Bakteria e.coli v pošve

Príspevok v téme: Bakteria e.coli v pošve
jaroslava111

Chcem poprosit o radu niekoho kto tomu rozumie, po kultivacii mi zistili ze mam v posve tuto bakteriu..e.coli az 14 x, zlakla som sa , mala som dost zapachajuce vytoky, preto som isla na tu kultivaciu,inac ziadne problemy.
Dostala som na to cipky,ale chcela by som vediet aku s tymto mate skusenost ak mate a ako to liecit aj inymi sposobmi ako liekmi od gynekologa..dakujem
som z toho dost zufala....

eva111

s baktériami e.coli mám svoje skúsenosti. Nie je pravda,že sa nachádzajú prirodzene aj v črevách.Niekomu sposobujú hnačky, niekto ani nevie,že ich tam má.Je to individuálne.A v pošve určite nemajú byť. Treba ich vyliečiť nielen antibiotickými čapíkmi ale aj užívaním antibiotík.Hneď po liečbe si treba začať vkladať čapíky Feminella Vagi C,tie sú na podporu imunity, no predtým a pred každým umývaním pošvy si treba ruky dokladne umyť Antibakteriálnym mydlom najlepšie tekutým Detol. Pošvu je najlepšie umývať si Lactacyd femina a používať neparfumované intímky, ktoré treba často meniť.Vyliečiť sa musí aj partner inak je všetko nanič.

lea23

Aj ja som ju už mala a celkom dobre mi zabrali antibiotiká od gynekológa, ale tiež som to kombinovala najskôr s urinalom(tiež je to v podstate výťažok z brusníc-na prečistenie močových ciest)a teraz pijem pravidelne urologický čaj-preventívne.
Jera asi viem ako sa cítiš,ja mám tiež dlhodobé probémy, akurát že mne sa tie diagnózy striedajú. Z jednej sa ako tak dostanem a hneď tam mám čosi iné. Momentálne to riešim zmenou prádla (od tangáčou ku klasike) selén, zinok, chystám sa ešte skúsiť kokosový olej a o mesiac vysadím už aj antiku, lebo aj tá ovplyvňuje imunitu a flóru v pošve. Tak ti držím palce, aby ti to už prešlo, samozrejme aj ostatným.

jera

baby,chcem vas poprosit o radu na problem s e.coli. pisete tu,ze vam zabrali bud lieky od lekara alebo prirodne doplnky. nenajde sa tu aj niekto,kto ma stym chronicky problem? nezabrali ani antibiotika na uzivanie,ani cipky,ani acidophilus,ani kremy,ani prirodne lieky na imunitu,spodne pradlo nosim odjakziva bavlnene:-))....prakticky som vyskusala uz vsetko a 9 mesiacov sa toho nie a nie zbavit. neprestane to palit ani na chvilku. s partnerom nemam ziaden styk,ani som este nemala a som z toho uz zufala,ved musi existovat sposob ako sa toho zbavit,neviem si predstavit,ze by som to mala cely zivot. ak sa najde niekto,kto s tym ma tiez takto dlho problemy a vyliecil sa,prosim vas,poradte mi. lekari su zufali a ja este viac. nechcem prist o partnera kvoli tomuto problemu,sme spolu rok a pol a som z toho vazne zufala. diky moc

sarin

e.coli sa prirodzene vyskytuje aj v posve. nerobi problem pokial sa masivne nerozmnozi.. takze ziaden poplach. Chce to lactobacily a ine probiotika. + by ti mal gynekolok predpisat lieky na obnovenie flory v posve (tej sprvnej) e. cola tam pravdepodobne bude vzdy ale pokial ju drzia na uzde lactobacili nebudes mat problem. Posva nie je sterilne prostredie.

asdf

e. coli je baktéria, ktorá prirodzene žije v okolí konečníka, aby chránila hrubé črevo pred baktériami, ktoré by mohli spôsobiť problémy s črevom. Pre črevo je prospešná, ale u žien môže ľahko prechádzať zozadu k pošvovému vchodu alebo k močovej rúre. Ja som tiež raz mala podobný problém a lekárka mi povedala, že si mám dávať pozor radšej aj na to, aby mi pri sprchovaní nešla voda od konečníka smerom dopredu. Správne sa utierať. Nenosiť tangá, lebo tie presúvajú infekciu zozadu dopredu, lebo ono sa to nezdá, ale pri chodzi a pohybe sa posúvajú a môžu prenášať infekciu. Navyše intímne partie sú v nich dosť stiesnené.

Lilli

for rada, bohužiaľ ATB zaberú na určitú dobu a potom znovu a znovu, preto je lepšie to liečiť práve babskými radami, ponúkla by som takýto postup z vlastnej skúsenosti pri užívaní ATB začni užívať tento prípravok, ktorý užívaj ešte min. mesiac po doužívaní prvého balenia- využívaj dve balenie tohto doplnku.

-odkaz odstránený-

plus ti odporúčam posilňovať pravidelne imunitu, nájdeš tu množstvo príspevkov a odporúčaných prírodných doplnkov.
Inak sú to svine tie baktérie, nejdeš sa ich zbaviť. Ja som mala problémi s enterokokmi.
Súhlasím so všetkými príspevkami ale odporúčam kombinovať ATB+ užívanie prírodných doplnkov- tie treba užívať dlhšie min. 2 mesiace( prírodné doplnky zaberajú pomalšie ale ich účinok je trvácny a bez vedľajších následkov, oproti tomu ATB môžu mať iné vedľajšie účinky a príčinu neodstránia iba ju bohužiaľ potlačia)

ako písala usiko je dôležité dodržiavať hygienu najmä po sex. styku, hneď sa umyť kvalitným intímnym mydlom no pred tým sa vycikať a vypiť 2dcl čistej vody, pre tie ktoré trpia zápalmi moč. mechúra, výtokmi, ešte jedno odporúčanie, noste výhradne bavlnené nohavičky!!

rada

bakteriu nepodcenuj, to nie je kvasinka ze by sa dala liecit aj inak ako liekmi od lekara...ale bakteria ti moze narobit riadnu sarapatu, urcite posluchni lekara radsej ako nejake ,,babske" recepty..

usiko

No, nijak inak, pekne vyber lieky od gynekologa, po velkej potrebe sa utieraj odpredu dozadu, nikdy nie naopak, prestan nost tangace - tie ti to tam poriadne zavaria......a pekne pi vela tekutin.....pretoze ak malo pijes, mozes mat bakteriu v mocovej rure a odtial ti prejde do posvy.....tak vela tekutin, aspon 2 litre denne a vela pisat, nezadrziavat moc......po tom, co vyberies lieky od gynekologa, pytak si este raz urobit kultivaciu....ak myslis, ze to neurobi, tak mu zaklam, ze sa dobre necitis, aby ti urbil ster a poslal ho na rozbor...len tak si budes ista, ze ti to preslo.....

A este nieco, pred sexom urdziavat hygienu, tak ty ako aj partner....vela zdaru.....

poznamka - vlastne skusenosti....