poraďte maminky

Príspevok v téme: poraďte maminky
0601

Syn začal navštevovať škôlku, a už asi týždeň, hovorí škaredé slová, napr. ty debil, ty ko..t. Neviem ako máme s manželom reagovať, máme si to všímať, alebo čo? Doma sa tak vôbec nerozpráva. Už sme mu hovorili, že kto takto rozpráva, že mu odpadne jazyk, ale to nepomáha. Nie je to stále, ale vracie sa k tomu. Dúfam, že ho to prestane baviť, a aký to bol slušný chlapček, poraďte mi, čo by mohlo zabrať, vopred ďakujem

den

No moje este do skolky nejdu..ale na buduci rok, tak uvidime.
A ohladom skaredych slov, tak to deti chytaju zo vsadial aj z telky, aj mladez a aj od dospelych.Casto pocujem hadky niektorych a take slova, akymi sa castuju som este nepocula, takze su deti, kt. maju toto na dennom poriadku, tak je logicke, ze to prenesu aj do skolky.Takze casto to maju aj z rodiny..vascinou z tych rodin, kde sa rodiacia nevedia kontrolovat.A verte je ich dost, tak sa ani necudujem.
Zatial to neriesim drobci tieto slova nepoznaju.

1eny1

wwwwww, prečo rodičia su primitivovia. Každý len na rodičov (veď niekde aj takéto slová panujú), ale predstav si, že moja povie niečo také (u nás doma takéto vyjadrovanie nepoužívame)a možno druhý zareaguje "ako to doma rozprávajú". to nie je len z rodičov, ale aj z tej ulice. Mnoho krát keď som s deťmi vonku tak sa stáva, že mládež v každej vete používa "pekné slovo". Každé dieťa prejde takýmito slovami, a už je len na ňom či to bude používať.

wwwwww

Je strasne smutne, ze takto rozpravaju deti a preco? Lebo rodicia su primitivovia, nadavaju velmi skaredo aj pred detmi a tie to len opakuju...Ty moja k...a je castokrat neznostka, ktoru castuju manzelku. To fakt len dieta doma pri sukni mat.

1eny1

Najlepšie je to vysvetliť tomu dieťaťu (ono ani netuší , čo je to za slovo)a trochu ignorovať. Niektoré deti keď sa napomínajú tak natruc rozprávajú škaredo. Ono to prejde samo. Školke jedno za druhým opakuje.

liana

Ja mam jednu veselú (alebo smutnú?) príhodu: Náš synček mal od malička problémy so stolicou a keď sa pekne a hlavne bez bolesti vykakal, používali sme "pochvalu": ale si naváľal a on sa tešil, že ho kakanie nebolelo... No teraz sa mu stolica upravila a už tú "pochvalu" nepoužívame a tak, keď sme raz použili WC v kulturáku, kde boli plné vécka a všetko počuť (škôlku navštevoval asi týždeň), náš synček od radosti z dobrej "práce" zvolal: Jeej, ale som naj...bal.

martina25

Zo začiatku sme to riešili tým, že v puse má chrobákov, ktorí škaredo rozprávajú a preto sme museli pusu umyť, aby z nej chrobáci odišli. ak rozprával to často, tak sme ho jednoducho ignorovali. Teraz chvalabohu tieto slová nerozpráva. dúfam, že to tak bude aj naďalej.

mj003

no baby, tak to ja sa potom budem modliť, nech nás to tak skoro nepostretne. Učíš dieťa slušnému správaniu a pokazia ti to mamičky, ktorým je jedno ako ich deti rozprávajú

dd

pre pana, to uz aj v skolke take male deti tak skaredo rozpravaju?ze sa nehanbia niektori rodicia..ja by som asi spravila to, ze by som sa mu pokusila vysvetlit, ze takto skaredo sa nerozprava..ak by to nezabralo, tak ignorovat..

martina25

Môj syn začal tiež teraz chodiť do škôlky. Tiež priniesol nové slovičká, ale až také škaredé ako tvôj, tak to nie. Ale určite sme si ho nevšímali.

mj003

to už dnes keď chce mať človek slušné dieťa, aby ho izoloval od sveta úplne. No neviem, čo by bolo najlepšie, moja dcerka chodí do jasličiek, má 15 mes., ak to bude aj ďalej pokračovať, skús poprosiť o pomoc učiteľku, povedz aký máš problém a nech si všíma, ktoré dieťa takto nadáva a upozorní ho. Moja sestra svojim deľom vysvetľovala, že je to veľmi škaredé keď niekto takto rozpráva, ona sa často zabudla a vyšlo z nej "do riti" a deti to hneď opakovali, ale keď ich poučila, že ak maminka bude takto škaredo rozprávať, majú ju upozorniť a povedať jej že je to nepekné. Zabralo to, a aj ona sa potom odučila :). Možno by pomohlo, keby si synčekovi povedala, nech toho kto tak škaredo rozpráva napomenie a upozorní ho. Možno to zaberie, lebo čo iné zmôžeš???