Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krv v moči

Príspevok v téme: Krv v moči
gigia

prosim, mam 37, stabilneho partnera, nemam neplotu ani sa necitim chora, pri moceni len obcas taky pocit "tlaku?" v podbrusku... proste nic vyrazne, len som si ocikala papierik pred 3 dnami a je tam krv v moci, uz to robim pri kazdom cikani a stale tam je, teraz dokonca uuuuuuuuplne modry-cize viac krvi. Prosim, poradte, z coho to mozem vsetkeho byt? teda co mi moze byt,prosim

matka22222

No bola som u obvodačky a ta mi narovinu povedala že to može byt nadorove.Ale ked tak nad tym uvažujem tak si pamatam že prvy krat som to zistila v oktobri.Teraz je maj takže keby je to nador tak by bol už jak futbalova lopta za 8 mesiacov a určite by som sa necitila dobre,takže fakt neviem ludkovia moji :'(

philips

quako, ja viem. :) Poznám aj princípy. A papierik to volám schválne, lebo slovo prúžok sa mi nepáči.
Tých kontraindikácii je pomerne dosť, aj keď vyskytujú sa málokedy.

quako

philips,detekčné prúžky sú z plastu,nie s papiera a slúžia na rýchlu a pomerne presnú semikvantitatívnu analýzu moču vo všetkých laboratóriach klinickej biochémie a mikrobiológie na svete
pretože nie sú určené pre laickú verejnosť,bežne nie sú v regále,ale sa musia objednať
na prípadné odchylky merania jednotlivých parametrov v moči veľmi podrobne upozorňuje príbalový leták.
amen

quako

pokiaľ žiadne iné ťažkosti nemáš a prúžok namočený v moči prítomnosť krvi neukázal,moč nie je dohneda,podrobný biochem.rozbor robiť netreba
a si zdravá..ale na tú cystoskopiu choď,aspoň budeš vedieť,v akom stave máš mechúr
niekedy tam môže objaviť neškodný papilóm,takú bradavicu,z ktorej sa v budúcnosti môže vyvinúť aj nádor
to by Ti preventívne z výstelky mechúra odstránili

matka22222

quako,juj bodaj by si mal pravdu že to len cievka praska. Nerozumiem ale načo by bolo dobre dat urobit rozbor moču ked na tom papieriku bol ok? A ten moč byva viditelne červeny takže tam neni o čom.Myslim že nič červene okrem krvi by zo mna nešlo,či?
Inak ten doktor sa vyjadril tak že asi ani pričinu nenajdu :/

quako

prasknutie cievky,ako som predtým písal,je najčastejšou príčinou hematúrie,pozorný urológ cystoskopom uvidí v mechúri aj takéto žilky
aj na spevnenie ciev Ti môže doktor niečo predpísať

matka22222

neposlali to nikde podla mna .Dneska pojdem ešte za obvodnou sa opytat či by to neposlali na rozbor lebo chcem aby mi vzala aj krv v ramci prevencie.Ano ten moč byva jasno červeny ,nie do hneda.Niekedy ružovy a neskor do červena.Urolog spominal nejake cievky vraj tam možu praskat no neviem.

quako

matka,a poslali Ti moč na biochémiu?Tam podrobným rozborom zistia aké látky moč obsahuje a urológ v spolupráci nefrológom sa môže presnejšie vyjadriť z čoho tá krv pochádza.
Aj podľa farby,z mechúra je jasnočervená,pri menšom obsahu krvi vyzerá moč ako voda z umytého mäsa.Z obličiek má sfarbenie dohneda.Koncentráciu krvi(hemoglobínu)v moči si môžeš merať aj doma indikač.prúžkami,kúpiš v lekárni,zároveň zistíš v ňom aj prítomnosť glukózy,bielkovín,ketónov a jeho kyslosť(pH).
P.S..sú prípady,že pacientovi na jeho žiadosť urobia všetky možné rozbory krvi,nič nezistia,on stále tvrdí,že aj minule mal krvavý moč,bolesti nemá a nakoniec sa zistí,že jedol predtým cviklový šalát alebo vypil deci cviklovej šťavy..

matka22222

Quako,rozbor krvi mysliš krvny obraz ?Alebo rozbor krvi tej vyčuranej? To je tažko zachytit ked to mam len raz mesiac pri jednom cikani. Včera mi moč pozerali dvaja doktori a je v poriadku,asi preto neposielali na rozbor.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krv v moči - Fórum - ZDRAVIE.sk