Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte

Príspevok v téme: Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte
vlad_o

S priateľkou som už vyše roka.Posledných 5 mesiacou sa dosť hádame. Tie hádky začnem ja kôli hlúpostiam, ktoré veľmi ľutujem. Potom sa jej vždy ospravedľunjem lebo je mi to naozaj ľúto.NO aj ona pri hádkach povie veľa zlého čo ma straštne bolí.No nejako veľmi sa za to neospravedlní.Ja sa snažím vždy nás čo najskôr udobriť ale ona sa veľmi dlho hnevá.Udobrujem nás cez pokec kedže nemôžeme byť spolu stále.Posielam jej SMS s ospravedlnením alebo aby mi niečo vysvetlila no ona ani neodpíše.Raz som jej povedal, že nie je moc milá a od vtedy pri každej dádke vyťahuje načo s ňou chodím keď nie je milá. Teraz pv pondelok sa mi zdôverila s niečim čo ju veľmi trápilo. Na rodičou povedala dosť zlého. Potom sme sa o niekoĽko dní pohádali a svojich rodičou zastávala. Ja som jej pripomenul čo povedala v ten Pondelok.Na to sa straštne nahnevala.Ja som to veĺmi oľutoval som jej toľko správ poslal ako ma to mrzí.No ona sa stále nevala a len sme sa hádali.
Keď sme spolu nemôže byť s kamoškami.Ja som sa sňou hádal, že keby ma ľúbila chcela by byť so mnou a nie s nimi.Sme spolu 4 alebo 5 krát za týždeň.Ke´d sme spolu tak potom nemôže byť s kamoškami.Cez víkendy chodí preč takže s nimi nemôže byť tiež.Som sa veľmi hádal s ňou aby nebola s nimi ale so mnou.Nakoniec som pochopil že musí byť aj s nimi.Ja idem von vždy s ňou a nie s kamošmi.Spoločných kamarátou nemáme lebo ona ich ani nechce.Tvrdí že niektoré veci chce robiť sama.napr ísť na predstavenie sestri.Otvorene povedala,že ma tam nechce.Ja som jej dal návrh ako to môže byť medzi nami aby bola s kamoškmi a aby sme boli aj spolu.Súhlasila ale veľmi veľmi sa pir tom nahnevala. Pri tom hneve aj povedala, že pôjde na predstavenie sestry a že ja nepôjdem s ňou. Tak skončila naša hádka. Ja neviem kde je chyba. Môže byť chyba, že ja som ten čo nás vždy udobruje hľadá riešenia ako by to mohlo byť medzi nami lepšie? Ona sa chcela raz rozísť ale ja som jej dokázal, že ju ľúbim presvedčil som ju aby sme zostali spolu. Ona pri hádka povedala že keby som sa chcel rozísť ja nebude ma presviedčať aby sme zostali spolu.Že by tiež súhlasila aby sme sa zhodli. ľúbi ma to som si 100% istý o tom že ma neľúbi ani nepremýšlajte.chce aby sme boli spolu ale nechce si pruznať chybu. Chccem jej povedať toto:

Hneváš sa, že som vytiahol ten pondelok a použil tvoje slová proti tebe. No ty si to spravila už veľa krát. Ja som ti niekedy povedal len nejakú hlúposť a keď sme sa hádali použila si to proti mne. Povedala si napr. no a čo aj ty si to spravil, povedal. Aj ty to robíš tak čo....Takéto niečo si už spravila veľa krát. Ja som po prvý krát tvoje slová v hneve nechtiac použil proti tebe. Aj keď sa teraz na mňa nahneváš ešte viac ale si veľmi urážlivá a nevieš odpustiť a povedať, že aj ty si spravila chybu. Urazila si sa za to, že som si od teba nechcel zobrať darček, keď sme nemali žiaden sviatok,že som ti nechcel dovoliť mi robiť vo vlasoch copiky. Teraz ty povieš určite, že ani ja som si nechel od teba zobrať tú bonbonieru. Ale to som ti dal ja ako darček pre teba a nie aby si ju potom skoro celú dala mne. Teraz sa urážaj a hnevaj koľko chceš. Pravda bolí a hlavne ak si ju necheš priputiť, že robíš aj ty chyby. Som ti toleroval, že neodpisuješ na moje SMS keď sa hneváš na mňa, že na pokeci neodpíšeš na RP ktrá sa ti nehodí, nezdvíhaš mi mobil keď sa hneváš a ja sa chcem udobriť. Ja som ti vždy všetko odpustil a ešte som sa ti aj ospravedľňoval.Teraz som navrhol riešenie ako môžeme byť spolu a môžeš byť aj s kamarátkami no stále si trucovala a nechcla priputiť, že by to tak šlo, že mám pravdu.Čo ho sa bojíš? Že ti niekto povie to čo ja teraz? Je mi to veľmi lúto ale to čo hovorím je pravdaMôžeš sa so mnou rozísť aspoň sa potvrdia moje slová.Skús mať trochu hrdosti a priznaj si chybu.Keď s niekym chodíš je tu aj to, že tvoj život sa zmení.Možno más menej času na seba ale to je daň za lásku.Neviem či toto všetko ti nahovorili kamošky alebo si si z nich zobrala príklad lebo oni to robia .Ale dúfam v to.Lebo ak si takáto bola keď sme spolu začali chodiť som sa v tebe veľmi zmýliľ.

Ako myslíte zareaguje? Mám jej to vlastne povedať takto? Nie je to moc tvrdé? a Vlastne mám na to právo? nie som ja ten čo robí chyby? Ja chcem byť s ňou ale chcem aby pochopila že sa mýli.ľúbim ju a veľmi a nechcem koniec ale chcem aby pochopila aj niektoré veci.Prosím poradte.

vlad_o

No o tom sa nebudem hádať či som hrdý. Myslím si, že áno.Bohužial.Či mám veľké ego to neviem. Hrdý som zostal možno preto, že od kedy som sa začal vzdelávať, pracovať na rozvoji svojej osobnosti tak zvyknem mať skoro vždy pravdu. Dokonca aj doma mám pravdu.Len s rodičmi sa o tom nehádam nechám ich spraviť čo chcú a potom to dopadne vždy ako som povedal. A tým všetko končí.Ja som šaťastný, že opäť som mal pravdu a oni nahnevaní. Dokonca v škole viem občas toho viac ako učiteľ.No neodvážim sa im postaviť na odpor myslím, že chápete prečo.Učitelia si nechcú priznať, že žiak môže byť lepší ako oni. Keď učiteľ na hodine spraví chybu to ho upozorním ale to je len zriedka. V triede sa so mnou nikto neháda lebo už dopredu vedia, že budem mať pravdu ja. Viem, že sú oveľa lepší, mudrejší, intelegentnejší ľudia veľmi dobre to viem.Len bohužial nikto mi nedal ešte riadnu príučku, že som niečo riadne schytal.No to nechcem, chcel by som tomu predýsť a hlavne aj preto aby sa to s mojou priateľkou vyriešilo. Ale ako zostať menej hrdý keď všetko je tak ako píšem? Nad týmto som už rozmýšlaľ dávno no neviem ako sa tej mojej hrdosti zbaviť.Poradíte?
V niečom mi veľmi pomohla summer_ za čo som jej veľmi vďačný nájde sa niekto kto by mi pomohol aj v tomto?

frank

fuuuuu....tak ked som toto docital az dokonca tak mi neda neodpisat...:Dpocuvaj vlado, si velmi velmi hrdy a mas take velke ego ze ho vidno az sem....ta stvu niektore odpovede co? ked ti nedajboze priatelka nieco povie, co ta rani lepsie povedane urazi tvoje ja tak ani nemyslis, ze by mohla mat pravdu ale vytiahnes este nieco horsie na jej osobu...je to velmi kratka rozprava o vasom vztahu:D ale myslim, si ze ta fakt musi tak lubit, ze pri tebe ostane....alebo este nevie ze nie si jediny.....a myslim ze ty chces byt ten dominantny vo vasom vztahu a jej davas skutocne malo priestor na svoje pocity, nazory atd....inac to s tym tvrdenim, ze ked ma lubis tak nebudes k kamoskami je fakt detinske a skor by som cakal ze take nieco pisu ony....a toto jej posli, ked uz si budes isty tym co pises....az budes chciet mat fakt posledne slovo....ja byt na jej mieste tak ta po takom liste ta ani nepoznam....

vlad_o

ešte by som sa chcel spítať, že čo robiť ak sa ja teda niekedy neozvem a ona nenapíše alebo nezavolá.čo mám spraviť potom?

Summer_

vlado som rada ze som ti aspon trosku pomohla:) dufam ze sa da vsetko do poriadku a ze budete spolu stastny.
Myslim si ze baba by si ta mala vyzit, pretoze dnes je uz len malo chalanov ktory su verny a chcu problem vyriesit tak, aby bolo obom dobre. Aj moj je taky verny a moc ma miluje a preto som s nim stastna, ale tieto male nedorozumienia ma tiez nicia. Jeho nezaujem po hadke :/ Dufam ze aj mne sa to podari, lebo ho nikdy nechcem stratit...
Drz sa pa

vlad_o

dúfam, že nikoho neurazím ale skutočne mi tu poradila iba summer_.Vy ostatný by ste mňa alebo ju odohnali od seba a tvrdili, že sme nevyzrelí na vzťah. Ale tak ako my i vy ste začínali prvý krát a určite ste robili chyby.Ja sa aspoň s chýb chcem poučiť a napraviť ich a preto píšem sem.
Dákujem Summer_ za rady. Snáď pômôžu a bude nám dobre.

Summer_

Jejda co vsetci pisete ze je este mlady a ze je to jeho prvy vztah tak sa v tom nevyzna??? Ved kolko chalanou ma 27 a chovaju sa jak sproste deti. Vlado ma 17 ale mozno rozmysla na tych 27. Ja ho nepoznam, len posudzujem z toho cio pise. Babu lubi, nechce ju podvadzat, nechce sa s nou rozit a snazi sa vyriesit nieco co ho trapi. To je podla mna spravne. Preco by sa mas s tym dusit ked ho to stve?
A tie copiky... to ona je skor trdlo ked sa na to urazi, nie on...
Vlado ked nie ste spolu napis jej peknu sms, aby vedela ze na nu myslis a ze ju lubis. Potom by mala aj ona odpisat nieco pekne. Alebo jej zavolaj. Ja som to nemyslela tak, aby si cakal len kym sa ona ozve. ALE na druhej strane, obcas predsa len vyckaj ci sa i ona ozve prva. Ak ano, to je super. Ked sa urazi za nejaku hlupost, tak jej hned nevypisuj a nevyvolavaj /hlavne ak neodpisuje/ ale nehaj to trosku aj na nu. Proste najdi v tom taku tu zlatu strednu cestu, nech kazdy z vas obcas spravy prvy krok. A tiez sa skus nenahnevat napr. ty na hluposti ktore ti za to nestoja. A tiez jej radsej nehovor veci pri hadke ktore sa jej mozu dotknut /ako s tou rodinou co si pisal/ Ja viem ze to obcas ujde, aj mne sa to stava :) ale da sa to.
Jednoducho, sam sebe daj trosku volnosti a nezatazuj sa stale riesenim niecoho, odputaj sa od toho. Miluj ju, davaj jej to najavo ale nebud na nej uplne zaveseny.
Ak niekto povie, ze to co ma clovek pod nosom a to co sa mu ponuka nechce, je to pravda. Ak uvidi ze vies vydrzat aj bez nej, bude si ta viac vazit. Naozaj sa snaz aby nebolo ani prehnane vela lasky, ani opacne. A netrap sa, ak to je ta prava tak sa to da do poriadku. Ved si este mlady, mozno zistis ze ta prava pride az neskor. Aj ked, samozrejme teraz si s nou, tak daj do toho vsetko :)

leerka

ja nevravim, ze mas byt kazdy tyzden s inou babou a ani o otm aby si ju podvadzal, aj 17rocni mozu mat pekny vztah,ale tento vas nepovazujem za normalny pekny vztah....... ja len vravim, ze ona nie je na vztah este pripravena a podla mna s teou byt nechce.

vlad_o

No a čo keď mám 17? áno je to môj prvý vážny vzťah.Ale bolo dačo ale pri tom som sa sklamal len.
Za to že mám 17 nemusím behať za každou babou čo prejde okolo.Mám 17 ale chcem byť s niekym komu môžem veriť,viem že mu na mne záleží a podrží ma. Mne toto vyhovuje oveľa viac ako každý týždeňsa zabávať s inou babou.Túto by som nikdy nepodviedol lebo ju ľúbim a aj preto, že mi to nedovolí svedomie.
A čo píše summer_ . Vidím, že sa chápeme.Mám rovnaké pocity ako ty. Ale ako mu dokážeš že ho ľúbiš keď a že ti chýba keĎ napr. nezavoláš, nenapíšeš SMS.Nehovorím stále ale niekedy. Ja to robím preto aby som jej dokázal že na ňu myslím a že ju ľúbim.Lebo raz naznačila keĎ sme spolu neboli dlkšie a ja som sa neozval,vtedy bola chorá, a povedala také niečo že na ňu nikto nemyslí.

leerka

osobne si myslim, ze jej chodenie nic nehovori, este nie je dozreta na vztah... a podla mna ta len taha za nos, asi su jej prednejsie kamaratky, chce byt len s nimi a ozno to znamena, ze s tebou byt nechce, len nevie ako ti to povedat...

ja_ona

vlad_o .....mas 17 tak co ta to trapi,na svete je tolko baaaaab ....ja som myslela ze si stasti a nie niake decko.....toto je tvoj prvy vstah? beres to moc tragicky....