Nepravidelný cyklus - alchemilka

Príspevok v téme: Nepravidelný cyklus - alchemilka
alchemilka7

Zistila som, ze na nepravidelny cyklus vyborne pomaha caj z bylinky Alchemilka zltozelena ... dostat ju bezne v lekarnach a niektorych drogeriach ... pouzitie je ale na obale napisane zle - treba ju totiz zacat pit cca. tyzden pred ocakavanou menstruaciou (bee, je to dost horke, treba sa premoct) asi salku-dve denne. Pouzivala sa uz odpradavna a su jej u nas plne luky .. je zaujimave, ze doktori radsej hned predpisu tabletky, nez by poradili tento prirodzeny, lacny a podla dostupnych udajov neskodny sposob upravy cyklu ... zaujimalo by ma, ci to funguje aj niekomu inemu okrem mna ... ak mate nepravidelny cyklus (najmä dlhe cykly s nepredvidatelnym prichodom menstruacie, naruseny hormonalny profil a pod.), pridajte sa k testovaniu a svoje skusenosti a napady poslite prosim do tohto fora, alebo na: alchemilka7@yahoo.com. Ak vam to neprekaza, uvedte aj strucny popis problemu a vek. (Ak napisete aj do fora aj na mail, uporoznite na to prosim v maily) Dakujem!

alzbee

Janulkaa: co som sa na tomto fore docitala, tak alchemilka je na upravu cyklu a na privolanie menzesu je vraj dobre uvarit si caj z koprovych semiacok...

Daninda

Čaute, ja mam 19 rokov a musím sa priznať, že ja menštruáciu často vôbec nedostanem, ani teraz. Bola som s tým aj u lekárky, no tu u nás je taká divná, že ona ako keby nemala chuť robiť svoju prácu, skoro vôbec sa nevyjadruje. Vraj to tak býva niekedy, dala mi tablety, no po nich sa mi len zväčšili prsia a nič z toho. Neviete, čo by pomohlo? A má vôbec niekto ešte taký problém? Lebo ja si pripadám ako vadná, veď kamošky trpia skôr na silné krvácanie a nie na žiadne.

janulkaa

ahojte chcela by som sa spytat ci ten caj pomaha aj ked mi meska menzes...lebo dnes som si ho kupila a chcem vyskusat ci to pomoze..tak som zvedava

alchemilkax

delphia, mozno preto ti prisla skorej, ze si pila alchemilku stale - skus az v druhej polke cyklu, pripadne az posledny tyzden. Mukarinka - neviem, treba vyskusat

mukarinka

Ako je to so žltým telieskom, keď sa mi netvorí? Môže mi pomôcť alchemilka? Mám 29 a nikdy som nebrala žiadne hormóny. Bola som v poriadku mala som pravidelne M pred IVF - teras mám kopu problémov.

delphia

som 4 mesiace po operacii vajecnika(prisla som o 1 vajecnik pre endometriozu) a na pooperacnej kontrola po 6 tyzdnoch mi diagnostikovali cystu aj na druhom vajecniku. nakolko islo o "čistu" cystu- teda ciru, vodovu, tak som si nasadila cajovu liecbu alchemilkou a rebrickom. denne pijem po 1 salke. po 2 mesiacoch mi sice cysta zmyzla, ale tento mesiac som krvacat zacala na 18. den cyklu...uz som z toho zufala. inac ja som mala roky ciklus ako hodinky. mam 40 a dufam, ze to nie je uz klimakterium...:(

kaitlyn

No, podla mna, nieco na tej alchemilke bude, pretoze ja mam tiez rozhadzany cyklus pol roka (predtym som nemala). Aj teraz mi meskali, a uz som bola velmi nervozna (nie z otehotnenia, kedze to neprichadza do uvahy), ale tak vseobecne, kedze som predtym bola ako hodinky, a vysetrenie predtym boli ok tiez, takze som si kupila tento cajik, a tam sa pisalo, ze zacat pit cca 10 dni pred menstruaciou (mne uz 10 dni meskali, tak som ju zacala pit a na treti den od pitia som to aj dostala). Mozno to bola nahoda, ale neviem, kedze predtym som mala riadne krce tych 10 dni, iba menstruacia nikde, a akonahle som to zacala pit, krce ustupila a menstruacia sa dostavila :)... Zrejme ten caj nic s hormonmi nema, ale maly zazrak v tom bude, ked to naozaj sluzi na upravu, tie bylinky zrejme dodavaju zenskym organom nieco, od coho su akosi vykonnejsi, vedia kedy a co a tak (:D)... Nie vsetko je iba o teorii, ale aj o praxi. Mne to pomohlo a verim v jej ucinky.

farmaceutka

Priaznivy vplyv na spinenie moze pri alechemilke aj rebricku byt, je to sposobene latkami, ktore posobia stahujuco. Preto sa tieto rastliny pouzivaju na poruchy krvacania.