zápcha u bábätka

0109

Mne povedala doktorka,ze kakat dieta musi kazdy den,pretoze potom hrozy upchatie a stolica sa musi potom vypumpovat.Moze sa zo zapchy urobit aj zlata zila.Moja dcera sa bala kakat pretoze stale bola upchata a po 4 dnoch ked sa vykakala tak to bolo ako kamen.U deti,ktore nemaju pravidelnu stolica upchapcha hocico aj take jedlo,ktore v podstate by nemalo upchat.Ja dodnes chodim s dcerou na gastro aj ked uz kaka.Je lepsie ked je to pod lekarskym dohladom.A jej to ostava navzdy.Neprajem nikomu prezit to co sme si mi presli s nasou malou.To bolo denno denne modlenie aby sa vykakala.

Artea

Fuha, ani som nevedela,ze aj take nieco je :( Mne povedala doktorka,ze pokial je kojena,je normalne ked kaka raz-dva krat za tyzden.Tak sme s tym nikam nechodili a tak je tomu aj teraz pri druhom.Tiez nekaka kazdy den.Niekedy kazdy druhy,kazdy treti...ale uz ma aj pevnu stravu,nie je cito len kojena.Tak si myslim ze by uz mala kazdy den.Teraz pre zmenu trpime zapekanim.Neviem co s tym.Aj ked jej nedam stravu co zapeka,aj tak to ma tvrde :o(

0109

Neviem ci si bola u gasto doktorky.Ked nie tak by som ti to radila.Moja dcera od 5 mesiacou mala zapchy.Detska lekarka jej dala dufalac,ale ten ej velmi nepomahal.Vykakala sa raz az dvakrat do tyzdna.Bolo to strasne.Mala bolesti brucha a cely den len plakala.Vyriesila som to tak,ze som s nou isla na gastro a tam jej urobili ultrazvuk criev a zistili,ze nema nervove bunky.Cize nevedela sama od seba kakat.Nasadila jej lieky Sintostigmin.Tieto lieky pohybuju creva a umoznuju vyprazdnovanie.Nie je to prehanadlo.Tieto lieky brala asi 11 mesiacou a pocas tych 11 mesiacou som davku zmensovala az nakoniec lieky netrebalo a kakat sa da povedat naucila.S tym,ze na zachod ju musim brat za ruku a sediet tam s nou a rozpravat sa s nou pokial sa nevykaka.Dnes je uz 5 rocna a mam to pod kontrolou. Ale hlavne je navstivit lekara aby zistila kde je problem.

artea

Moje obe deti sa tym trapili tiez a tiez mi vtedy nikto neporadil.Vsetci len espumisan,gel,masirovanie alebo rektalnu hadicku.Pomahala nam len hadicka,ale zase robit to cely den nie je ani zdrave(dieta by si mohlo zvyknut a uz sa same nevykaka) ale ani vhodne,pokial chodite von,na navstevy,cestujete...a nie je moznost to robit aj mimo domu.Az teraz pri druhom dietati,uz ma 9mesiacov,mi poradili BIO GAIA kvapky.Su velmi dobre,beru sa 5kvapiek denne a vydrzia asi mesiac,mozno viac.Su trosku drahsie okolo 300,-ale to preto,lebo su to probiotika.Su ozaj perfektne.MAly mal casto problemy so zvracanim a naslednym odvodnenim a hospitalizaciou (2dnove a 2nocne infuzie) a odvtedy mu kupujem Bio Gaia,aby mal prevenciu a tieto podporuju aj imunitny system.Mam strach,aby sa mu to nevratilo.Odvtedy aj stolicu ma pravidelnu.Skuste to.Pokial nic nepomaha,za pokus to stoji a skuste obcas aj rektalnu hadicku.Aspon pri najvacsich bolestiach uvolni...Dufam,ze pomozem.