Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tanatofobia alebo strach zo smrti...

Príspevok v téme: Tanatofobia alebo strach zo smrti...
nuggetka

Viem,že sa toho o fóbiach už popísalo veľa,ale nič približné tomu môjmu strachu som nenašla. Mám strach zo smrti, asi niesom si celkom istá, ale ináč to nazvať neviem. Od malička sa len pri pomyslení, že raz zomriem celá rozrasiem a začne mi búšiť srdce. Každý v mojom okolí to berie ako časť života, ale ja jednoducho nechcem, mi je z toho do plaču keď si predstavím, že raz už nebudem. Na pohreby nechodím naši ma kôli tomu nikdy nenútili, ale keď som už musela nikdy som nič necítila, neviem plakať nad hrobom napr. nad dedkovým je to normálne? A tiež mám asi fóbiu zo straty vzdzuchu. Nerada som sa hrávala na skrívačky a niekam sa zatvárala keď sa so mnou tatko šalil s perinou a prikryl mi ňou hlavu vžy som sa rozplakala. Neviem možno jedna s druhou súvisia. Čo si myslíte,mám navštíviť psychológa?Ďakujem

kolisvahr

Vychdne kultury a ezoterika, nehovorim ze vsetko z toho je zle, ale nedava to taku plnu odpoved ako krestansko - katolicke ucenie.
Smrtou sa zivot nekonci.
Clovek bol najprv nesmrtelnym a zil v rajskom svete, ale smrtelnym sa stal preto, lebo si chcel sam urcovat co je pre neho spravne, nezavisle podla toho co je podla Boha spravne a co nie a tak ochutnal to zakazane ovocie a stal sa smrtelnikom.Lenze pred 2000 rokmi sa Boh stal clovekom aby cloveka zachranil z tohoto stavu. Bol To Jezis Kristus, ktory v obrovskych bolestiach zomrel za nas, vstal z mrtvych a vystupil na nebesia, aby sme aj my mohli byt na konci vekov tohto sveta vzkrieseni z mrtvych k vecnemu zivotu kde bude len vecna blazenost a stastie a nic smutneho ani chybneho a ani smrti tam nebude.
Preto treba prijat Pana Jezisa Krista ako svojho Spasitela a vyznat mu svoje hriechy. On je milosrdny a ocisti nas z hriechov a aj od nasich chyb.
Na konci vekov tohto sveta bude tato planeta a vesmir premeneny na novy rajsky svet kde nic chybne nebude.
tam budu zit ti ktori neodmietli Boziu milost k spase.
Kto zomrie v stave tazkeho previnenia a nebude to lutovat, ten neziska vecny zivot.
Aj medzi umrtim a vzkriesenim na konci vekov sveta je posmrtny zivot. Kto zomrel v stave bez pokania a vo vaznom previneni,alebo vedome a dobrovolne odmietol Boziu spasu, ten bude po smrti az na vecnost prezivat stav vecneho utrpenia a zufalstva. Kto zomrie v stave Bozej milosti a kto sa vyrovnal pred smrtou Bozou pomocou so vsetkymi svojimi chybami a previneniami, ten bude prezivat po smrti radost z Bozej pritomnosti a na konci vekov sveta bude vzkrieseny k vecnemu zivotu aj s telom. Alebo kto sa nevyrovnal so svojimi chybami ale nie su take zavazne a zomrie v takom stave, pobudne urcitu dobu v ocistci kde sa bude konfrontovat so svojimi chybami, ale po urcitej dobe to prestane a pojde do stavu vecnej blazenosti a na konci vekov sveta bude vzkrieseny aj s telom.
To je ucenie, ktore nam odovzdal Pan Jezis Kristus co bol Boh aj clovek zaroven a bol Neomylny.
Jeho ucenie sa zachovalo v Svatom Pisme a Katolickej cirkvi, ktora je s Nim v plnom spolocenstve. Pan Jezis Ta lubi a hlada a pozyva k spase, tak Ho neodmietni.Boh chce aby kazdy bol spaseny, lenze clovek to musi aj dobrovolne prijat, pretoze chce zit s Bohom v laskyplnom vztahu.
AJ ked ked v Cirkvi duchovenstvo narobilo aj chyby, predsa to zakladne ucenie Cirkvi je neomylne, lebo ma Boziu ochranu pred omylmi.

koljur

Vychdne kultury a ezoterika, nehovorim ze vsetko z toho je zle, ale nedava to taku plnu odpoved ako krestansko - katolicke ucenie.
Smrtou sa zivot nekonci.
Clovek bol najprv nesmrtelnym a zil v rajskom svete, ale smrtelnym sa stal preto, lebo si chcel sam urcovat co je pre neho spravne, nezavisle podla toho co je podla Boha spravne a co nie a tak ochutnal to zakazane ovocie a stal sa smrtelnikom.Lenze pred 2000 rokmi sa Boh stal clovekom aby cloveka zachranil z tohoto stavu. Bol To Jezis Kristus, ktory v obrovskych bolestiach zomrel za nas, vstal z mrtvych a vystupil na nebesia, aby sme aj my mohli byt na konci vekov tohto sveta vzkrieseni z mrtvych k vecnemu zivotu kde bude len vecna blazenost a stastie a nic smutneho ani chybneho a ani smrti tam nebude.
Preto treba prijat Pana Jezisa Krista ako svojho Spasitela a vyznat mu svoje hriechy. On je milosrdny a ocisti nas z hriechov a aj od nasich chyb.
Na konci vekov tohto sveta bude tato planeta a vesmir premeneny na novy rajsky svet kde nic chybne nebude.
tam budu zit ti ktori neodmietli Boziu milost k spase.
Kto zomrie v stave tazkeho previnenia a nebude to lutovat, ten neziska vecny zivot.
Aj medzi umrtim a vzkriesenim na konci vekov sveta je posmrtny zivot. Kto zomrel v stave bez pokania a vo vaznom previneni,alebo vedome a dobrovolne odmietol Boziu spasu, ten bude po smrti az na vecnost prezivat stav vecneho utrpenia a zufalstva. Kto zomrie v stave Bozej milosti a kto sa vyrovnal pred smrtou Bozou pomocou so vsetkymi svojimi chybami a previneniami, ten bude prezivat po smrti radost z Bozej pritomnosti a na konci vekov sveta bude vzkrieseny k vecnemu zivotu aj s telom. Alebo kto sa nevyrovnal so svojimi chybami ale nie su take zavazne a zomrie v takom stave, pobudne urcitu dobu v ocistci kde sa bude konfrontovat so svojimi chybami, ale po urcitej dobe to prestane a pojde do stavu vecnej blazenosti a na konci vekov sveta bude vzkrieseny aj s telom.
To je ucenie, ktore nam odovzdal Pan Jezis Kristus co bol Boh aj clovek zaroven a bol Neomylny.
Jeho ucenie sa zachovalo v Svatom Pisme a Katolickej cirkvi, ktora je s Nim v plnom spolocenstve. Pan Jezis Ta lubi a hlada a pozyva k spase, tak Ho neodmietni.Boh chce aby kazdy bol spaseny, lenze clovek to musi aj dobrovolne prijat, pretoze chce zit s Bohom v laskyplnom vztahu.
AJ ked ked v Cirkvi duchovenstvo narobilo aj chyby, predsa to zakladne ucenie Cirkvi je neomylne, lebo ma Boziu ochranu pred omylmi.

imunitka

Drzim ti teda palce, ja som bola predtym tiez dost sklucena zo smrti, ale po precitani par knih mi strasne odlahlo a moje zmyslanie v tejto oblasti sa zmenilo.Potom daj nejak vediet, aku knihu si si kupila:)

nuggetka

tak ti ďakujem, zajtra zájdem a kúpim si niečo...vieš chcem sa toho strachu zbaviť alebo aspoň zabudnúť, že ho mám lebo niekedy si myslím, že mi už toho hrabe

imunitka

Urcite ano. Ja som si nieco ponachadzala v knihkupectvach a fakt mi to pomohlo. Ale je to celkom dobre, ze si tomu otvorena, pretoze niektori ludia sa uplne brania myslienke aby v nieco verili.
Zajdi do knihkupectva do oddelenia ezoteriky.tam je toho milion, tak si mozes vybrat podla toho, co ti bude sympaticke.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tanatofobia alebo strach zo smrti... - Fórum - ZDRAVIE.sk