Nemozem mat deti?

Príspevok v téme: Nemozem mat deti?
zvedavka

Ahojte vsetci, moj problem spociva v tom, ze ma stach, ze nemozem mat deticky. Ani nie ze ich mat nemozem,ale ze budem mat problem s otehotnenim. S priatelom sme "na ostro" asi pol roka, ci to je cez plodne dni alebo nie a zatial nic. Vyslovene sa o babo nesnazime, a milujeme sa nie velmi casto, tak cca 1, max. 2x do tyzdna. Nechcem teraz zozoberat ci chceme alebo nechceme teraz dieta,ale jasne nam je, ze ked ideme na ostro- nemyslim tym len bez ochrany,ale so vsetkym- ejakuluje do mna. Je mi divne ze za pol roka sa nezadarilo nic a zacinam mat obavy, ze co ak nebdem moct mat deti? TAto myslienka ma velmi strasi a bojim sa jej uz niekolko rokov. Neviem co s tym mam robit. Jedna vec je, ze pol roka asi nie je dlha doba,dalsia, ze na vysetrenia,pokial oficialne sa nesnazime o babo,len si nedavame pozor uricte neprichadzaju do uvahy a viem ze najskor zvykne chodit na vysetrenia muz, u nas by to neslo. Ale ako sa zbavit tej myslienky, ze nebudem moct mat deti? Alebo ze nebudem moct otehotniet s nim? Som z toho zufala.

zufalka

keke, mne gynekolog robil ultrazvuk, a vravel, ze vsetko je v poriadku, co sa tykalo v ramci preventivky. A co pise musska, tak presne o tom som citala aj ja, tak to ma zarazilo.

musska

a vedeli ste, ze pri nechranenom sexe (myslim pocas ovulacie) ma zena len 20% sancu ze otehotnie ak aj je uplne zdrava ona aj partner?

keke

Nie je odveci ked povies svojmu lekarovi, nech ti urobi ultrazvuk, lebo uz tam vidno náznak toho, či si OK. Ked sa mu to nebude pozdavat, tak sam posle dalej bez toho, či by sa ta spýtal, či chceš bábo alebo nie.

zvedavka

lenuliatko tak ja chcem babo tak o nejake necele 2 rocky, to by bolo najidealnejsie,ale ak sa zadari skorej, bude skorej. Nevidim to ako rpekazku v mojom zivote, prave naopak. A tiez nechcem zacat "budovat karieru", lebo s tym ked by som zacala, tak skoncim mozno v starobe a kedy deti? Radsej si odrodim a ochovam a potom sa mozem realizovat aj profesionalne. Ale myslim, ze tu realizaciu zvladnem aj popri detoch. mame to uz s polovickou vymyslene:-) Ale mas pravdu, ze neiktore dvojice sa snazia a nic a zase mlade zaby 16 rocne, ktore nechcu a nemozu si dovolit zostat tehotne, tak prave takym sa zadari. Po tom co som si vsetko precitala o sanciach otehotniet, je mi az divne, ze je to v podstate naozaj dost narocne.

keke

zvedavka, ak chces mat bábo, tak s tými vyšetreniami si daj načas. nevadí ak povies svojmu lekarovi ,že sa o bábo snažite viac ako jeden rok, lebo si pekne este počká a až potom ta bude posielat na vyšetrenia. Ja už chodim na vyšetrenia viac ako rok, darmo , ale v CAR maju to roboty, že pokial sa dostanes na rad a postupis všetko čo sa tyka toho ci si OK ty alebo tvoj partner trva rok. A to nehovorim o tom, že ak sa zisti, že je na vine "ON" tak teba nechaju v pozadi, nech si on vyberie všetky lieky a až tak ides na rad ty.

lenuliatko

aky by si s apredsa len rozhodla ze sa budete pokusat o babo tak mozes si snai pisat v teme tuuzba po dietatku uz tam mame nejake skusenosti s vyrabanim babatiek.ale v teme dr.eugen jonas.tam su dobre rady.

lenuliatko

:) no ja som nikdy neverila plodnym a neplodnym dnom.otehotniet mozes v pl.a aj nepl.ide len oto kedy je vacsia a kedy mensia pravdepodobnost.ale ake je to nespravodlive nie???mlade baby ktore ani este nechcu babo raz urobia chybu nedaju si pozor a hned su vtom a my co sa snazime trva nam to dlhsie.zakon schvalnosti.

zvedavka

lenuliatko, ja mam 23. Mozno je vstetko uplne v poriadku, len vzdy sme vymakli ten cas, kedy sa ani nemohlo zadarit, ja viem ze je vela moznosti.Ale u gynekologa sa spytam na moznosti, nech do buducnosti viem, ze som ok:-)

lenuliatko

a preto sa daj vysetrit :) mozno mas malo priechodne vajcovody ale to sa da spravit.
mozno to nie je vobec nic vazne.mozno ma priatel malo aktivne spermie.
ale to sa uz musis ty sama rozhodnut co stym urobis :ňale drzim palce..a kolko mas rokov vlastne?len tak z mojej zvedavosti.