Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

žiarovka

pepeterr som rada, že šíriš osvetu, presne toto treba povedať každému, koho napadne na LFUK ísť..minimálne preto, aby sa na to pripravil... ja osobne som kvôli mnohým veciam, čo si napísal z LFUK odišla na lepšiu školu, čo bolo najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť..

tpch

pre studentov mediciny hradi poistovna.
Vakcina sa vola engerix B 20mcg a na zadnu stranu receptu treba napisat poznamku Student lekarskej fakulty.

sweet_lolitta

Plati sa prosim vas za vakcinu proti zltacke typu B??? Lekarka mi povedala, ze ano... a na nete som sa docitala, ze by sa nemalo, ze to hradi poistovna...VDAKA!

autumnleafs

Ahoj, mam 21 rokov a chcem sa hlasit na UPJS s tym, ze prijimacky budem robit nabuduci rok.
A mam taky napad, ci by nebolo mozne najst si niekde partnera na pripravu na prijimacky, nie kazdodenneho ale sem tam si pomoct, motivovat, vysvetlit, pripravit pomocky a extra informacie ktore by mohli pomoct podla dohody.
Priznam sa chemiu som nikdy nemala ale z mojho obcasneho stretnutia s nou som mala prijemne zazitky a IQ mam nad 130 :) A z chemie planujem aj doucovanie. Z biologie sa pripravujem pravidelne a bavi ma to :)
Teda ak by tu bol niekto blizko kosic a mal/a by zaujem bola by som rada ak by sme si dali o sebe vediet, alebo pokial ma niekto napad kde inde by som mohla niekoho takeho najst a podelil by sa :)Dakujem

Slavka
Eurynomex@hotmail.com

Clifford303

DH5
Na tvojom mieste by som siel na prijimacky este raz.Ved existuje kreditny system ..skusky z 2 rokov ti uznaju ...okrem tych co nemas a budes si ich musiet dorobit. Co som pocul v KE to tak funguje...Vela stastia