerstva 15tka a on je na mna stary. Ale to casom preslo. Nasi si ho oblubili, je im sympaticky, maju ho radi a teraz sa o mna bat nemusia, doveruju mu, pustia ma s nim aj dlhsie von. Bol s nami dokonca aj na niekolkych rodinnych vyletoch. Tiez sme spociatku dostali ultimatum- 2-3krat tyzdenne staci...ale nestaci...zacala som zatajovat, chodievala som von s kamaratkou, ktora si s nami oboma dobre rozumela. Fungovalo to niekolko mesiacov, no prisli mi na to. A mala som problemy. Odvtedy ma priatel kazde rano chodil cakat,odprevadil do skoly a poobede zasa zo skoly. Stacilo nam aj tych par minut cesty a boli sme najstastnejsi na svete. Neskor sme sa s mamkou rozpravali, vysvetlila som jej, ze je to malo, ked sa mame tak veeelmi radi. Rozhodnutie nezmenila, ale bola povolnejsia. Stretavali sme sa 4-5krat za tyzden. Obcas si to vsimla, niekedy nie. Naucila som sa vycitit podla jej spravania ku mne, kedy treba pribrzdit a ostat radsej doma. Zmierila som sa s tym, ze inak to nebude. Nasi sa s tym zmierili tiez. Teraz sme s priatelom spolu takmer kazdy den (samozrejme obcas to nejde,skola,brigada..). Vecer si pozriem s rodicmi film, porozpravame sa a staci nam to. Zvykli sme si takto. Ja by som Ti poradila tiez sa porozpravat s mamkou, urcite jej neklamat, nemusi to dopadnut dobre. Tak Ti drzim palce, nehadajte sa, budte radi, ze mate jeden druheho. Je to usper pocit mat niekoho pri sebe. Vela stastia!

majka_

no HM-: prepac, ale ked sa hadate kvoli takym fakt sprostostiam, ze ta rodicia von nechcu pustit, film v kine zmeskate... planujes s nim aj buducnost? je asi skoro sa na to pytat, ale pytam sa preto, lebo ma zaujima, co budete robit, ked sa vezmete, narodia sa deti a bude to este narocnejsie na hadky mozno a tak... ved vy sa tam pozabijate, ked sa teraz fakt kvoli debilinam hadate....

nuggetka

podla mna je to o tom ako si vychovaju rodicia nas a ako si vychovame my svojich rodicov...treba sa aj trosku vzopriet lebo dopadnete ako napr. moja sesternica...ma 24 rokov je v poslednom rocniku na vyske a v zivote nemala frajera...raz ked oslavovali nieco s kamoskami jej mamca uz zhulakala celu rodinu, ze jej dceruska neprisla domov auz je pol noc...raz isla odnes spoluziakovi skripta do skoly tak sa na to pripravovala 3 dni dopredu...ako je to podla mna chore, ale takto ju vychovali rodicia a ona si nedovolila ozvat sa...ja mam 19 volny vztah s rodicmi, uz viem co si mozem dovolit a co nie...pridem niekedy o 4 5 rano domov a je to okej, samozrejme, ze to nemozem robit stale...takze kym mas 16 rokov mas casu dost na "vychovavanie" rodicov...otca neprevychovas, on ta bude stale vidiet ako male 5 rocne dievacatko, ktore ma v zivote len jedneho chlapa- a to jeho, ale s mamkou to pojde...uvidis...drzim prsty