Plesne v tele

nymue

ahojte,este sa chcem opýtať kokosový olej konzumujete tuhý, alebo ho necháte roztopiť a je sa po lyžičkách v tekutej forme?

stansun

Chlieb ked je oprazeny v hriankovaci je lepsi ako normlany lebo su tam kvasnice a tepelne sa potom nicia. Ja pokracujem v nasej diete mam nasadene probiotika + selen a priatel aj zinok. Zatial zistujeme, ze aj trochu chudneme pri tejto diete:-)Inak s travenim nemam ziadne problemy idem vzdy kazdy den a niekedy aj dva krat. Nafuknute brucho uz tiez vobec nemam ako pred tym skoro kazdy den. Sladke si nedavame vobec, Iba prirodne cukry ako je ovocie a rozne stavy ale to iba po troskach. Zemiaky vobec nejeme a tak isto ani mliecne vyrobky. Som zvedava ako sa to prejavi ale urcite dam o sebe este vediet. Majte sa pekne.

nymue

ahojte, tak cca týžden beriem celulozu od tians plus zelený čaj a je mi oveľa lepšie. Jazyk mi pomaly ružovie, problémy na koži zmizli, začala som pravidelne na wc. Samozrejme držím protikvasinkovú dietu, jem probiotika + nejaké vitamíny a minerály. Občas keď sa kvasinky vylučujú je mi na figu, ale môj stav sa podstatne zlepšil. Je to síce dosť veľká investícia ale oplatí sa. Priateľovi sa začal dokonca upravovať atopický ekzém.

RNG

damian, mineraly sa nemozu varenim znicit. Cast sa moze vyvarit do vody, ale ked vypijes aj vodu spolu s nimi, tak sa dostanes vsetky .
Niektore fytonutrienty sa tiez znicia varom a samozrejme vsetky enzymi.

damian

Weleda, Evelina, nechcem vas odhovarat od jedenia tepelne spracovanej stravy. Vsade v literature metabolickej mediciny sa kladie doraz na surovu zeleninu v tvrdej, alebo stavovej podobe. Vsetci znami "vyzivari", ktori liecili okrem ineho aj zeleninou, ani len nepomysleli na zaparovanu zeleninu. Vyzivova hodnota uz len zaparenej zeleniny sa blizi viac smerom k nule (azda len niektore mineraly sa zachovaju). Enzymy su totalne znicene.

evelina

damian, ja som tiez za surovu stravu, jasneze je vyzivnejsia. ale ked bojujes s kvasinkami a plesnami, tak musis uvarit, lebo nevies akym sposobom sa ovocie a zelenina skladuju. ked plesne uz nebudes mat, kludne je vhodna cerstva strava. aj klicky aj orechy. no zatial treba vydržať a stravovať sa varenou. obcas si dat mrkvovy salat alebo jablko, ale tiez bez supky. no pre zaciatok fakt len varenu stravu. inak si v jednom kolotoci a nepomozu ziadne lieky ani protimikrobialne tabletky. zazvor je vynimka, lebo je protizapalovy a v indii ho pouzivaju bezne, inak by neprežili v ich prirodnych podmienkach. liečila sa kedysi nim aj malaria, ktora bohuzial sa začína vyskytovat uz aj v europe vzhladom na klimaticke zmeny.

weleda

Damian, nie je to lahke konzumovat to v surovom stave. Vcera som cely den jedla surovu zeleninu a kopec ovocia a dnes mam take citlive zuby, ze nezjem ani jedno jablko. Preto si podusim tu zeleninku na 8 minut, aby bola maksia, ved hentak si uplne zbrusim zuby :-(