samovražda? ja ju nechcem !

Príspevok v téme: samovražda? ja ju nechcem !
budem mať 17

posledný pol rok myslím na zamovraždu. Mám 16 onedlho 17 a mám pocit, že môj život stráca zmysel. Všetko strácam, niečo sa stane samé, niečo si zaviním ja. ďalej už nedokážem. Nitko si to na mne nevšimol tajím svoje pocity ale vo vnútry som znechutený všetkým. Viem že potrebujem psychiatra ale hambím sa ísť k nemu dozvedia sa to rodičia...Čo robiť poradíte mi tu na tomto fóre? ja nechcem zomrieť ale iné východisko už nevidím

mamina38

Ahoj "budem mat 17",mozno by som ta mohla trosku "vyuzit",teda pomoct mi a sice,som matka skoro 18-rocneho syna a neviem ako sa mam k nemu dostat,lebo je dost uzavrety a velmi sa trapi pre urcite veci,lenze ja mu chcem len to najlepsie,co on sice vie,ale mam pocit,ze trpi depresiami,ale len vtedy ak neni so svojou priatelkou a v tom spociva ten problem,ze je na nej velmi zavisly,ked je s nou vsetko je ok,ale ako nahle sa pohadaju alebo nieco,tak sa mu vsetko ruca,povedz mi plz ako mu mam pomoct,ked si ani sam nevie? Nehal skolu,ty mas aspon snahu byt vzdelany,za co ta obdivujem...diky zatial

mamina38

Ahoj "budem mat 17",mozno by som ta mohla trosku "vyuzit",teda pomoct mi a sice,som matka skoro 18-rocneho syna a neviem ako sa mam k nemu dostat,lebo je dost uzavrety a velmi sa trapi pre urcite veci,lenze ja mu chcem len to najlepsie,co on sice vie,ale mam pocit,ze trpi depresiami,ale len vtedy ak neni so svojou priatelkou a v tom spociva ten problem,ze je na nej velmi zavisly,ked je s nou vsetko je ok,ale ako nahle sa pohadaju alebo nieco,tak sa mu vsetko ruca,povedz mi plz ako mu mam pomoct,ked si ani sam nevie? Nehal skolu,ty mas aspon snahu byt vzdelany,za co ta obdivujem...diky zatial

budem mať 17

Dnes sa mám napr. celkom fajn. Necítim sa super ale cítim pociť šťastia. Možno je to preto, že už 2 deň nebola žiadna kríza ale možno aj preto, že v škole dávajú dosť zabrať a mne sa to páči. Keď mám učenia vyšše hlavy ma to trošku uspokojuje, že budem aspoň vzdelaný. Len viem, že opäť príde chvíľa keď budem chcieť všetko skončiť. Ale ja sa tých chvíľ chcem zbaviť

dedy

s vskou to je tazke, ide hlavne aby ta niekam, kamkolvek zobrali, aby si bol daleko od domu, a nemusel sa stykat s rodicmi kazd den, potom prides obcas na vikend, v piatok ked prides bude este dobre, v sobotu to uz bude skripat a v nedelu budes rad ze sa vracias na intrak, takze pekne zi ako pride
s priatelkou, mate to zlozite, no aj to sa da nejako zvladnurňt,
drz sa, drzim palce, a dufam ze s este ozves

budem mať 17

ja chcem ísť na výšku hoci netuším na akú. S priateľkom prežívam niečo podobné ako píše hm- v temé 16 rokov a samé zákazy. Aj u môjho deivčaťa je to takto a preto sa tiež dosť trápim. A ja sa s rodičmi ani nehádam. Nemá to zmysel sa s nimi o niečom hádať. Rozhovorom s nimi sa povešíne vyhýbam

Simka_161

ahoj aj ja mam niekedy taketo debky...ale teraz uz je to trochu lepsie. mala som vstak obdobie ked som sa naozaj chcela zabit.....stale som sa hadala s rodicmi,kamaratmi a tak.....uz je to vsak lepsie a mozno aj preto ze viem ze mam kamaratov ktorym na mne zalezi....a debky som mavala hlavne kvoli tomu ze som si myslela ze ma nikto nema rad a tak...ako aj teraz mi je niekedy smutno ale nad niecim takym uz ani nerozmyslam :)

dedy

pozri, je jasne ze to nemusis vidiet dobre teraz, ani zajtra, mozno ani o tyzden ani o mesiac, mozno az o dva mesiace, ono to trva dost dlho, dolezite je PRESTAT MYSLIET co by mohlo byt keby...
nechces tie problemy trochu konkretizovat? mozno mailom alebo tak

a co dalej? prezivat zo dna na den, dufajuc ze jedneho dna v dalekej buducnosti konecne bude lepsie, ja takto zijem uz dost dlho, snazim sa a zatial som tu, hoci som uz neraz az privelmi vazne uvazovala nad samovrazdou, nasla som si dokonca aj psychologa v okoli ale nenasla som odvahu tam zajst
urcite sa nepoddavaj, sam vlastne ani nechces spachat samovrazdu, a kedze nemas uzasnch rodicov mozes si dat ciel do buducna, ze pojdes na VS, alebo si najdes dobru pracu a odides od nich....
nevzdavaj to

budem mať 17

no ja mám priateľu ako som písal a ona mi dáva lásky koľko môže teda aspoň to tak vyzerá z mojho pohľadu. Moc triezvo veci v tejto oblasti nevidím. Len sú tam isté problémy ktoré nezmyznú a mňa neustále budú trápiť. Od kedy som sem prvý krát písal prešlo pár hodín a za ten čas som premýšlal čo ďalej ale stále nič nevidím, že by malo byť dobré. Viem, že aj keď teraz sa donútim myslieť na niečo pekné vydržími to deň možno dna a potom zase začne odznova to čo tu píšem odznova.

igua

ja som mala presne take iste pocity ako ty...presne. a ma to naozaj vela ludi...na zakladnej nas bolo 6 bab v triede. z nich sa o samovrazdu pokusala jedna na strednej a jedna na vysokej..
ja by som sa nikdy nedokazala zabit. ale tie depky, co som mala boli strasne. podla mna to pramenilo z nedostatku lasky. ked som mala 18 zacalo sa to zlepsovat a uplne ma z toho dostal priatel, s ktorym som vtedy zacala chodit. od neho som dostala vsetku lasku, co mi tak velmi chybala. a naopak, jemu som dala lasku, co zase tak isto chybala jemu...on je moje vsetko!
hlavne sa velmi neseparuj od ludi...to je chyba. a podla mna je jedno, ci su ludia starsi, alebo mladsi...zalezi hlavne na ich EQ a IQ...

dedy

ahoj, to co tu pises trapi naozaj dost vela ludi, dokonca aj tych, co na prvy pohlad vyzeraju vyrovnane
mas to naozaj tazke, ale neber to tak ze si jediny, teraz mas dost zle obdobie, mala som ho aj ja, a cudujsasvete nejako preslo, mozno aj samo od seba, dolezite je ze preslo,
takze urcite samovrazdou svoj problem neries, naozaj, skus zit z jedneho dna na druhy,z druheho na treti ... ber vsetko tak ako pride, prilis sa nelutuj, naozaj sa to da, ty nie si uplne strateny pripad, mal si a mozno este stale mas priatelku, sam to vlastne nevies, ale uz to ze si ju vobec mal tak dlho svedci o tom, ze nie si nejaky vyvrhel spolocnosti ako ja, ktora moze len o nejakom priatelovi iba snivat , ale ze si clovek, ktory ma len zle obdobie (inac vo veku medzi 16-17 som ho mala aj ja, teraz mam o rok viac a momentalne sa na mna nakopili povinnosti, takze mysliet na ine veci nastastie velmi nestiham)
drz sa, a uvidis, jedneho dna naozaj bude lepsie, fakt, pride to z jedneho dna na druhy ze si to ani neuvedomis
skus to, ale urcite si neublizuj