ESKIMACKA DIETA/CKD

LisaRowe

Vidite!! tak aspon na nieco je toto forum dobre.. Ja som isla podla vypoctu:
Konkrétní příklad výpočtu:

Moje hmotnost 100kg -> 100 x 27 kalorií = 2700 kalorií
1g sacharidů má 4,2 kalorie – vzhledem k tomu, že určitě nějaké minimum sníme (do 30g), odečteme je:
2700 – (30g sacharidů x 4,2 kalorie) = 2574 kalorií, které nám zbývají pro tuk a bílkoviny v poměru 3:1.
Z toho plyne že máme 643 kalorií na bílkoviny a 1930 kalorií na tuk.
1g bílkovin má také 4,2 kalorie – tedy 643/4,2 = 153g bílkovin
1g tuku má 9,1 kalorií – tedy 1930/9,1 = 212g tuku
Mam 68 kg.

LisaRowe

Ahoj weronika,
No hlavne treba podla hmotnosti rozdelit kolko mas pri CKD prijat za den tukov a bielkovyn..cukry vzdy odratat,lebo by ich nemalo byt viac ako 30 samozrejme cim menej tym lepsie..No a potom je to easy vyberam jedla podla e kalkulacky na flora.cz,ale v prvom rade sa riadim info priamo na obale potravin..Jedalnicek zostavis tak,ze sa co najblizsie priblizis k vypocitanym hodnotam ..no a samozrejme treba cvicit a sledovat ketozu..

LisaRowe

torino
Inak fajn,ze je tu niekto ,kto sa aspon trochu vyzna..No ja som to pocitala a na moju vahu mi vychadza ze mam mat denny prijem B: 136g T: 125g no a cukry jasne ze naj na 0, ale odratala som 30g z denneho prijmu kcl..Vychadza mi viac bielkovyn ako tukov co ma prekvapilo,lebo 100kg chlap to ma naopak..Meram si ketozu od uplneho zaciatku a je pravda,ze som sa do nej dostala az dnes rano a aj to nieje zatial silna..(vecer este premeriam ci som nahodou nevypadla)..preto chcem zostat v no carb faze az do soboty..len ma zaujima co s piatkovym treningom..presunut na sobotu,alebo pridat este jeden v no carb faze?