Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

Laurina22

Jankaaaa:

úrady verejného zdravotníctva (ÚVZ, RÚVZ),
nemocnice a zdravotnícke zariadenia: ochrana zdravia pacientov a pracovníkov v
nemocniciach (nemocničný hygienik), stredný zdravotnícky manažment,
výskumné ústavy so zameraním na: chronické, hromadne sa vyskytujúce choroby, infekčné
choroby, životné prostredie a zdravie, pracovné prostredie a zdravie,
poradne zdravia: podpora zdravého životného štýlu, poradenské centrá,
inšpektoráty práce, pracovné zdravotné služby,
štátna správa (odbory zdravotníctva, životného prostredia),
samospráva: problematika ochrany a podpory zdravia ľudí, vplyvy prostredia na zdravie,
vysoké školy,
zdravotné a sociálne poisťovne,
komerčné poisťovne na úseku životného poistenia,
neštátne organizácie zaoberajúce sa ochranou a podporou zdravia,
inštitúty sociálnej starostlivosti,
farmaceutické firmy

jankaaaaaaaaa

podmienkou to urcite nieje aby si mal maturitu z tychto predmetov, ale na niektorych skolach dostavas body za znamky z tychto predmetov bud z vysvedcenia alebo z maturity. ale prvorady je ten test

záujemca

Ahojte. Chcel by som sa opýtať, či je potrebné pre prijatie na medicínu okrem prijímačok na konkrétnu fakultu aj maturovať povinne z predmetov biológia a chémia? (Bratislava, Košice, Martin, Brno, Praha,...) Je pravda, že ani na jednu z nich nie je povinná maturita z bio a chem, iba proste úspešné zmaturvanie z ktoréhokoľvek predmetu? Ako to je teda? Jedinou podmienkou prijatia je teda len test na prijímačkách? Diki.

Roli0000

Prosím vás nevie niekto či sa tento rok budú konať prípravné kurzy na LFUK, myslím tie ktoré organizuje škola ? A keď áno tak sa tam ako prihlasuje ?

buduca_medicka

------Ahojte! Hladam SPOLUBYVAJUCU,buducu prváčku SZU Všeobecného lekárstva,do 2-izbového bytu na KRAMAROCH. som tiez buduca prváčka.ak máš SERIOZNY zaujem pis na moj

mail : buduca.medicka@azet.sk -----------