Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

nóra

kedy sa zaradí do vučovania praktické užitočné vedomosti o tom ako žiť. Ako žiť, to nás nikto nenaučil. Ako nájsť Lásku svojho života, ako tú Lásku nestratiť, ale ju udržať ba čo viac rozvíjať, ako sa správne stravovať, správať k prírode a zvieratám, poznať v čom je zmysel života...veď rodina je základom spoločnosti a dnes je plno rozvedených manželstiev.

mirka 23

Mne došiel akúrát dnes jeden mail v tom zmysle že nedovoľme diskrimináciu. Aj my bieli chceme bývať zadarmo, k tomu nejaké fotky rómskych bytoviek, že neplatia 8 rokov nájom a bývajú:D Ak máte záujem, pošlem.

dobráučka

Romovia diskriminovani! No, ked toto pocujem, tak sa vzdy rozculim! Biele deti su diskriminovane! Staci sa prist pozriet do niektorych skol,najma na vychodnom Slovensku, kde prevazuje romska populacia. Skoly su vacsinou zmodernizovane, maju pocitace, notebooky, digitalne fotoaparaty, interaktivne tabule a co ja viem, co este, pomocky pre Romov, kazdy ziak dostane komplet vsetko, od ceruzky az po obed za korunu, niekde dokonca dostavaju aj desiatu! A ako su na tom skoly s iba "bielymi" detmi? Ja ucim na takejto skole a nemame absolutne nic, co sa tyka pomocok. Co si nevyrobim sama, to nemam. (mame iba tabule a kriedy:((Mame nejake stare asi 30-40 rocne pomocky, ktore sa aj tak nedaju vyuzit vacsinou. Kotly nefunguju, plynove kurenie je v nedohladne, strecha derava, skola sa nemalovala asi 20 rokov. PC? Par biednych z Infoveku, zastaralych a stale sa kazia. Ziaden notebook, fotak, ci dataprojektor. Vacsinu veci napr.do triedy, ak chcem, aby nejako vyzerala a tiez chcem zakryt diery v stene, si kupujem sama a za vlastne. Takisto rozne odmeny pre deti, ktore im davam pri sutaziach, ci nejakom sviatku tiez kupujem zo svojho.
Ale uz som odbocila od temy. Jednoducho, skoly, ktore maju Romov, maju a aj tak su im tie vymozenosti na "prd", lebo niektori sa ledva za celu sk. dochadzku naucia citat...naco su im potom notebooky? A normalne deti, talentovane a sikovne sa ucia v skromnych podmienkach, no to je fakt na hlavu!

mohu

luna1 dakujem za uznanie,som rada ze aspon takouto cestou mozem povedat co ma trapi casto sa stava ze "kolegyne " zo zakladnych skol, dovolim si ich tak nazvat s opovrhnutim hovoria vsak co vy tam nic neucite nebudem nikoho presviedcat nech pride skusi na druhom stupni mame aj predmety obc.vych,dejepis,zemepis,chemiu, fyziku co tiez pokladam za nezmysel niektori nezvladnu ani trivium -citat,pisat,pocitat mame ziakov,ktori ukoncia povinnu sk.dochadzku v 6.rocniku lebo jednoducho nechodia do skoly a potom media a im podobni sa pytaju co robia ucitelia a aki su "chudaci" romovia diskriminovani dovolim si tvrdit ze je to naopak

majka_

a este nieco. kamaratka mi hovorila, ze robila soc. pracu v ustave pre telesne postihnute deti. som sa jej pytala, ze co tam robila napr. a odpoved? VSETKO. ked bolo treba nieco od lekara pre deti, bola tam ONA. ked bolo treba deti prebalit, nakrmit ci prezliect, bola tam ONA. ked bolo treba cosi na urade vybavit, bola tam ONA. kebyze nema tam nejakych praktikantov z vysokej skoly, tak sa asi zblazni. ved aj preto sa rozhodla odtial odist a nasla si miesto niekde v centre pre drogovo zavislych ci kde. takze jedno povolanie krajsie nez druhe :o(. a nemusim zdoraznovat, ze to vsetko bolo za prd plat.

majka_

pre DOBRÚUČKU: ja nie som sice ucitelka, ale studentka socialnej prace, ktora je tiez asi ako ucitelstvo na prd ohodnotena, a psychicky narocnejsia. ja viem, ze si mozno pomyslis, ze aj tie castokrat drze uradnicky vystudovali socialnu pracu a teraz sa este stazuju, ale ja nenarazam na nich. narazam napr. na socialnych pracovnikov v krizovych centrach, v detskych domovoch... ti maju este slabsie platy nez ucitelia a im ich zdvihat nechcu. moja sestra je napr. ucitelka, teraz sice uci na vysokej skole, ale ked bola na zakladnej skole, mala nejakych 13-14 000 sk plat - a to este organizovala rozne kruzky, vystupenia a bola triedna ucitelka. a kolko zarobi socialny pracovnik napr. v detskom domove ako som pocula? no... ked ma 11-12 000 sk pri tej tazkej praci, tak moze byt rada. samozrejme, bratov kamarat robi veduceho socialnych pracovnikov v jednom krizovom centre a tam zarobi nejakych 20 000 sk. bratovi, ktory skoncil soc. pracu takisto teraz ponukli pracu na zapadnom slovensku vo vaznici (vychod a stred slovenska - NIC) za plat nejakych 16 000 sk v cistom + stravne listky, vyhodne ubytovanie, strava... jednoducho je to dobre miesto. ale preco sa nezamestnal tu na vychode? viete preco? lebo ak tu nemate nejake prastene znamosti, tak je im uplne jedno, ci skoncite vysoku skolu alebo nemate ani zakladne vzdelanie... brat chcel ist robit este doktorat (zatial je len Mgr.), ale bol taky znechuteny, ze nemohol najst pracu, ze sa na to vsetko chcel vykaslat. ale teraz chvalabohu chce ist dalej, ked uz nasiel pracu. neviem, ako je to so ziskavanim prace u ucitelov, ale moja sestra este pred 10-rokmi, ked ucitelov bolo menej, sla to skusit do zakladnej skoly, kde kedysi sama chodila a riaditelka ju okamzite zobrala. socialny pracovnik o takom dacom moze len snivat...

luna1

Mohu, klobuk dole pred takymito ucitelmi, ktore musia ucit ci uz postihnute deti, alebo romov, o vyzaduje urcite velku trpezlivost, pevne nervy a samozrejme odvahu. Mam kamosku, ktore ucila na Luniku IX romov a ked dala prepadnut jednemu tak si na nu pockal jeho otec ked sla domov a zbili ju, cize miesto toho aby si vazili, ze je niekto ochotní ich ucit tak takto sa odvdacili.
Takymto ucitelom na specialnych skolach by som urcite dala vyssie ohodnotenie.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Učiteľky, kuk sem! - Fórum - ZDRAVIE.sk