Bolesť a pichanie srdca

mjanik

ak ide o jemné pichanie,porucha je v slezine,ak ide o veľké pichanie,porucha je v obličkách,dobrý akupunkturista to vie ľahko vyliečiť!!

keksa

ak je to patologicke, tak sa takto prejavuje ischemicka choroba srdca, celkovo tak srdce reaguje ked nema dostatok kyslika, na druhej strane to moze byt psychosomatickeho povodu zapricinene stresom, v poslednom rade aj chrbticou, cize ist na ekg, popripade echo to je doveryhodnejsie a potom k ortopedovi

šmolko

Ahojte ja mam 19 rokov a mávam silné pichanie pri srdci.Dnes ma najmenej trikrat tak silno pichlo,že som si až musela nachvilu lahnut.Ja mam dokonca navyše aj problemy s tlakom a mam nepravidelný rytmus srdca a dokonca aj skoliozu a k tomu všetkemu stres.Tak neviem z čoho to môže byť poradte mi prosim už som bola raz aj na EKG ale nic nezistili len že moje srdce bije nepravidelne tak mi predpisali tabletky normalne mam z toho strach

jujula

---, jasne, kludne to moze byt z celkoveho psychickeho alebo fyzickeho vycerpania. ked si sa vela ucila, mozno si aj malo spavala, bola si vytazena a po tomto to mohlo prist. ale ako sama pises, k lekarke chodievas pravidelne, takze si kontrolovana, pod dohladom, nemas sa coho bat. keby to bolo nieco vaznejsie, lekarka by ti o tom povedala a urcite by si bola nejako obmedzena - ci uz pri sporte a podobne. nemusis sa obavat, drz sa

---

presne aj ja mam 15, k tomu po mamine šelest... k lekarke chodim pravidelne ae ties sa mi toto stava niekedy hm obcas ma to dost vylakalo som si myslela ze to bude nejaky problem.... v tom obdobi som sa nestresovala ae vela som sa ucila celkovo vycerpavala mohlo to byt aj tym?

jujula

pichanie pri srdci zvacsa pochadza od chrbtice. ci uz nechodis vzpriamene alebo mas s nou nejake problemy, skoliozu, ci zaseknuty nerv. tiez to moze byt stresovym obdobim, vtedy sa to u niekoho prejavi busenim srdca alebo pichanim, zvieranim. istota je istota, takze chod na EKG