mykoza a antikoncepcia HAK

Príspevok v téme: mykoza a antikoncepcia HAK
lagunasa

ahojte.
chcem si spravit mierny prieskum. uz dva roky sa trapim s mykozou (kvasinkami v posve ) a stale nic. iba sa to zhorsuje. uz som vymenila dvoch doktorov a teraz som zacala chodit k sukromnikovi.
moj prieskum sa tyka hormonalnej antikoncepcie ( HAK ) a jej suvis s mykozou. pytam sa kto ma alebo mal mykozu a vysadil antikoncepciu a pomohlo to a komu to nepomohlo?
piste vsetci ktory mate k tejto teme co povedat. kremiky a cipky ma nezaujimaju, voci tomu som uz imunna ( teda tie kvasinky ), aj dietu uz drzim asi 1,5 tyzdna a stale ziadna zmena. aj laktobacili aj biele jogurty a tak papam ale nic. aj bavlnene pradlo nosim. tieto veci ma nezaujimaju. akurat to HAK a mykoza, pripadne oreganovy, kokosovy olej a tea tree olej (cajovnikovy ). vdaka za nazory!!!

monicka2509

lagunasa,ja som si myslela,ze mam mykozu,aj lekarka ma na to liecila,napriek tomu,ze vytery na kvasinky boli ok,zmenila som lekarku a ona mi povedala,ze vobec mykozu nemam a dala mi antibakterialnu mast a bolo po bolestiach..mala som vsetky priznaky mykozy a nemala som ju a vysadila som aj hak.

irita

lagunasa,no ja už som dobrala balenie,ale niesom si tiež istá či ich mám vysadiť.V utorok by som mala brať už nové balenie ale ešte som si ho nekupila,lebo neviem.Fakt neviem má to dve strany mince hop alebo trop.Jednu chvilu si poviem že ano vysadím a potom zas že nechcem tak neviem.Fakt baby ak máte pozitívne názory na to vysadenie tak nám napíšte či vám to pomohlo pri tej mykoze to vysadenie!

lagunasa

ved aj ju prave sa chystam vysadit. len musim aspon balenie dobrat nech sa mi neposuva cyklus. len som chcela dovtedy vediet nazory inych. napriklad sa mi teraz pred koncenim balenia objavila aj krv v tom vytoku. a dnes ked som si mala dat poslednu tabletku tak som chytila take krce menstruacne a aj som dostala menzes. a pritom ho mam dostat az po skonceni balenia co jest od teraz tri dni. neviem ci to neni tym ze nejem ziadny cukor a telo je zblbnute.

irita

lagunasa,ked si už vyskúšla všteko a si na tom tak zle,prečo teda nevyskúšaš vysadiť ten Hak? viem že to nieje také jednoduché,ale ked už chodíš po všelijakých vyšetreniach tak to by som ich na tvojom mieste radšej vysadil.Ja mám z toho síce tiež dilemu ale asi to urobím,aj ked sa mi vráti moja hnusná aknozna pleť ale hlavne že budem bez mykoz.

lagunasa

ja som uz vyskusala vsetko. teraz som objednana na zatazovy test na cukor ale ten ma caka za 1,5 mesiaca lebo maju plno. na tu HAK sa pytam preto lebo pre mna je to uz asi posledna moznost a doktor mi potvrdil ze HAK v dost velkej miere ovplyvnuje kvasinky. uz to mam aj ja dost nastudovane. mne sa kvasinky objavili prave ked som dlhodobo uzivala antibiotika bez probiotik lebo som o tom nevedela. liecila som sa na zapal priedusiek a to dva krat po sebe a uz to bolo. odvtedy sa nemozem toho zbavit. HAK uzivam uz asi 6 rokov a myslim ze HAK to priamo nesposobuje tak vazne ale skor sa to da chytit inac a ked sa berie popritom antikoncepcia tak sa to tazsie lieci. doteraz som si myslela ze to pojde vyliecit aj bez vysadenia ale asi nie. tiez sa jej nechcem zbavit lebo tiez mi pomaha na plet a je to pohodlnejsie pri sexe. s tym suhlasim s Iritou.
chcela by som inac citat aj nejaky prispevok od holiek co vysadili a vyliecili alebo nevyliecili sa.
diky vsetkym

veverqua

Lagunasa, mam presne ale presne ten isty problem ako ty. Uz zo dva roky sa trapim opakovanymi mykozami, takisto mi tie kremiky a tabletky nezaberaju, chvilkovo pomozu, ale potom mam s priatelom pohlavny styk a sme v "tom" zase. obaja sme sa liecili, no stale sa nam to vracia. tiez ma napadol mozny suvis s uzivanim HAK, lebo pri byvalom priatelovi som HAK neuzivala a tieto problemy neboli. ale ani sexualny zivot nebol taky intenzivny. lenze obaja sme si uz na tu pohodlnost HAK zvykli a vratit sa opat ku kondomom sa nam velmi nepozdava. samozrejme si uvedomujem vsetky negativa HAK a ak by to mozno nasmu problemu pomohlo, asi by som ju aj vysadila. ale 100% istotu, ze je za tymi mykozami len HAK, nemam. ale rada by som sa toho uz navzdy zbavila.

irita

to by aj mna zaujimalo! tiež beriem Hak a mávam opakujúce sa kvasinky,ale neviem či ju mám kôli tomu vysadiť.Niektroý píšu že určite...ale mne pomohla dosť na pleť a tiež bolesti pri menštruácí mi zmiernila a tak celkovo som rada že mám svoj cyklus pod kontrolu.Ale vážne mám dilemu,tak poradte niekto!

igua

ja som dostala kvasinky, ked som vysadila HAK, dovtedy som ju brala pol roka. vtedy sa toho skombinovalo viac dohromady...oslabena imunity, antibiotika a hormonalna zmena. hak uz neuzivam, je to bordel.