Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte

Príspevok v téme: Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte
vlad_o

S priateľkou som už vyše roka.Posledných 5 mesiacou sa dosť hádame. Tie hádky začnem ja kôli hlúpostiam, ktoré veľmi ľutujem. Potom sa jej vždy ospravedľunjem lebo je mi to naozaj ľúto.NO aj ona pri hádkach povie veľa zlého čo ma straštne bolí.No nejako veľmi sa za to neospravedlní.Ja sa snažím vždy nás čo najskôr udobriť ale ona sa veľmi dlho hnevá.Udobrujem nás cez pokec kedže nemôžeme byť spolu stále.Posielam jej SMS s ospravedlnením alebo aby mi niečo vysvetlila no ona ani neodpíše.Raz som jej povedal, že nie je moc milá a od vtedy pri každej dádke vyťahuje načo s ňou chodím keď nie je milá. Teraz pv pondelok sa mi zdôverila s niečim čo ju veľmi trápilo. Na rodičou povedala dosť zlého. Potom sme sa o niekoĽko dní pohádali a svojich rodičou zastávala. Ja som jej pripomenul čo povedala v ten Pondelok.Na to sa straštne nahnevala.Ja som to veĺmi oľutoval som jej toľko správ poslal ako ma to mrzí.No ona sa stále nevala a len sme sa hádali.
Keď sme spolu nemôže byť s kamoškami.Ja som sa sňou hádal, že keby ma ľúbila chcela by byť so mnou a nie s nimi.Sme spolu 4 alebo 5 krát za týždeň.Ke´d sme spolu tak potom nemôže byť s kamoškami.Cez víkendy chodí preč takže s nimi nemôže byť tiež.Som sa veľmi hádal s ňou aby nebola s nimi ale so mnou.Nakoniec som pochopil že musí byť aj s nimi.Ja idem von vždy s ňou a nie s kamošmi.Spoločných kamarátou nemáme lebo ona ich ani nechce.Tvrdí že niektoré veci chce robiť sama.napr ísť na predstavenie sestri.Otvorene povedala,že ma tam nechce.Ja som jej dal návrh ako to môže byť medzi nami aby bola s kamoškmi a aby sme boli aj spolu.Súhlasila ale veľmi veľmi sa pir tom nahnevala. Pri tom hneve aj povedala, že pôjde na predstavenie sestry a že ja nepôjdem s ňou. Tak skončila naša hádka. Ja neviem kde je chyba. Môže byť chyba, že ja som ten čo nás vždy udobruje hľadá riešenia ako by to mohlo byť medzi nami lepšie? Ona sa chcela raz rozísť ale ja som jej dokázal, že ju ľúbim presvedčil som ju aby sme zostali spolu. Ona pri hádka povedala že keby som sa chcel rozísť ja nebude ma presviedčať aby sme zostali spolu.Že by tiež súhlasila aby sme sa zhodli. ľúbi ma to som si 100% istý o tom že ma neľúbi ani nepremýšlajte.chce aby sme boli spolu ale nechce si pruznať chybu. Chccem jej povedať toto:

Hneváš sa, že som vytiahol ten pondelok a použil tvoje slová proti tebe. No ty si to spravila už veľa krát. Ja som ti niekedy povedal len nejakú hlúposť a keď sme sa hádali použila si to proti mne. Povedala si napr. no a čo aj ty si to spravil, povedal. Aj ty to robíš tak čo....Takéto niečo si už spravila veľa krát. Ja som po prvý krát tvoje slová v hneve nechtiac použil proti tebe. Aj keď sa teraz na mňa nahneváš ešte viac ale si veľmi urážlivá a nevieš odpustiť a povedať, že aj ty si spravila chybu. Urazila si sa za to, že som si od teba nechcel zobrať darček, keď sme nemali žiaden sviatok,že som ti nechcel dovoliť mi robiť vo vlasoch copiky. Teraz ty povieš určite, že ani ja som si nechel od teba zobrať tú bonbonieru. Ale to som ti dal ja ako darček pre teba a nie aby si ju potom skoro celú dala mne. Teraz sa urážaj a hnevaj koľko chceš. Pravda bolí a hlavne ak si ju necheš priputiť, že robíš aj ty chyby. Som ti toleroval, že neodpisuješ na moje SMS keď sa hneváš na mňa, že na pokeci neodpíšeš na RP ktrá sa ti nehodí, nezdvíhaš mi mobil keď sa hneváš a ja sa chcem udobriť. Ja som ti vždy všetko odpustil a ešte som sa ti aj ospravedľňoval.Teraz som navrhol riešenie ako môžeme byť spolu a môžeš byť aj s kamarátkami no stále si trucovala a nechcla priputiť, že by to tak šlo, že mám pravdu.Čo ho sa bojíš? Že ti niekto povie to čo ja teraz? Je mi to veľmi lúto ale to čo hovorím je pravdaMôžeš sa so mnou rozísť aspoň sa potvrdia moje slová.Skús mať trochu hrdosti a priznaj si chybu.Keď s niekym chodíš je tu aj to, že tvoj život sa zmení.Možno más menej času na seba ale to je daň za lásku.Neviem či toto všetko ti nahovorili kamošky alebo si si z nich zobrala príklad lebo oni to robia .Ale dúfam v to.Lebo ak si takáto bola keď sme spolu začali chodiť som sa v tebe veľmi zmýliľ.

Ako myslíte zareaguje? Mám jej to vlastne povedať takto? Nie je to moc tvrdé? a Vlastne mám na to právo? nie som ja ten čo robí chyby? Ja chcem byť s ňou ale chcem aby pochopila že sa mýli.ľúbim ju a veľmi a nechcem koniec ale chcem aby pochopila aj niektoré veci.Prosím poradte.

andy

ponorkova choroba.ked si s niekym velmi casto zacne ti ist priserne na nervy bezohladu na to,ako mas toho cloveka rad. Sorry chlape, ale cajocka ma z teba ponorku, ked vkuse len do nej tiskas a tiskas, ospravedlnujes, vycitas,zase ospravedlnujes, vypisujes, vyvolavas, zase ospravedlnujes. Sa cudujes ze chce byt s kamoskami? Ved jej musi z teba sibat

vlad_o

Tu nejde o to, že to bola len bonboniera a copiky ale že sa na ´Mna nahnevala za to.Za takú hlúposť. A keď viem že som srpavil chybu sa ospravedlním

fuha

vlad_o, pravdupovediac, keby sa mi chlap v jednom kuse ospravedlnoval za debiliny, tak mu nezdvihnem mobil doooost dlho. Prepanajana, ved ty riesis take kraviny, copiky vo vlasoch a bonboniery, sorry, ale to je asi tvoja prva laska, co? No neviem, ale sustavne donekonecna a dokolecka pitvat stale to iste a rozoberat a vytahovat a ospravedlnovat a preberat a stale a stale a stale-ved to je ocistec !!

musska

:-D To bude dobre len co trosku dozrejes,len uz tolko nestresuj a si uvedom, ake chobotiny ta stvu. Andy ma pravdu.

vlad_o

Takže ja som ten čo robí chyby?Je to zle že mi na nej tak záleží?...a čo písal andy že nemám tie problémy vyrábať tak aj ona ho niekedy spravý.Keď sa v niečom nezhodneme ja poviem svoj názor

andy

Skus tie problemy nevyrabat, aby si ich nemusel riesit=) Boze moj, ved ty skolabujes ked pridu ozajstne tazkosti. Kolko mas rokov?Asi je to tvoja prva priatelka,co?Ja som ani pri prvej take hovadiny nerobil

anisa

Ahoj vlad_o, aj ja som si to prečítala a myslím, že Ti na Tvojom dievčati veľmi záleží, keď sa až natoľko zamýšľaš, ako jej len neublížiť a aby váž vzťah klapal.Napíšem Ti to tak, ako to vidím ja, proste, snaha musí byť na oboch stranách, jednoznačne mi to vychádza, že ona v tomto mierne zlyháva, ak robí chyby, mala by byť natoľko sebakritická, aby si ich čestne priznala. Z Tvojej strany je to podľa mňa až príliš veľké snaženie, najmä, ak je pravda,ako na to reaguje ona. Jej to, podľa mňa, takým spôsobom nevyhovuje, možno nechce, aby si bol až natoľko jemný, pozorný, aby si toľko prosil o odpustenie, keď napr. potrebuje čas a uprednostňuje kamarátky, tak možno sa ešte necíti príliš viazať a skôr by Ťa možno chcela len za dobrého kamoša. Neviem, podľa mňa, tak ako píšeš, existuje akokeby určitá daň za lásku, človek si musí nájsť viac času pre svojho partnera, aj keď je to práve v tom krásne, že človek CHCE si nájsť viac času a preto si ho aj nájde. Veľmi dôležité aj je, či ju náhodou veľmi neovplyvňujú jej kamarátky svojimi názormi, napr., možno aj oni sa jej sťažovali, že pre nich má menej času. A ďalšia otázka vytŕča, či náhodou nechce akokeby väčšieho "tvrďasa", keď to mám tak nazvať, ak sa totiž tak často doprosuješ o ospravedlnenie, tak človek môže nadobudnúť pocit, žeee, teraz sa neurážaj, ale že si taká "citlivka", to myslím, že akokeby si kvôli nej strácal svoju hrdosť. Pozor! Hrdosť, nie pýchu! V tom je veľký rozdiel. Ja na Tvojom mieste jej nič také nepoviem, čo máš v pláne, ale normálne narovinu sa s ňou porozprávam, ako to cítim a beriem ja a spýtala by som sa, ako to vidí a cíti ona, čo jej vadí, čo preháňam, čo poprípade robím zle, nepýtaj sa tu, ale jej sa spýtaj. Ľúbiš ju, ona ľúbi Teba, tam podľa mňa netreba hľadať tretiu osobu na radu, skvele si vystačíte vy dvaja. Kľudne si urobte napr. romantický večer pri sviečkach, dajte si dobré papaníčko a potom sa pozhovárajte. Veď predsa ide len o vás dvoch, nejde tu tak ani o tie kamošky, ani o žiaden okolitý svet, len o vás dvoch. Držím palce! :-)