Pauza prežili ste ju?

Príspevok v téme: Pauza prežili ste ju?
x-men2

Som s babou niečo cez rok.Veľmi veľmi som bom zaľúbený a robil som pre ňu všetko-normálne, aby sme boli spolu.Sem-tam bola hádka ako u každého no ja som nás dával do kopy.Teraz sme sa pohádali riadne.Povie človek v hneve veci čo tak nemyslí?Ona toho povedala dosť.Keď je to medzi nami OK to nehovorí ani sa tak nespráva.Rada ma obýma,bozkáva,hvorí milé slová.Keď sa pohádame tak je to úplne iný človek.Dosť ľúbdí ju sklamalo tak sa to trošku odráža na nej.No chce aby sme spolu chodili.
Mne teraz padli tie "rožové okuliare" a začal som si všímať čo všetko pre ňu robím ja a ona ani tak pre mňa nie.Teraz uvažujem či ma skutočne ľúbi a váži si ma.Aj v hneve povedala, že chce aby sme boli spolu.Zistil som,že ma pár krát oklamala.Ale len v blbostiach,drobnostiach a naozaj len pár krát a vtedy keď sme boli pohádaný.A ja teraz fakt neviem či ma ľúbi,či chce mať so mnou nejaký trváli vzťah, možno manželstvo.Neviem či sa za to hnevám alebo som sklamaný no cítim dosť hnevu.Možno kôli tej veľkej hádke.Neviem.Neviem čo chcem ďalej. Neviem si predstaviť, že ju už neuvidím ale ani to,že ja ju milujem spravil by som pre ňu všetko a ona by ma možno nechala.Nie kôli inému chalanovi aj to môže byť ale kôli tomu, že sa niečoho nebude chcieť vzdať.Čo robiť? ako zistiť či ma ľúbi,ako sa zbaviť toho hnevu čo cítim.Ja fakt neviem.Uvažoval som nad pauzov možno mesiac,dva.Neviem ale čo by to pomohlo.Trpel by som aj ja, že niesom s ňou.Chýba mi.Čo robiť?ďakujem za rady a vaše názory.

x-men2

Chápem, že potrebuje čas.Len presne neviem na čo. Ona sa rozišla so mnou a ja som ten čo by potreboval ten čas na zotavenie. NIe ona. Ja ani neviem prečo s ňou chcem byť v kontakte. A aj tie city sa menie, raz mi chýba je mi smutno bez nej a potom o chvíľu mám zase pocit , že je lepšie že je tomu koniec. A zase inokedy mám pocit, že nebudem mať už lepšie dievča a zožieram sa tým. Tých pocitou je veľa. A ja nemám potuchu ktorému mám veriť. Ja sa ich snažím potlačiť a hovorím si, že sa ozve a vysvetlíme si to všetko. Je to správne? alebo sa mám radšej poddávať tým pocitom?
Viem, že to vypisujem všeliake hlúposti ale toto je moje najväčšie sklamanie.Ja som naozaj nemal ani potuchu, že to skončí tak rýchlo a nečakane.A aj tomu riadne prispieva, že pre to dievča som robil všetko a nemal som čas pre seba a ani kamošov. Teraz akoby začínam žiť od znova alebo sa o to snažím. Len z tohto som veľa zmetený a neviem ako sa mám v tom orientovať.

lenuliatko

ale ved aj ty jej daj cas,,,aj on asa potrebuje spametat.nemozes to silit ze j nutit aby sa ozvala.vssetko si si naplanoval a zideazoval lenze takto to nie je.musis pockat ci mas pocit ze ti vsetko unikne?ak ano nepochopil so podstatu vztahu.

x-men2

den, Vyzerá to, že mám ten problém čo píšeš a to ani niesom vo vzťahu teraz a ani po ňom netúžim. Bol som voku s kamarátmi a kamarátkami. A náhodou sme sa začali baviť o tejto téme-vzťah. Ja som sa moc nevyjadroval ale keď som tak počúval zistil som, že oni mali problémy vo vzťahu a u mňa také veci boli úplne superNikdy sme sa nehádali kôli tomu. A začali ma napadať také myšlienky, že či aj ja budem mať podobný problém a tak...Potom kamarátky dosť dobré niečo hovorili a ja nejako zase podvedome som sa preniesol k môjmu ex a hovoril som si, Bože to by ona nikdy nespravila, v tomto bola oveľa lepšie, to a hento. Proste v tej mojej ex stále vidím tú naj aj po tom čo mi spravila. Nie je to len zaľúbenosť ale aj rozumom viem že bola veľmi dobrá.Až na to, že to takto nepochopiteľne skončilo. Pokúšal som sa to vysvetliť aj naj kamarátke a ona tiež netuší prečo sa so mnou rozišla. Nedáva to zmysel. Viem, že by som sa mal od nej odpútať no stále sa vraciam v myšlienkach k nej.
Kamarátka mi vravela, že sa rozišla s chalanom v dobrom ale zostali kamoši cez net.Že aj tak jej chýbal a musela sa mu ozvať ako kamošovi. NO ja s mojim dievčaťom sme sa rozišli tiež v dobrom istým spôsobom no ona nechce komunikovať. S toho mi jedine vychádza že ma musí mať rada ale chce na mňa zabudnúť. Zíde z očí zíde z mysle.O to sa asi pokúša.No ja neivem prečo...

den

Je velmi fajn a sa to nevidi, ale su manzelstva, kde to je naozaj tak, ako to ty citis, ze by to malo tak byt...teda vernost az do smrti.
Na ceste zivotom pridu rozne pokusenia, ide o to vytrvat a ostat vernym.
Nesmies sa bat noveho vztahu a dopredu ak budes odpisovat vztah, lebo ho budes neustale porovnavat...tak vztah nikdy nevznikne a dovolim si povedat, ze to bude tvoja chyba.
Nejaka slecna sa ti bude chciet otvorit a zit pre teba a ty ju dnu vobec nepustis, len niekde pred dvere.
Ty sa teraz musis odputat od vztahu, kt. si mal..teraz je to na tebe.
Pozri, zivot je uz raz taky...mam teraz rozmyslat, ze mozno niekde bol niekto, kto by bol co ja viem lepsi?
Ani na to nemysliet.
Ty sa pozeraj smerom vpred a ked osud da..opat sa stretnete a ked nie, stretnes niekoho ineho, lepsieho a neviem, ci si veriaci, ale aj modlitby za buducu manzelku pomozu.ak nie si, tak ver, ze pride ta spravna.
Velmi ti to prajem, lebo si zasluzis dobru zenu.

lenuliatko

ooou tak to nikdy nemozes vediet.ty nemozes vediet co bude ani si nemozes nanutit ze ked raz niekoho rpestanes milovat uz nikdy nebude.no si dost vyzeryt podla man ale v tomto tu rozmyslas zle.sam sa teraz obmedzujes este v niecom co nevzniklo a este s a nic take nestalo.
ked som mala 15 este predtym ako som zacala chodit s priatelom mala som jedneho kamosa ktoreho som priam zboznovala a myslela som si vtedy asi ze ho aj milujem.este som to nevedela rozoznat.no a co sa enstalo.zomrel.havaroval na motorke.mylsela som ze umriem od bolesti a prisahala som ze nikdy v zivote nebudem mat rada tak ako jeho a nikdy s nikym ani nebudem chodit pretoze som mala pocit ze ho budem podvadzat.a pozri sa som tu zmenila som uplne nazro nato.zalubila soms a vydala som sa a zijem.nanho spominal s velkou laskou a nikdy v zivote neolutujem ze som ho lubila.
no ale to som mala 15. a ty mas 19 a takto sa zavezujes.uz stym rpestan lebo si len ublizis.

x-men2

Ja viem, že dnes to takto nefunguje. Ale verím, že exsituje idealny vzťah v ktorom je dôvera.Napríklad aj pri tejto som vedel, že by ma nikdy nepodviedla. či bude koniec to som predpokladal, že možno ale určite nie kôli nevere. Keď niekoho poznáš vieš ako mu môžeš veriť a čo môžeš od neho čakať. Ja ak by som bol už ženatý už by som vôbec neuvažoval nad iným vťahom aj keby som prestal milovať. Možno je to staromódne ale podľa mňa podstata manželstva. či existuje dievča s podobnými názormi neviem. A ak keby hej mám kopu chýb a nedostatkou takže mňa by si ani nemusela všimnúť. Nedá sa povedať či nájdem také dievča no verím, že exsituje. či spolu budeme to neviem. Určite vekom sa moje nároky budú znižovať.Aj keď to nechcem proste vek ma prinúti. To s mojím bývalím dievčaťom s tým nič nespravím chce to len čas. Možno ma skutočne prestala mať rada možno potrebuje čas. Ja sa s tým musím zmieriť nejako. Ak by sme mali byť spolu budeme. Ja to asi nijako neoplivním. Musím len prestať na ňu toľko myslieť a len čakať.Ako ste mi radili vy.Musím sa k tomu prinútiť.

lenuliatko

ale ako ty mozes vediet ze holku ktoru si najdes sa nezamiluje do ineho raz alebo teba prestane milovat alebo sa odstahuje niekde na novy zeland alebo co ja viem coe ste.uz s ami to zna trosku pritiahnute za valsy takto holku nenajdes.ved ty nemozes teraz si postavit dievcata do radu a teraz ich zacat vypocuvat ci stebou ostanu ci nie.ani manzelstvom si nevytvoris istotu dozivotneho vztahu.takto to uz dnes nefunguje.

x-men2

no ja nehladám, že len holku. Ja nechcem z niekym chodiť a popri tom vedieť, že s ním nebudem. To nedokážem. Ja som romantik a chcem si vziať ženu s lásky. Sú to babské predstavi no nepovažujem sa za ženštilého len mám dôvody prečo takto rozmýšlam, veci čo sa stali a preto chcem toto.Možno skúsenoti aj keď toto bol prvý vážny vzťah použil som sa s chýb iných.Ak by som chodil s dievčaťom a zistil by som, že nie s ňou by som chcel byť navždy ten vzťah by pre mňa už nemal nejaký zmysel a nevodil by som ju za nos.
Možno takto rozmýšlajú ľudia čo majú 30 no ja mám 19 a rozmýšlam takto. Netúžim nejako sa zabávať hoci sem-tam hej no vybláznil som sa v puberte a teraz tú potrebu už nemám. Rozmýšlam zodpovedne aby som neublížil sebe a ani iným.

lenuliatko

to su strasti a slasti zivota.clovek ti nikdy neodpovie pesne, pokym si nebude sam istym tym co urobi alebo sa stane

x-men2

to čo tu píšete je naozaj správne.Teda aspoň ja to za to pokladám. Len ako dlho ju mám čakať? Ak sa niekedy naskytne nejaká príležitosť a ja ju nevyužijem kôli tomu, že budem čakať na niekoho kto sa nikdy nevráti to nie je príjemné.Ale zase môžem si začať s niekym iným a popri tom s mi chcela ona na druhý deň ozvať. Viem, že toto sa niako nedá predpokaldať čo bude ale zamyšlam sa nad tým. Viem len jedno.Že chem ju . No nemá zmysel čakať na ňu nech ju milujem ako koĽvek veľa keď ona ku mne nič necíti.To potom budem sám a čakať ju až do smrti. Keby povedala, že je definytývne koniec, nikdy ťa necehm vidieť to by padlo v tomto zmysle lepšie. Mohol by som sa s tým časom zmieriť. Len teraz viem, že povedala, že sa možno ozve a žije vo mne nádej a tá mi nedovolí myslieť inak ako takto. Možno priveľmi rozmýšlam " čo ak" ale s tým si nepomôžem. Musím jednoducha čakať.