Zima a strašná

Príspevok v téme: Zima a strašná
katka..

Ahojte, rozhodla som sa sem napísať aj keď je to trošku smiešna téma. Mne je totiž stále strašná zima. Ak klesne vonku teplota pod 28 oC tak idem zmrznúť. Celá sa trasiem, som stuhnutá, ešte aj pohyblvosť klbov mám tou zimou zníženú. A toto obdobie je pre mňa utrpenie. Vonku zima, práci sa nekúri, tak mám pustený ohrievač. Ale šéf sa hnevá, lebo vraj je tu teplo a na bšetkom šetrí. A doma mám radiator na plno a som zabalená v deke s termoskou. A najhoršie je to vonku. Takže mne je zima stále a všade. Mám 35 rokov, chudokrvná som neni, tlak mám v poriadku. Užívala som aj ginko a nič nepomohlo. Vie mi niekto poradiť, čo s tým? Oblečenie tomuto nepomôže. ( a vyzerám smiešne ak sa tak naobliekam a vonku je napr. 23 oC) .

Iiiii

To je skutočne des toto počasie. Keď dokážu zatepliť paneláky a domy, tak by už mali vedieť zatepliť aj človeka. Ja by som na seba dal sadrokartón od hlavy po päty v tomto čase, nečase.

Monu

Ahoj mam tiez tento isty problem.neustale mi je zima ci v lete alebo v zime.bola som stym aj u lekara a ta mi povedala ze to musim riesit s alergologickou.co si myslim ze ta stym nema nic spolocne.dakujem

babulak

ja mam stitnu zlazu v poriadku, akurat ta alergia na chlad ma trapi, tu na slovensku je to ako za trest s tym pocasim.

mjanik

ide o to ,či máš špatnú termoreguláciu (či sa zbytočne a veľa potíš),alebo či ti organizmus vyrába dosť tepla?Pravde podobne ide o to druhé-teda treba preliečiť obličky,usmerniť ich tak,aby vyrábali viac tepla,teda, aby dobre zatepľovali organizmus.Akupunktúra,

ajja

Zateplenie panelaku nam znizilo naklady na teplo asi o 25 az 30% ale sme si to pridali na fond oprav. Takze je to rovnake v Sk. A ci pomoze zateplenie na teplo v byte? Ano ale je podmienka ze v byte sa kuri :o)

katka...

a u nás v činžiaku sa zan nekúri. radiátor mám na 5 a je ľadvý. a je mi straaašne zima. zase som po dekou s termoskou.
-
ale chcem sa opýtať, že nám majú zateplovť činžiak, že či to naozaj pomôže, alebo je to len takestetické riešenie, aby činžiak dobre vyzeral a boli vymenené medziposcodové okná a vchodové dvere. ( dúfam, že zateplovním nenaháňame kšefty protekčným stavebným firmám ). Neverím, že bude v bytoch teplejšie. Ja určite budem kúriť aj naďalej naplno všade.
a ešte otázka: o koľko sa vám zvýšil nájom ( alebo fond údržby). Lebo ja bývam sama a už teraz platím 6500,- Sk
a po zvýšení mi toho na živobytie nezostane.
.
A TEN KLUB ZIMOMRAVÝCH BOL DOBRÝ NÁPAD.
A PREDSEDOM BY BOL " B Á S N I K ".
Lebo je super a má talent a určite by každý príhovor bol vo veršoch. A aspoň by bola sranda, lebo v takejo zime mi aj úsmev zamŕza. pa pa