Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

Mato4122

Ahojte. Po mojej príprave na maturitu a na prijímačky na medicínu mi ostali kvalitné učebné pomôcky a materiály. Mne veľmi pomohli preto ich posúvam ďalej.:) Ponúkam učebnicu Maturita z biológie - 6EUR Vypočítané všetky príklady s postupom riešenia k otázkam na Lekársku fakultu UK v Ba - 6EUR (Z tých učebníc kde je 1500 otázok) Niekoľko testov s kľúčmi k otázkam na prijímacie skúšky na Lekársku fakultu UK v BA z biológie a z chémie - 7EUR Otázky s kľúčom na prijímačky na Jesseniovu lekársku fakultu do Martin z chémie - 20EUR. Každý materiál ponúkam zvlášť alebo aj všetky spolu. Ak máte záujem kontaktujte ma na: e-mail: Mato4122@azet.sk

Lucy.S

Marveille... ja mám vyštudovanú medicínu..končila som minulého roku... Chémia je 2 roky.. prvý rok je lekárska chémia a druhý rok je biochémia... Biochémia je ťažká, ale dá sa zvládnuť pokiaľ sa jej budeš venovať a pripravovať sa na ňu poctivo.. bežia na škole aj rôzne doučovania, na ktoré sa môžeš prihlásiť a veľmi pomôžu ku štúdiu..

merveille

Ahojte, ja tiež zvažujem že by som budúci rok šla na medicínu a chcem sa spýtať či je problém že mi vôbec nejde chémia? Na prijímačky by som sa ju už nejak naučila ale nemám k tomu vôbec vzťah.. Neviete ako je to už potom na medine? či jej tam je veľa a či je podstatná? Ďakujem:)

nashley

Sima12, neviem, či potrebuješ maturitu z biológie a chémie ale myslím, že asi ani nie, ja mám dvoch spolužiakov, ktorí sa tu dostali z obchodnej a v pohode študujú...dokonca mám spolužiačku vyštudovanú psychologičku- takže ona z chémie nematurovala a potom ešte jednu spolužiačku vyštudovanú právničku, takže ona nematurovala ani z chémie ani z biológie...hlavne treba byť namakaný na tie testy keď sa sem človek chce dostať, hranica je z roka na rok stále vyššia :)...držím palce :)

kajakopec

Ahoj, ak Ti môžem poradiť v prvom rade si skús zohnať nejaké modelovky na prijímačky. Neviem na ktorú LF plánuješ ísť, ale okrem JLF UK v Martine ich vydáva každá fakulta. LF UPJŠ má vlastnú skriptáreň kde si ich vieš zakúpiť, resp. objednať: knihy hanzluvka.
Ak mi dáš mail, niečo Ti viem poslať aj ja! :-)

madzenka41

kajakopec
Nie nie, neplánujem ísť na vysokú školu do ČR, takže fyziku zrejme môžem vylúčiť :)
Tak teda stačí biola a chémia, vravíš.. Niekde si pozháňam tie modelové otázky a môžeme začať :) Vďaka za upozornenie a radu :)

kajakopec

Prosím vás, to vás čo napadá učiť sa anatómiu na prijímačky?
Anatómia vám na prijímačky vôbec netreba, takže vytlačenú anatku si môžeš v pohode založiť do šuflíka a vytiahnuť ju v 1. ročníku. :-)
Na prijímačky potrebuješ akurát gymnaziálnu chémiu a biológiu a ak chceš ísť do ČR tak fyziku, nič viac, nič menej!!!
Najrozumnejšie je kúpiť si modelové otázky a učiť sa z nich.

madzenka41

ingridgalova
Ahoj, zaujal ma Tvoj komentár, presnejšie to s tou anatómiou. Takisto by som sa v budúcnosti rada venovala medicíne.. Chcem Ťa poprosiť, či náhodou anatómia, ktorú Ti vytlačila Tvoja známa, nie je dostupná aj na internete, pretože ak sa skutočne po návode, aký tam je, učí anatómia ľahšie, rada by som si to niekde vyhľadala a začala so štúdiom :)Budem Ti veľmi vďačná ;)

Nela41

Keci maturitu nepotrebuješ z biológie ani chémie stačí spraviť prijímačky z biológie a chémie. Maturitu môžeš mať aj z vyšívania.