Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte

Príspevok v téme: Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte
vlad_o

S priateľkou som už vyše roka.Posledných 5 mesiacou sa dosť hádame. Tie hádky začnem ja kôli hlúpostiam, ktoré veľmi ľutujem. Potom sa jej vždy ospravedľunjem lebo je mi to naozaj ľúto.NO aj ona pri hádkach povie veľa zlého čo ma straštne bolí.No nejako veľmi sa za to neospravedlní.Ja sa snažím vždy nás čo najskôr udobriť ale ona sa veľmi dlho hnevá.Udobrujem nás cez pokec kedže nemôžeme byť spolu stále.Posielam jej SMS s ospravedlnením alebo aby mi niečo vysvetlila no ona ani neodpíše.Raz som jej povedal, že nie je moc milá a od vtedy pri každej dádke vyťahuje načo s ňou chodím keď nie je milá. Teraz pv pondelok sa mi zdôverila s niečim čo ju veľmi trápilo. Na rodičou povedala dosť zlého. Potom sme sa o niekoĽko dní pohádali a svojich rodičou zastávala. Ja som jej pripomenul čo povedala v ten Pondelok.Na to sa straštne nahnevala.Ja som to veĺmi oľutoval som jej toľko správ poslal ako ma to mrzí.No ona sa stále nevala a len sme sa hádali.
Keď sme spolu nemôže byť s kamoškami.Ja som sa sňou hádal, že keby ma ľúbila chcela by byť so mnou a nie s nimi.Sme spolu 4 alebo 5 krát za týždeň.Ke´d sme spolu tak potom nemôže byť s kamoškami.Cez víkendy chodí preč takže s nimi nemôže byť tiež.Som sa veľmi hádal s ňou aby nebola s nimi ale so mnou.Nakoniec som pochopil že musí byť aj s nimi.Ja idem von vždy s ňou a nie s kamošmi.Spoločných kamarátou nemáme lebo ona ich ani nechce.Tvrdí že niektoré veci chce robiť sama.napr ísť na predstavenie sestri.Otvorene povedala,že ma tam nechce.Ja som jej dal návrh ako to môže byť medzi nami aby bola s kamoškmi a aby sme boli aj spolu.Súhlasila ale veľmi veľmi sa pir tom nahnevala. Pri tom hneve aj povedala, že pôjde na predstavenie sestry a že ja nepôjdem s ňou. Tak skončila naša hádka. Ja neviem kde je chyba. Môže byť chyba, že ja som ten čo nás vždy udobruje hľadá riešenia ako by to mohlo byť medzi nami lepšie? Ona sa chcela raz rozísť ale ja som jej dokázal, že ju ľúbim presvedčil som ju aby sme zostali spolu. Ona pri hádka povedala že keby som sa chcel rozísť ja nebude ma presviedčať aby sme zostali spolu.Že by tiež súhlasila aby sme sa zhodli. ľúbi ma to som si 100% istý o tom že ma neľúbi ani nepremýšlajte.chce aby sme boli spolu ale nechce si pruznať chybu. Chccem jej povedať toto:

Hneváš sa, že som vytiahol ten pondelok a použil tvoje slová proti tebe. No ty si to spravila už veľa krát. Ja som ti niekedy povedal len nejakú hlúposť a keď sme sa hádali použila si to proti mne. Povedala si napr. no a čo aj ty si to spravil, povedal. Aj ty to robíš tak čo....Takéto niečo si už spravila veľa krát. Ja som po prvý krát tvoje slová v hneve nechtiac použil proti tebe. Aj keď sa teraz na mňa nahneváš ešte viac ale si veľmi urážlivá a nevieš odpustiť a povedať, že aj ty si spravila chybu. Urazila si sa za to, že som si od teba nechcel zobrať darček, keď sme nemali žiaden sviatok,že som ti nechcel dovoliť mi robiť vo vlasoch copiky. Teraz ty povieš určite, že ani ja som si nechel od teba zobrať tú bonbonieru. Ale to som ti dal ja ako darček pre teba a nie aby si ju potom skoro celú dala mne. Teraz sa urážaj a hnevaj koľko chceš. Pravda bolí a hlavne ak si ju necheš priputiť, že robíš aj ty chyby. Som ti toleroval, že neodpisuješ na moje SMS keď sa hneváš na mňa, že na pokeci neodpíšeš na RP ktrá sa ti nehodí, nezdvíhaš mi mobil keď sa hneváš a ja sa chcem udobriť. Ja som ti vždy všetko odpustil a ešte som sa ti aj ospravedľňoval.Teraz som navrhol riešenie ako môžeme byť spolu a môžeš byť aj s kamarátkami no stále si trucovala a nechcla priputiť, že by to tak šlo, že mám pravdu.Čo ho sa bojíš? Že ti niekto povie to čo ja teraz? Je mi to veľmi lúto ale to čo hovorím je pravdaMôžeš sa so mnou rozísť aspoň sa potvrdia moje slová.Skús mať trochu hrdosti a priznaj si chybu.Keď s niekym chodíš je tu aj to, že tvoj život sa zmení.Možno más menej času na seba ale to je daň za lásku.Neviem či toto všetko ti nahovorili kamošky alebo si si z nich zobrala príklad lebo oni to robia .Ale dúfam v to.Lebo ak si takáto bola keď sme spolu začali chodiť som sa v tebe veľmi zmýliľ.

Ako myslíte zareaguje? Mám jej to vlastne povedať takto? Nie je to moc tvrdé? a Vlastne mám na to právo? nie som ja ten čo robí chyby? Ja chcem byť s ňou ale chcem aby pochopila že sa mýli.ľúbim ju a veľmi a nechcem koniec ale chcem aby pochopila aj niektoré veci.Prosím poradte.

vlado_o

Ja jej nevolám.Keď aj niekde ide nechám ju.Takýmto spôsobom sa jej nevnucujem.Niekedy cez víkend jej pošlen SMS ale to vtedy nie sme spolu 2-3 dni takže je to OK nie?Chcem jej dokázať,že ju ľúbim lebo mi neverila.Preto,tie ospravedlnenia a všetko.Stretnutia dohováram ja ale aj ona sama pošle SMS niekedy ako sa mám a podobne.

ja som

mam pocit,aoby som citala o mojom vztahu az na jednu vec-ja robim to co ty a moj priatel to co tvoja holka. ja sa vzdavam vsetkeho,lebo chcelm byt s nim,on chce ist s kamosmi..a aj tak viem,ze ma lubi...aj ked by ma mnohí chceli presviedcat o opaku

majkaaa

Ja som niečo také podobné v mladosti zažila.Nedal mi dýchať,stále chcel byť so mnou,ak som si doslova vynútila jeden deň pre seba,svoje záľuby,či prácu,sústavne mi volal,čo robím kde som. Išlo mi to neskutočne na nervy.Ale bolo to trochu o inom,vykľul sa z neho strašný žiarlivec a život s ním bol peklom,musela som to ukončiť. Tebe by som poradila,nechaj ju dýchať,neospravedlňuj sa za nič,ak bude chcieť byť s kamoškami,nechaj ju,je to prirodzené predsa,ale povedz jej,že nech Ti ona potom zavolá,keď bude chcieť byť s Tebou. A čakaj,vydrž,nevolaj!!! Choď s kamošmi na pivo,futbal,čo ja viem,kde chodia chalani,aj keď budeš mať sto chutí zavolať,nerob to!!! Váš vzťah je chorý,nie je to obojstranné,ak chceš,aby to nejak prežilo,musíš jej dať aj voľnosť,ale hlavne dôvod,aby mala o čo bojovať. A chlap,ktorý zakaždým príde s prosíkom,večným ospravedlňovaním sa za najmenšie hlúposti,pôsobí ako slaboch,s ktorým si môže robiť čo chce.Tým ju skôr od seba odpudíš. Možno by si najlepšie urobil,keby si si našiel inú dievčinu a prestal robiť túto základnú chybu.

baku

vlado ona ta jednoducho nemiluje... to ze ti to tvrdi je len prazdne blabla... to ze vam je spolu velakrat dobre a smejete sa a vtedy ti povie ze ta miluje.. je to len prazdne blabla.. skutky hovoria za cloveka... nie reci.... keby ta mlovala, obetovala by sa pre teba, pre vas... ma rada seba a svoje pohodlie...

vlad_o

Teraz sme spolu 4-5 krát do týždňa. Keď bude chodiť s kamoškami bude to menej.A podotíkam že sme spolu asi hodinu.
Sebec?Upresním to. Kôli nej nemám čas ísť ani do fitka.Prečo?Lebo keď začnem niečo robiť ja za čo budem rušiť stretnutia začne ich aj ona kôli niečomu rušiť.Ja som stretnutie nikdy nezrušil.Ona chce byť s rodinov.chce byť s kamoškami,chce byť dokonca aj sama.Ja to chápem ale s rodinou je doma každý deň tak nechápem načo s ňou chce byť celý deň.A kamoškami môže byť cez víkendy niekedy.Ničoho sa nechce vzdať.Ja som sa kôli nej vzdal všetkého.
Súhlasím s časti s názorom "ja_ona" ona moje ospravedlnenia bude brať ako samozrejmosť.Ale ja keď urobím chybu tak mi je lúto a chcem sa za ňu ospravedlniť.A je to jedno či je to moje dievča alebo kamarát.
A ešte ja sa snažím mať dobrý vzťah preto lebo túžim po rodine.Po ozajstnej rodine a nie takej že kde každý narieka čo všetko mu chýba a ako je všetko zle.Preto sa snažím vyriešiť všetky problémy čo máme.

andy

ukazal som ten prispevok prave mojej drahej polovicke a dost sa na chalanovi zabavame a odkazujeme jeho frajerke: holka, ber nohy na plecia kym mas cas inak ti casom prepne pri typkovi, sak on neni normalny, sebec sebecky =)

leerka

toto je ais ta najvecsia kravina aku som tu kedy citala, nehnevaj sa, ale tieiz som si to precitala cele, a nedokazala by som s tebou byt....... ved vy ked budete mat vaznu krizu, tak neviem akoto vyriesis.......podla mna mi pripadas ako dake 15rocne decko nedozrete.... a byt spolu patkrat do tyzdna je dost.... a nechaj ju nech sa stretava s kamoskami, ved musi mat kontakt aj s ostatnymi, zato, ze chodi s tebou, to neznamena, ze nik iny pre nu neexistuje,ale mne sa zda, ze ju chces iba pre seba........ zamysli sanad sebou trosku........inak teda kolko mas prosim ta rokov? a taku blbost, co si napisal, jej prosim ta nehovor, ved jeto totalna kravina.......

ja_ona

ahoj Vladko,ja sa ti cudujem ze snou este stale chodis.Moja naj kamaratka ma teraz taky isty problem ako ja ty len maju vymenene role .....tvoja priatelka by sa mohla tiez uvedomit ze nieje dokonala a mala by som ospravedlnit aj ona tebe a popremyslat co kedy hovori....nebudes predsa stale len ty ten zly a bude sa jej ,,vtierat" ospravedlneniami ktore uz ona berie ako samozrejmost....ja mat takeho pratnera tak som snim uz davno neni

orgi

Vlado, mozem sa ta spytat, ci nahodou na nu pri niektorych situaciach neziarlis?
A este to, ze nie je dobre, ak jej vytykas, ze nechce byt s tebou. Potom to bude brat ako obmedzovanie. Skus si najst aj ty sam cas pre seba a svojich kamaratov ci zaujmy a jej nechat tiez volnost. Myslim, ze 4-5 krat do tyzdna je dost casto ked sa stretavate.
A pocuj, ake ste obaja znamenia?