Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chudokrvnosť

DETERMIA

bola som zas u lekara lebo mam stavy zacne mi byt teplo hori mi cele telo po 5min ked sa ovievam vejarom to prejde za 2min to zacne znova a ked vstanem otvorit okno a lahnem si zacne mi rychlo byt srdce.Toto mam kazdy den lekar jeden den povedal ze v krvi mam trosku zvysenu stitnu zlazu ale pre istotu ma poslal psychitricke vraj ci to nieje larvova depresia .Kazdy den beham po lekaroch a 4mesiac ani jeden nevie co mi je raz mam arytmiu dalsi den tachykardiu atd zachvilu naozaj dostanem tu depku z toho ze neviem co mi je

milady70

Ja som rok jedla všetko možné, no nepomáhalo. Ani železo predpísané lekárom. Potom som začala jesť trstinovú melasu a do dvoch mesiacoch sa všetko upravilo. Skús, možno pomôže aj Tebe.

- mira

Tým mäsom sa ti problémy v srdcovej činnosti ešte viac zhoršujú.
Mala by si upraviť stravu - mäso rybacie občas, vylúčiť nasýtené tuky, aby si zabránila problémom so srdcom. Vylúč cukor, ktorý kradne minerály a je príčinou anémie. Ak máš silnú menštruáciu, jedz vývar z ľanových semienok, krvácanie sa obmedzí. B vitamíny získaš z celých nerafinovaných zrn obilnín a zeleniny. Tie majú i dostatok minerálov i železa. Jedz kvasené zeleniny, jednak na zlepšenie trávenia i preto, aby sa železo lepšie vstrebávalo.

DETERMIA

ahojte mam makroc.anemiu lekar mi predpisal pyridoxin,jest telacie hovadzie atd maso dokonca mam taky stav z nicoho nic mi zacne bit rychlo srdce tazko sa mi dycha trasiem sa musim volat sanitku pridu pichnu mi na znizenie tlaku nieco na ukludnenie diazepan lebo sa vzdy zlaknem ci to prezijem .dostala som lieky coronal a cardilan ktore mi zatial pomahaju neviem ci to je z anemie alebo nervy ci nieco zo srdcom na pohotovosti mi povedali vraj mam arytmiu na inej tachykardiu a moj lekar vraj z anemie poradi mi niekto prosim uz mam z toho salat

Luckaaa

ja sa citim vyborne..vlasy mi nepadaju a nechty rozstnu az veelmi rychlo..vobec nic necitim.podla mna to bude asi fakt plany poplach..dakuejm..:)uvidim na tych buducich testoch...

[zruseny12]

Lucka,ked si chudokrvna,tak sa to aj prejavuje unavou,padanim vlasov,aj nechty su take ako keby presvitne ked je malo zeleza...
a to,ze na endok.to mas ok...tak to je normalne aj ja som mala stale vysledky vyborne,a tratila som stale vela zivin z tela.../ale zalezi aj ako sa ty citis..tazko takto radit.../
ty sa citis dobre?po zdravotnej stranke?

Luckaaa

nie hodnoty neviem..praveze lekar povedal ze si nieje tym isty a peto to chce opakova..ale mne sa to nechce verit..ved uz tolko krat mi brali krv hlavne na endokrinologii a vzdy bolo vsetko v poriadku

mirka 23

Ja mám ten istý problém ako ty, išla som pred niekoľkými mesiacmi ako vždy darovať krv - a nevzali mi pre málo hemoglobínu (železa.)
Neporadím ti tak odborne ako ľudia nižšie, lebo nemám na to školu.
Najlepšie sa železo vstrebáva do tela z hovädzieho mäsa. Papáš ho? Lebo ja som predtým jedla tak ako ty - max. 2krát do týždňa mäso, aj to kuracie. Ďalej sa železo dá získať zo strukovín, ale vstrebáva sa do organizmu trocha ťažšie ako z hov. mäsa.
No a ďalej som si kúpila prípravok Easy iron od RNG obchodu (90tab. - 155sk) Okrem železa je tam už spomínaný vit. B-12, vit.C,) a železo je tam ako glycinát, čo je lepšie ako obyč. železo, ale to by ti vedel lepšie vysvetliť RNG.
Takže hovädzie mäso + strukoviny + Easy iron, kyselina listová. A každý by mal jesť zinok Selén a probiotiká (tieto vitamíny sú tiež u RNG o polovicu lacnejšie ako v lekárni.)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chudokrvnosť - Fórum - ZDRAVIE.sk