Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

vecernica

latina je to najlashie na medine,,hehhe.to ci ches byt lekarka si prosim premysli neskor teraz rozmyslaj nad sucasnostou

lleilla

ahojky-urcite ak uz teraz rozmyslas,ze by si chcela na medicinu,tak rozhodne si zvol gymnazium-ja som chcela ist na zdravotnu a som nesmierne vdacna rodicom,ze ma prehovorili na gympel-ak ti zalezi na VS a si zodpovedna uz v tomto veku,ako sa mi zda,tak sa tam naucis ucit a hlavne sediet na zadku a drtit-to sa ti na medicine veeeelmi zide.Ja som mala prijmacky z chemie,biologie a na niektorych fakultach aj fyziku-maturovala som z tychto predmetov len z chemie a biologii.Ale fyzika sa da tiez naucit,mne stacilo uplne,co som sa naucila na gymnaziu.Co sa tyka latinciny,mala som ju len v prvom rocniku mediciny,predtym som sa ju neucila nikdy a nebol problem urobit skusku-do tohot sa dostanes.Ohladom specializacie mas este straaaaasne vela casu,samozrejme aj ja som mala predstavy,ktoremu oboru sa chcem venovat,ale pocas studia vela uvidis,hlavne v tych vyssich rocnikoch,ktore su zamerane uz na kliniku,uvidis,ktory obor co obnasa a rozhodujes sa aj tak az po 6 rokoch,ked vystudujes vseobecne lekarstvo.Ak si rozhodnuta studovat na medicine,chce to vela trpezlivosti,velmi pevne nervy a hlavne,uzi si co najviac spanku,na medicine ti bude velmi vzacny,ale ked sa chce,tak sa da zvladnut vsetko a plati to aj o skole,aj v zivote:).Vela stastia a drz sa svojho sna a ciela:)

lenuliatko

no na nasom ano.chceli.ale to je predsa uz aj tak jedno.niekto si tzo vyzaduje niekto nie.islo oto ze sa pytala ci s ama ucit latinske nazvy.no naco teraz?podla man priskoro.a bude potrebovat mat hlavu volnu pre ine veci.

orgi

Netusim, na ktorom gymnaziu chcu na maturite latinske nazvy, ale ved ok:) Je to zbytocne pokial clovek nechce ist na zoologiu alebo nejaky prirodny smer.

lenuliatko

a naco mi to bolo dobre tie nezvy?no dva veci.na hovno a na hovno.na nic.na maturitu.ale musela som.a co teraz.ked musis tak musis.alebo zeby ty si mala individi plan kde si mala vynimku a neucila si sa latinske nazvy tych debilnych zvierat a rastlin?

lenuliatko

ja som skoncila gymnazium.4-rocne.a prijali ma medicinu.no predstav si to!dalsia vec baba sa pytala ci s ama ucit latinske nazvy.a naco sa to bude ucit ako 14 rocna??zbytocne ci zatazi hlavicku ktoru bude potrebovat nato aby napchala vsetky tie evdomosti pocas gymka do hlaby.a ze naco jej budu latinske nazvy zivocichov azvierat?no predsa na maturitu.nespadla som z hrusky a nevyrastala som v nejakej zakopanej dedine.

orgi

Lenuliatko, vidno, ze nemas o studiu na medicine ani paru. Neviem naco sa ti oplati vediet latinske nazvy rastlin, zvierat a podobnych blbin, ked na medicine to absolutne nepotrebujes.Oplati sa fakt stracat cas:DD Kedy si chodila na gympel a kam?

8-rocne gymnazium vobec nie je hovadina. Gymnazia maju kvalitnejsiu vyucbu ako zakladne skoly,kde ucia zdegenerovane chore ucitelky, kde vladne tyrania zo strany deti a ine nechutne veci. Ja som chodila na 4-rocne gymnazium a ako som tak pozorovala deti na 8-rocnom, tak to bolo nieco celkom ine ako na zakladke. A podotykam,ze som chodila na "kvalitnu zakladnu skolu,ktora je dnes v BA vyhladavana". Na 8-rocnom gymnaziu sa neucia zbytocnosti, naopak naucia tie deti brat studium podstivo a lepsie pripravia uz odmala na studium na vysokej skole. Vacsina mojich spoluziakov su z 8-rocnych gymnazii, co o niecom hovori.

lenuliatko

nesuhlasim stebou orgi co s atyka tych latinckych nazvov.ja som sa ucila latinskych nazvov do bludu.hlavne co s atyka bunky a systemu rastlin a zivocichov.kazdy kmen podkmen triedu potriedu oddelnie rod celad som vedela po latinsky.je to makacka ale oplati sa.