cytologia

kikulka

rea,mne ju zistil asi pred 10 dňami,urobil mi ultrazvuk,cytológiu a menzes neviem prečo ti odďaluje,pretože mne lekár povedal,že niekedy cysta praskne pri menštruácii,takže zatiaľ nič neberiem a keď ju tak po menzesy budem ešte mať,tak začnem chodiť na thyamínové injekcie....dúfam,že to zaberie...

rea

lekár mi zistil 5cm cistu na vaječníku. Predpísal mi nortesteron/na oddialenie menstruacie. Nevzal mi ani krv, ani výter na citologiu. Postupoval spravne?

kuratko

zdravim vas vetkych!
robili mi cytologicke vysetrenie krcku maternice a nasli mi tam lezy. viete o nich niekto nieco blizsie prosim napisat!? vopred dakujem!

vierka

Ahoj Mia. Máme rovnaký problém. Vysvetlenia a popisy jednotlivých stupňov cytologického nálezu som pred chvíľou popísala v diskusii - hnedý výtok.Aj ja som mala pred 3 mesiacmi nález ASCUS. Je to hraničný nález, presne-atypické skvamózne bunky neznámeho pôvodu. Pri tomto náleze je potrebné stery opakovať častejšie. Napr. ja som kontrolu absolvovala po 3 mesiacoch (výsledky zatiaľ nemám). Ale aj doktorka mi povedala, že väčšinou sa jedná o zápalové procesy, nič strašné. Tak pevne verím, že má pravdu.Zatiaľ ahoj.

evik

cytologia je vysetrenie steru z krcka maternice, vysledok moze mat 5 stupnov. 1-normalny nalez, 2- vacsinou ide o chron. zapal, ktory sa da liecit, 3-5 - je nutna histologia kvoli rakovine, komplexnejsie vys. a liecba podla histol. vysledku