16 rokov a samé zákazy

Príspevok v téme: 16 rokov a samé zákazy
hm-

Je normálne, že baba má 16 rokov a rodičia jej zakazujú aby šla von s chalanom,keď je chorá aby ju prišiel pozrieť?Zakazujú jej to v tom zmysle, že jej nedovolia byť s ním každý deň možno len 2-3 krát do týždňa a dosť, je to normálne?A popri tom tvrdia,že to je pre jej dobro.Kamarátky k nej môžu chodiť koľko chcejú ale jej chalan vôbec.Je to normálne?

hm-

prosím povedali by ste niečo aj k môjmu problému?Ako to mám riešoť s tým chalanom. Nižšie som písala ko to je

Piera

presne kaja. lenze to ja nechcem. som sice uz na pokraji zufalstva, ale nechcem sa prisposobit ich debilnym nazorom. to oni nikdy nepochopia, aj keby sme mali 40, tak furt ta budu obmedzovat a hlavne kritizovat. buduci rok si chcem kupit byt (problem su vsak financie). Neviem ako to dovtedy riesit, ci zatat zuby alebo si najst nejaky podnajom. Jediny problem su prachy. Inak by som v zivote u nich nebyvala. Frajera mam noveho, takze este neuvazujem o spolocnom nastahovani.

janka

Piera a Kaja: vykašlite sa na svojich rodičov. Ja som mala doma to isté a mám 29 rokov. S tým rozdielom, že moja mama je psychicky chorá (a zrejme aj vaša). Ak nedokážu vidieť, že ste dospelé a nerešpektujú vás, tak prepáčte za výraz, ale potom nie sú úplne OK. Žite si svoj život a nedajte sa citovo vydierať. Ja vás veľmi dobre chápem, nie je to ľahké, ale život vám pretečie pomedzi prsty, vy nebudete mať nič, len pocit, že ste ustúpili vašej mame.

janka

Tvoji rodičia sa o teba boja. Oni keď boli mladý svet bol úplne iný. Dnešná mládež si hľadá partnerov oveľa skôr a začínajú aj sexuálne žiť. Pre vás je to normálne, ale pre tvojich rodičov nie. Oni to odcudzujú. A trošku aj vedia prečo. Ak sa pozrieš na tieto diskusné fóra, je tu veľa mladých 15-16 ročných dievčat, ktoré sa boja, že majú nejakú pohlavnú chorobu alebo sú tehotné......ty vravíš, že na sex nemyslíte...ale ako bol príspevok..aj majster tesár sa utne (myslíš, že vydržíte ešte 2 roky bez sexu, bude to tvojmu priateľovi stačiť??). Skús ešte počkať aspoň rok, dokáž rodičom, že si zodpovedná, možno neskôr ustúpia. 16 je naozaj ešte málo, neskôr to pochopíš.

kaja.

piera ja mám 35 a som na tom rovnako. len ja už ani nechodím von. len do roboty a domov. vzdala som to, lebo boli výčitky a hnev. a citové vydieranie. a život mi uteká medzi prstami a strácam zmysel toho života.

hm-

ja ho ale mám veľmi rada a nechem sa ho len tak vzdať. Aj ja som mu to varvela, že časom sa to zmení. No po roku sa nezmenilo nič len sa to ešte viac zhoršilo.On kôli mne robí veľa a tak chce aby sme boli aspoň spolu.Mám pocit, že nechce strávať mladosť s niekým s kým ani nemôže byť. Tvrdí, že keĎ niesme spolu nedokáže nič normálne robiť lebo mi chýbam. Je to pravda potvrdilo sa mi to. A tak ja mu vlastne ubližujem tým, že niesme spolu

ivaaa

piera, to je fakt dost zle...uz podla mna nemaju na nieco take pravo, aj ked byvas stale pod ich strechou..ja mam 21 a dost mi lezu nanervy otazky kam ides, s kym ides, kedy sa vratis, vratis sa vtedy a vtedy... ale uz som to mamke parkrat zurivo hodila pre oci a celkom sa to zlepsilo..ako aj tvoji rodicia si musia uvedomit, ze nie si davno decko a chces trosku volnosi