Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

lady222

Kaylitta
ahoj, aj ja som sa dostala do KE ale stale rozmyslam kde pojdem, cakam este na vysledok v MT, tam to asi tiez vyjde..(ty si mala kolko bodov v MT?) a okrem toho mam este na vyber zubarinu, na ktoru sa mi tiez zazracne podarilo dostat... takze rozhodovanie bude tazke :)tak mozno budeme spoluziacky :) prajem peknee prazdniny, oddychni si, kym je este cas :)

Kaylitta

Ahojte, ja som si dala UPJS a JLFUK v Martine... Do Ke som prijata, comu sa fakt tesim, lebo je tam fakt tazke sa dostat a veelmi mi pomohlo doucovanie a tvrda praca (studium od 7:00 do 00:00 bez prestavky)... A co sa tyka MT, mam taky pocit ze nie som prijata, no uvidime podla tohtorocnej hranice... Inak gratulujem vsetkym, ktorym to vyslo, tesim sa s vami a vidime sa v prvom rocniku v KE :o)

sweet_lolitta

Ja som si dala jednu, LFUK v BA, lebo sama tu byvam, naco sa trepat inde :)) A dostala som sa, takze spokojnost :)

Denylove

Dala som si UPJŠ, čo je ťažke sa dostať, ked človek nechodi na doučka, a ja nie som zastanca biflovaciek, ale poctiveho ucenia. Dalej UKBA a SZU, Cesko ma vobec nelakalo, aj napriek prehovaraniam som si nedala, a MT som si nedala tiež, bala som sa ohladom testov, podkladov, ktovie, možno aj tam by som spravila...Ked pridu domov papiere budem už potom riešiť čo kde ako a pod. :) ale celkovo ta snaha som rada že sa vyplatila.

7798

kam si si davala? mas aj nejake cechy? urcite chod do cr, tam je to najlepsie, mili profesori, dobre vybavenie, vela preparatov na anatomiu, maju vacsie kniznice ako slovenske skoly, skoly maju aj v zahranici lepsie meno. na slovensku je najlepsi martin, potom bratislava a szu je na tom este stale dost zle. je to nova skola, nema este absolventov, veci sa riesia za pochodu. je to trochu riziko vystudovat tuto skolu, nevies ako ju budu brat. v kosiciach nikoho nepoznam, ak mas v cr brno, odporucam

Denylove

Ja som mala všade hnusne testy, chytakove, ale asi ma zobrali na všetky univ. čo som dala prihlašku :) Takže som happy no

thinkpad

Ahojte, precital som si cele forum, pretoze ma zaujimalo ako to chodi na inych fakultach (ja som v MT), lebo kamaratka sla na prijimacky do BA... celkom mila komunita sa tu stretla :) drzim palce vsetkym co bojujete, alebo ste akurat dobojovali a pojdete na skolu, nech sa vam dari. buducich Martincanov hadam budem stretavat. tak vas osobitne ;) boli tazke testy?

Denylove

Melindas- v septembri si zožen jednoznačne doučovanie, a radim aj z bioly, nespoliehaj sa na nič, vela ludi ide na skusky tak namakanych ze dovi dopo. Najneskor v januari sa musis pripravovať s doučovanim už.