Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

gabyka

Zdravííím Neviete náhodou, či sa podklady na LF UPJŠ menia každý rok? alebo mi na rok budú stačiť tie tohto ročné??? =)

melindas

ahojte :) som žiačkov gymnázia a chcem ist na medicínu..chcela by som vediet ako to chodi na prijmajmáčkach a následne potom na medine.. biologie sa až tak velmi neobávam skor chemie pretože z nej nemám ani seminár no spolieham sa na knižku zmaturuj z chemie :D ak by bol niekto taký milý a informoval ma o tom ako to chodí hocijake pikošky bola by som mu povdačná.. moj fb je Martina Jancová :) paaaa

juuhuhuhu_)

Dnes som bola v BA a mam 750 bodov :) mala som vsetko okrem prikladov plus nejake chyby, dalo sa to zvladnut :)

Lily 1991

ahoj levys,
neviem ako je to v BA. ale možem ti presne povedať, ako je to v KE. kedze som tam teraz robila testy na všeobecne i na zubarinu.
Na všeobecné bola hranica 680 bodov z 800. čiže si tie testy musela napísať minimálne na 85%.
Na zubnom bola hranica 726 bodov z 800.
Musela si mať viac ako 90,7 %.
Viem, v BA to može byť uplne iné, ale moze to byt aj velmi podobne, zda sa že tento rok je silnáá konkurencia :))a ešte aj vela uchádzačov, ked napr. do Martina sa hlasi 1 450 ludi, pricom vezmu tak max 130..... a do Brna sa na vseobecne hlasy skoro 3 200 ludi... no klobuk dole tým, čo tam budu prijatí
tak veľa štastia na prijimackach .

a ešte mi poradťe, či mám isť na to všeobecne alebo na zubarinu