Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Plesne v tele

Ceruzka0000

tekvicka prosim ťa môžeš sa mi ozvať na malachova@centrum.sk
Myslim že asi mame podobnu alebo rovnaku "chorobu"
Chcela by som od teba fotku ako vyzera ten fľak a kde presne na ktorych miestach maš tie fľaky.
Stav tvojej imunity je aky?

tekvicka_

poradi mi niekto? da sa diagnistikovat plesen z krvi ak poziadam koznu?
ja proste musim ist uz s niecim, nenechat to na nich - nic v zlom, ale neverim im pri tom ako mi pomahaju. aj obvodak mi napisal podla toho co so od neho chcela - mala som to dopredu nastudovane a on pri predpisovani si tiez nasiel najskor co existuje a potom si cital o lieku to iste co ja na nete :)
a k tej diete, kedy uvidim nejake vysledky - ja viem, ze je to beh na dlhu trat a ze to nebude hned, ale aspon zlepsenie, nie zhorsenie by bodlo. alebo je to na zaciatok normalne?

tekvicka_

ahojte,pripajam sa k teme - mam dlhodoby problem s plesnami v tele a koznou mykozou. moj pribeh:dlhsie obdobie mam problemy s neidentifikovatelnymi flakmi - ekzemom na tele. bolo to tak aj v minulosti,kedy som nevedela o co ide, po case samo zmizlo,neviem vdaka comu.potom sa mi to vratilo,stale som nevedela o co ide, kozna mi napisala nejaku mast, ta zabrala,ked som ju minula opat to zacalo s tym,ze raz lepsie raz horsie. potom som navstivila alternativneho liecitela,ten mi povedal ze je to plesen - co mna dovtedy ani nenapadlo - po rokoch.dal mi nejake veci,preslo mi to, ale po case opat vratilo.kozna opat mi napisala mast a dala mi antihistaminika antialergetika s tym ze je to nejaka alergia,z oblecenia - vlny alebo co - to bolo v 30 stupnovej horucave:D.na dovolenke pri mori som problemy nemala.potom opat,uz som sa nastvala, isla som za obvodnym nech mi prepise antimykotika,ze kozna mi dava masti co nezaberaju - zistila som,ze kozna mi pre istotu na to iste napisala raz ze je to mykoza,raz ze je to nejaka dermatitida. brala som fluco sandoz,potom nizoral - zabralo,zase sa vratilo :( mala som aj oreganovy olej,robim si caj z oregana,mam kokosovy olej,nic mi dlhodobo nepomaha,proste aj tie lieky krasne pomozu,ale neviem asi to musi byt este dlhsie - ten nizoral som mala 20 dni. od pondelka mam konecne protiplesnovu dietu,taku celkom poriadnu, ale zatial nevidim zlepsenie,skor zhorsenie.pijem acidko,jem biele jogurty,grepfruity,maso,zeleninu,ziaden cukor, prehresky voci diete boli asi dva kusy peciva, ale celozrnneho a kukurica s ananasom v salate zeleninovom. uz mi padaju nohavice a fakt som zufala. priatel ma stale posiela ku koznej, ktora sa na mna pozrie z dvoch metrov a povie ze je to asi nejaka alergia atd zacarovany kruh

RNG

Hylak nie je probiotikum, len vytazok z nich. Tj nemoze vytvorit dobru crevnu floru, pretoze neobsahuje zive probiotika, ktore by sa mohli rozmnozovat a osidlit crevnu floru.
Pomaha len niekolko hodin po zobrati, prinajlepsom niekolko dni.
Normalna crevna flora obsahuje az 10 na 14 kultur a aj tie najsilnejsie probiotika sa musia rozmnozit aspon 1000 krat, aby boli ucinne a vytlacili plesne a candidu z criev.

azzuro

dobry vecer, mam problem s mykozou, koznou aj vnutornou - creva - na zaklade informacii alternativnej mediciny. prirodnu liecbu som aplikovala, ale je to slabe, iba to problemy zmiernuje. potrebujem preliecit aj vnutorne asi nejakymi systemovymi antimykotikami. moja kozna je taka vseliaka, tvrdi, ze to nie je plesen, ale alergia napr. na vlnu zo svetra - to bolo uprostred horuceho leta a pod a nijako mi nepomaha. ak by sa niekto vyznal a vedel by mi poradit nazov lieciva, ktore by mi mohlo pomoct, aby som si ho pripadne od nej rovno vypytala, lebo ma trafi. skoda ze je vsetko na predpis. co vam pomohlo. kedysi som mala take tabletky na dva tyzden, dost silne, iba si nepamatam ako sa volali :(

dada

este sa vyjadrim k tym cukrom, ja som ziadnu dietu nedrzala. daj si vysetrit stolicu aj moc, /zajdi gynekologovi,ak to je vaginalna plesen/. treba to liecit komplexne. co sa tyka jogurtov, jedna tabletku probiotik nahradi cca 40? jogurtov? odporucam aj jogurty, ale nemaju tu silu! lekarka mi hovorila, ze najlepsie probiotikum je Hylak /ja som ho dosial pouzivala iba pri hnackach deti/. vraj tam je dokazany aj ich ucinok. pri ostatnych probiotikach ich ucinok nie je dokazany.

dada

chcem ti opisat, ako to bolo u mna. roky som trpela na vaginalne plesne, vzdy par krat do roka. objavili sa po antibiotikach a priskorom styku po ich dobrani /treba s tym pockat asi 2 tyzdne, aby sa vyplavili antiotika z tela/. asi pred rokom som sa zacala zle citit - tak asi, ako vyparena a stale som si myslela, ze su to vaginalne plesne, ale neboli. na koniec pri inom nahodnom vysetreni mi zistil, ze mam plesne v tele, aj v stolici a moci. bolo ich treba preliecit, ale nazov lieku si nepamatam, myslim, ze to boli tiez antibiotika. uzivala som k nim probiotika - asi 4 mld.zivych kultur v jednej tobolke 2 x denne. opatovne vysetrenie na stolicu a moc na kandidu nepotvrdili ich vyskyt v mojom tele. telkarka hovorila, ze si to treba udrziavat aj potravou a aj probiotikami. este podotykam, ze pred rokmi, ked som s plesnami zacinala /asi 25 rokov dozadu/, nebolo o probiotikach ani slychu. ked som sa raz pytala gynekologicky, ci by sa mi podarilo vyliecit vaginalne plesne probiotikami, povedala mi, ze naco by som sa trapila predpisala mi Canesten, alebo nieco podobne - vaginalne tablety. z toho mi vyplyva, ze by to tie probiotika zvladli. mam to oskusane asi na dvoch prikladoch bratia antiotik spolu s probiotikami.

radca

Treba prestat jest vsetky cukry.Ak mas kandidu, potom mas aj kvantum inych bakterii v bruchu a tie tiez zeru cukor. Kandida sa da lahko znicit napr. koloidnym striebrom. Do slova za par dni. Lieky od lekara zdaleka taky ucinok nemaju.

fiona35

pokiaľ máš výtoky, pravdepodobne sa jedná o kvasinkovú infeciu, resp. vaginálnu kandidu, ktorú ale musí vyšetriť gynekológ, nasadí ti lieky a čipky, pokiaľ je to jednorázová zálezitosť, lieky zaberú, pokiaľ máš v tele premnoženú kandidu, budú sa ti výtoky neustále vraciať, preto treba vtedy vstúpiť do hĺbky problému, a snažiť sa odstrániť príčinu výtokov a nie dôsledok, u každého sa kandidy prezentuje inak, niekto má výtoky, iný plesne v tráviacom trakte, niekto plesne na koži, za nechtami atď, ale podstata je rovnaká CANDIDA

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Plesne v tele - Fórum - ZDRAVIE.sk