Citim sa menejcenna

Príspevok v téme: Citim sa menejcenna
menejcenna

Ahojte,
mam 21 rokov,meriam 168 cm a vazim 70 kg.Moji rodicia ma za to nenavidia,vzdy ma urazaju ohladom vahy,hovoria mi,ze som obezna,tucna ako prasa a pod.Uraza ma to a citim sa menejcenna.Minule mi povedali,ze uz urcite musim vazit min.80 kg,lebo,ze mam taky zadok,ze uiz neprejdme cez dvere a tucne brucho.Ze nechapu,ze mi nic nepovie priatel.Ze im by bolo zo mna zle keby som sa vyzliekla donaha.Vcera som cely vecer preplakala.Citim sa otrasne.Moje miery su 96,75,100.Mam pocit ako keby som bola najtucnejsie dievca na svete.Preco mi nadavaju,urazaju ma?Moja idealna vaha bola 62 kg,jasne,ze chcem schudnut min.na 65 kg do Vianoc,ale tym,co mi hovoria rodicia mi pride cvicenie zbytocne.Lebo keby som aj mala 65 kg vzdy by im to vadilo.U nich by idealna postava bola 168cm a 50 kg.

pusate

tak tvoji rodičia sú riadni d....
ved oni ťa sami navádzajú na ppp(anorexia a bulímia) miesto toho aby ťa utešili a podporili,ťa ešte viac deptajú,a ja som myslela,že oco je zlý,ale ked tu vidím toto,tak som rada,že je aspoň aký je a viem,že by mu nevadilo,ani keby som bola ako moja nebohá maminka- 150cm/75kg, vieš,ja som mala to ppp vážila som 35kg/152cm, a oco mi vtedy vravel,že viac mu vadí,že som moc chudá,ako by som mala byť moc tučná,že to by mu ani nevadilo, ako segra,tá má 155/53,je pri sebe,a čo,nevadí to ani mne,ani jemu,že je taká, a ja mám teraz 43kg/152cm,a myslím,že je to ideálna váha,i ked oco vraví,že by som mala,ešte 2kg pribrať,vraj pre mňa by bolo ideálne 45kg, tak myslí, že tých 65kg je pre teba ok, a 50kg-to by si už bola jak anorektička, a byť kostra je ešte škaredšie a hlavne zdraviu nebezpečnejšie, ako byť baculka,a aj chlapom sa viac páčia tie buclatejšie,ako také vychrtliny a tvoji rodičia majú zvrátený ideál...
ale aj ja sa cítim menejcenná preto bo som mala ppp a ostala som malá a nevyvinutá,mám 17rokov a som jak 13ročné decko, nik ma ani v škole ani na verejnosti neberie vážne,ako už skoro dospelú slečnu,ale skôr ako dáku priťuklú puberťáčku:-(

zuzak

musi to byt tazke....pretoze kde inde by clovek mal cakat oporu ako v rodine? a uz aj ked maju tvoji rodicia na teba taky nazor, tak by ti to mohli inaksim sposobom naznacovat...nech mamka zdravsie vari, nech obcas s tebou zajdu na nejaky vylet, turu, na bicykle,...ale urcite by ti to nemali tak surovo vyhadzovat na oci. Sice pisete ze priatelovi to urcite nevadi, co je urcite aj pravda ale chapem ze ju trapi ze nou opovrhuju vlastni rodicia...oni by mali byt ti s rozumom a radami pre nas, za nimi by sme mali chodit s nasimi problemami...lenze oni ti ich zjavne naopak vyrabaju. Kazdopadne len tolko, ze chyba urcite nie je v tebe, tam ju nehladaj, nedeptaj sa kvoli tomu, snaz sa zit tak, aby si bola so svojim zivotom spokojna TY (a nie tvoji rodicia)a uzivaj si...nepremarni svoj cas riesenim nejakych nekonciacich problemov. Poznamky rodicov si snaz nevsimat az tak, trosku sa nad to povznes, ved svoj zivot si zijes ty a ty musis byt spokojna. Ked nie su oni, nech si to riesia oni sami. Dufam, ze sa ti to podari a budes mat pekny zivot. drzim palce

losid

Priateľ chodí s Tebou alebo s Tvojimi rodičmi??? A rodičia majú ideálnu postavu a váhu??? Genetický základ ti dali oni! Samozrejme že Ti nehovorím, aby si nič nerobila a priberala, ale veď Ty nie si vôbec silná. Máš o 3 cm viac ako ja a skoro rovnakú váhu a v pase máš o 8 cm menej ako ja a ja sa vôbec, ale vôbec necítim silná!!!!

menejcenna

Vam sa to lahko hovori bud stastna,ze si zdrava a pod.Ale moji rodicia nikdy nebudu spokojni s mojou postavou.Bojim sa,ze ma priatel necha kvoli postave,lebo oni sami mi to hovoria.Pritom cvicim,zdravo sa stravujem a chudnem,ale oni si to vobec nevsimaju.

losid

Dievča zlaté ,vôbec nie si obézna, pozri si na Wande svoj BMI .Máš na svoju výšku optimálnu váhu. Nie každá môžeme byť modelka, ale dôležité je ako sa páčiš sebe samej a svojmu priateľovi. Rodičov nechápem, som asi v ich veku, ale takú blbosť by som svojej dcére/ ktorú nemám/ nevytýkala. Hlavu hore, drž sa a buď rada, že si zdravá

babuš

Ahoj, asi to moc nepomôže, keď ti poradím, aby si si z rodičov nič nerobila. Ale aj keď ich nechcem urážať, myslím si, že nie sú úplne v poriadku.
Možno máš oproti dnešnému ideálu krásy čosi navyše, ale ešte stále máš normálnu váhu. dôležité je, aby si sa cítila dobre vo svojom tele - aj z fyzického aj psychického hľadiska. Píšeš, že máš priateľa - asi sa mu páčiš, keď s tebou chodí (a istotne by bol z teba paf aj keby si sa vyzliekla do naha).
Skús rodičov ignorovať, keď začnú s touto témou. ani oni istotne nechcú, aby si skončila s anorexiou (aj keď sa o to evidentne usilujú). Nejaké cvičenie istotne nezaškodí, už len pre lepší a zdravší pocit, ale s radikálnymi diétami to radšej veľmi neskúšaj! A hlavne, nauč sa mať rada svoje telo - aj na oblejšom tele sú krásne krivky.
PS: moje údaje 158/65 - a nie som tučná