Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

jankaaaaaaaaa

netrep hluposti. v nemecku sa da lahko uplatnit, aj ked clovek neovlada nemcinu na urovni, ale je tam urcite lepsie pracovat ako na slovensku. na slovensku sa uplatit v odbore lekara da, ale za ubohych podmienok je tu skoda pracovat

MudrPudr

v nemecku nenajdes lahko dobry flek a chces sa odstaovat do nemecka? ak sa doktor neuplatni na SK, neuplatni sa ani v DE

pendulum

Na medicínu vám známky ani podobné hlúposti netreba.
Jedinou podmienkou je mať maturitné vysvedčenie (je jedno aké známky, z akých predmetov a z akej školy) a poradie prijatých sa robí len na základe vedomostí ktoré preukážete na teste.
Najlepší spôsob prijímania študentov aký existuje.