Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kontinualne kontakt. sosovky

Príspevok v téme: Kontinualne kontakt. sosovky
jaxie

Mohol by sa niekto vyjadrit k tymto sosovkam? www.cocky-online.cz
Rozmyslam nad nimi, kvoli tomu ze ich netreba vyberat dlhsiu dobu. Dost by sa mi to hodilo, pretoze mam problemy pri aplikaci. Viem, ze oko by si malo oddychnut pocas noci, ale ked existuju taketo sosovky (a zatial som nenasiel vyraznejsiu kritiku na ne) je nejaky vaznejsi dovod nenosit ich? Dakujem za rady

hmmmm

jednoznacne sa porad s ociarkou...mojes segre ich odporucila, kedze niekedy byva cele noci hore a maak na niecom, ale nie je s nimi spokojna...

jablonkaa

jaxie aj air optix je mozne nosit kontinualne. su vsak aj air optix night and day, tie su na 29 noci a 30 dni. vzdy vsak je potrebna kontrola lekara alebo optika.
to sa neda jednoznacn povedat, po akom case nosenia mozes pouzivat kontinualne. lekari neodporucaju vobec, len v pripade potreby. hlavne si musia oci zvyknut na pritomnost sosoviek.
inak, kontinualne nosenie je vyborna vec, ak cestujete na noc, myslim ze aj hygienickejsie, ako vyberat a cistit sosovky vo vlaku alebo autobuse.

jaxie

jablonka a Air Optix ma takisto sosovky na 1 mesiac nosenia vkuse? Skusil by som asi radsej tie, nejak po tyzdni alebo dvoch by som ich daval dole.
Hm takze ako dlho by som mal nosit jednodnove sosovky, aby som mohol prejst na kontinualne?

jablonkaa

samozrejme ze moses hned sosovky. aj ja som vlastne zacinala so sosovkami, ked som uz nevidela a okuliare som nechcela.
cena sosoviek je velmi rozna, v zavislosti od znacky a predajcu. napriklad tieto moje AO kupujem u opticky za 1500 sk na 3 mesiace (6 ks), z internetu kupujem presne to iste balenie za 890 sk.

inka.

jablonka a ty ich nosíš týždeň v kuse?
deň aj noc? a koľko ťa stoja Sk na jeden mesiac. ja totiž už dosť zle vidím ale okuliare nechcem nosiť, lebo mi nesvedčia a mám dosť iných viditeľných problémov a nechcem ešte aj toto. a môžem šošovky nosiť hneď od začiatku, bez toho, aby som vôbec niekedy nosila okuliare? prosím odpovedz mi. dakujem

jablonkaa

jaxie, nemozes po dvoch tyzdnoch skusania nosenia k.s. prejst hned na kontinualny sposob nosenia. oci by si mali v prvom rade zvyknut na cudzie teleso v oku. porad sa s ocnym lekarom alebo kontaktologom kam chodis, a skus sa s nim poradit. dopredu ta vsak varujem, ze nebude nadseny, alebo nebude suhlasit vobec. v kazdom pripade, ak sa rozhodnes nosit sosovky kontinualne, budes potrebovat castejsie kontroly predneho segmentu oka.
ja nosim k.s uz cca 14 rokov a posledny polrok nosim aj kontinualne, rozhodne vsak nie mesiac. nosim air optix, ktore su vhodne aj na prilezitostne prespanie, maju vsak vyssiu hodnotu priepustnosti pre kyslik (Dk/t) ako pure vision. existuju este air optix night and day, tie maju iplne najvyssiu priepustnost. skusala som aj pure vision, neboli mi vsak velmi prijemne na nosenie a hlavne na manipulaciu, su o poznanie tvrdsie ako ostatne sosovky, takze si bolo na ne treba zvyknut. stale mi pri manipulacii padali z ruky, nedarilo sa mi ich ocistit, a to uz mam za tie roky dost rutinu pri nasadzovani a cisteni.
ja nosim AO max. 6 noci, potom si dam na noc oddych a zas pokracujem. pouzivam pri tom aj zvlhcujuce kvapky a ked mam poci, ze si citim sosovku v oku, nakvapkam si don. ak mi je sosovka neprijemna, vyberiem ju aj skor ako po tyzdni a necham cez noc oci oddychnut.

jaxie

Oci by si mali urcite oddychnut to je jasne, ale ked nebude ina moznost... Najlepsie asi keby tu mal niekto s nimi skusenosti, ci z toho nie su podrazdene oci moc, alebo ci sa to da nosit aspon tyzden vkuse, a pod.

Pri aplikaci, akonahle sa mi sosovka dotke oka, zacnem nenormalne zmurkat a zatvarat oci, neviem asi to mam az moc citlive. Skusam to uz vyse 2 tyzdnov, budem aj nadalej, ale keby bol stale problem, potreboval by som vediet skusenosti s tymi Kontinual. sosovkami..

michaela...

vyzerá to zaujímavo. ale ja si myslím, že oči by si mali aj oddýchnuť. mesiac je dlhá doba. jaxie a aký máš problém pri aplikácii?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kontinualne kontakt. sosovky - Fórum - ZDRAVIE.sk