Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mam akne

Príspevok v téme: Mam akne
cibi

chcela by som sa spytat,a poradit sa,mam akne ale len na licach inak mam cistu plet,vyskusala som vselico,ale teraz idem asi na antikoncepciu a celkom sa toho obavam ze mi to nepomoze.este mi doktorka navrhla Roacutan,ale to ma vela neziaducivh ucinkov a ja neviem co uz mam robit.trapim sa s tym uz rok.. mam 18 rokov.. dakujem

cibi

no ja som z bratislavy, a bola som na usno nosno krcnom,ale bysledky mam v poriadku,nechapem. mam 18 .. a idem teraz ku gynekologicke...a mam vsetko dobre vysledky.. neviem preco

lenuliatko

chronicky zapal mandli sposobuje akne.v niektorych pripadoch.cize je velka pravdepodobnost ze to mas ztoho.cize radim ti zajst na usno-nosno-krcne na vysetrenie mandli ak si tam teda nebola.ak maju moznost nech ti urobia endoskopicke vysetrenie uplne bezbolestne len sa ti pozrie s takym svetleikom do nosa.taky zapal mandli sposobuje aj to ked ti stiekaju hlieny na mandle a preto ich mas casto zapalene.ked ti urobia endoskopiu tak mozu vidiet taku ako keby ciaru bielu po hliene ako ti steka.ked tam teda pojdes povedz ze hladas suvis s akne a stvojimi mandalami.mohli by ti predpisat augmentin.su to sice silne lieky ale na niekoho maju taky ucinok ze zlepsia plet.no a potom by si mala zajst na endokrinologicke vystetrenie.vezmu ti krv na hormony urobia ekg a doktorka ti mozno urobi aj vysternie stitnej zlazy.uplne bezbolestne len ultrazvukom ti prejde po krku ci je ok.no takze urob si tieto veci.proste sa zober jeden den a pochod si toto vsetko.a kolko mas vlastne rokov a z akeho mesta si?mozno budem poznat nejakeho dobre krcneho lekara.jedneho dobreho poznam v presove.

cibi

leni presne.. mam chrinicky zapal mandli a zvacsene uzliny.. aka je to pricina? som strasne zvedava,nikto mi na to zatial neodpovedal len ze mam streptokoka v hrdle. a tym sa nic nevyriesilo....tesim sa ked odpises.. a to kam mam ist?na endrokrinologiu?hm.. to pocujem prvy krat ale musim povedat ze v takych veciach sa nevyznam...

lenuliatko

a bola si na endrokrinologii?ak je to zvysenim hormonov mozes mat zvyseny testosteron.urobia ti testy na volny testosteron.dehydroepiandrosteron sulfat,17.alfa-hydroxyprogesteron,delta-4.androste rion.
noa potom uvidis ci nemas nahodou nejake hodnoty zvysene a podla toho ti moze endokrinologicka odporucit aj antikoncepciu .na taketo problemy je vhodna antikoncepcia Jeanine.
nemas nahodou chronicky zapal mandli?alebo caste zapaly.zvacsene mandle,uzliny?

cibi

leni,ale ja som bola na vsetkych vysetreniach teraz,z krvy,vytery,nosa krku,a este aj z jednej vyrazky,a vsetko mam dobre vysledky.. preto som zufala,necitim sa ze by som bola daka zdrava ale mam dobre vysledy... preco? nechapem..a nemoze to byt hormonalna porucha?mamina ked bola v mojom veku jej zevraj z prs tieklo mlieko,ale zelene ci co.. to mala hormonaknu poruchu.... a akne nikdy nemala este aj teraz ma peknu plet... a tu lampu chcem na sto percent

lenuliatko

cibi to preto lebo ty mas vnutorny problem preto to mas na licach.ja tipujem na nejakeho koka.antikoncepcia nie je vzdy 100% netreba sa nanu spoliehat.vacsinou napravi plet na nejaku dobu ale casto sa to vrati.cize bue vzdy pomoze a potom antikoncepcia je nehorazne tazka na pecen tak isto.sama chemia hormony a niektora antikoncepcia ma opacny ucinok.
nechaj si antiku na posledne miesto niekde.skus radsej tu lampu ak si ju teda kupis.a urcite poziadaj lekarku na interne vysetrenia ci to nema taky povod.radsej si urob vsetky potrebne vysetrenia nic nezacinaj len tak lebo si myslis ze to bude ok.zajdi k obdvodnej ku koznej a povedz co chces naco sa chces dat vysterit a az potom keby uz nic nezabralo vyskusaj antikoncpeciu.mam stym skusenosti

cibi

zori,no roacutan som dala ako naposlednejsiu moznost. je to dost silny liek,a nie je vhodny pre kazdeho.. je to tazke na pecen a nechcem byt zase az tak krasna zvonka aby som bola chora zvnutra potom.. ale nevravim,ked antikoncepcia nepomoze,urcite sa na to dam.. nevravim.. ale zase mam to len na llicach a to je zvlastne,niektory maju aj na chcrbte ako si vravela,... a ja mam uplne ciste ... nechapem..a el som zase rada..

Zora22

Ahoj cibi!Nič si z toho nerob aj ja som mala strašnú tvár aj chrbát,ramená a ver Roaccutane mi pomohlo.A som šťastná,že som bola za kožnou a vydržala brať tie liky trvalo to 4 mesiace a oplatilo sa sú zadarmo len predpis stojí 5 sk .vyskúšaj nič tým nestratíš už po mesiaci máš krajšiu pleť.

lenuliatko

pol roka penicilin?panecku to ti urcite muselo aj na nieco negativne posobit.a nebyvalo ti zle?a nepytala si sa doktorky ci ten streptokok nemoze suvisiet s tym ze si s atak vyhodila?spytaj s akoznej nato.ak je ten streptokok uz v takom vaznejsom stadiu ze nie je to len taky obycajny streptokok ktory sa vylieci liekmi tak to moze mat suvis.zynerit neviem ci je ten najstastnejsi sposob velmi vysusuje plet a uplne ju tak zosuveri.dalacin s apouziva aj pri prevencii staphylokoka.Skupina streptokokov je nejednotnou skupinou baktérií, ktoré môžu vyvolávať veľmi veľa rozličných ochorení. V normálnom prípade sa vyskytujú na sliznici. Niektoré streptokoky vyvolávajú ochorenia len vtedy, ak sú prítomné aj iné patogénne zárodky.
skus este ten repik lekarsky.nic nim nepokazis.

cibi

no moje akne sa zacalo tak,ze som ho mala najprv len na pravom lici taky tvar ako ciara ktora si zabaca.. no ako keby nejake znamenie som sa este smiala:-)ale myslela som ze to zmizne,ale nie,a zacalo sa mi to rozsirovat,a trva to uz rok,a vyskusala som aj zinerit naposledy,teraz dalacin,to je nejake antibiotikum na tvar,ako lokalne si to davam.vnutorne som est enic nepouzivala na to.streptokoka my uz zistili vlastne pred rokom,a brala osm na to pol roka penicilin,co sa mi z toho vsetko zhorsilo,aj plet,vysledky som mala dobre,ale teraz sa zistilo,ze mam omnoh teraz vaznejsieho toho streptokoka,,vobec sa mi nevyliecil,a okrem toho to prave lico mam stale ale uz aj lave mam take. nikde inde to nemam,nos celo a okolie je ciste len na licach,od licnej kosti az tak dole pri brade sa mi to tak taha.. zakryvam si to akne colorom,ale neznasam si na to nieco kydat radsej nic.a teraz beriem homeopatika na toho streptokoka..a inak dakujem za zaujem som velmi vdacna

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mam akne - Fórum - ZDRAVIE.sk