Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Gynekologia..a histologia..

qwerdsa

liana...ahoj...no ja mám diagnostikované vysokorizikové HPV-víry...16, 18...a eštekopu ďalších je v papieroch.....inak dosť často mi dáva gynekolog antibiotiká....už beriem zas ďalšie...behom mesiaca sú to tretie...tak neviem...brala som aj Indonal.....vždy mám akúsi zápal...tam dole"", ani otehotnieť nemôžem...

liana

Pri histologii ti zistia či a ako HPV napadlo krčok maternice. Tento papilomavirus /HPV/ napáda krčok maternice a môže spôsobiť jeho rakovinu, ale nemaj strach, kým to prejde až do toho štádia trvá to aj roky. HPVčko ho ešte nemuselo napadnúť, potom treba posilniť imunitu a telo si s HPV poradí. Ak však už krčok napadlo, je možné, že ti budú robiť konizáciu krčka, to zn., že odoberú časť krčka /cca 5 dní si hospitalizovaná/, tú chorú časť a mala by ostať len tá zdravá. Ale ako hovorím, môžeš to mať v rôznom štádiu. Inak až 80 % žien má v sebe HPV vírus, len o tom nevedia. Niektorým sa v tele objaví a telo si s ním poradí, ani o tom nevedia. Je dôležité ale, že o ňom vieš, a že ťa budú sledovať, teda ti nehrozí, že by to prešlo až do štádia rakoviny. HPVčok je mnoho typov a rakovinu spôsobuje len typ 16 a 18 a je ich okolo 100 typov Možno by bolo dobré keby ti urobili typizáciu vírusu, aby sa vedelo, ktorý konkrétne máš. Skrátka histológia veľa napovie, môžeš mať krčok zdravý, ale ak nie, určite ti ho zachránia. Tiež je dobré, aby si chodila pravidelne na prehliadky, či si stále nostiľkou HPV, aby aj v budúcnosti nenarobil v tele neplechu. Držím palce a hlavu hore, ani nevieš koľko žien je v rovnakej situácii ako ty.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Gynekologia..a histologia.. - Fórum - ZDRAVIE.sk