Antikoncepcia uzivanie po akom case sa mozem spolahnut

Príspevok v téme: Antikoncepcia uzivanie po akom case sa mozem spolahnut
patriicia

ked sa smiem dopatrat odpovede: ) pouzivam antikoncepciu yadine no skor zacala som pouzivat v niejakom letaciku alebo brozurke kt mala kamaratka od gynekologa sa pise ze zabera od prveho dna v pribalovom letaciku sa nic nespomina gynekologicky som sa opytala povedala mi ze stopercentny ucinok je az po mesiaci niekde inde som zase pocula po tyzdni tak kedy vlastne si mozem byt urcite ista?este by som sa chcela opytat ako to je s uzivanim tabletiek je niejak opodstatnene ze sa maju brat z hora za radom postupne.. alebo je to len pre priehladnejsie uzivanie ???? (yadine)

ZuzkaZuzana

Ahojte. Chcela by som sa vas spytat ze ak zom zacala prvu antikoncepcnu tabletku brat v prvy den menstruacie mam v tom pokracovat a dalej uzivat antikoncepciu pocas menstruacie cely tyzden???

Pa3cia

Kvety zla dakujem za skorú odpoved..:D fakt díkí takže by som sa nemusela báť že som tehotna..beriem HAK Mistra...ale to je asi jedno nie??..:D

Pa3cia

Ahojte..chcem sa opýtať...začala som brať moje prvú HAK...s tým že prvú tabletu som zobrala prvý deň menštruácie...lenže...menštruaciu a také ako keby čistenie spolu som mala 10 dní...po 13 tablete čiže po 13 dni uživania HAK som mala nechráneny pohlavný styk s tým že sme to nejak nestihli...všade sa píše že HAK je účinna po 7 dňoch aj doktorka mi to tak vravela...čiže čo si myslíte bola som už chránena??..prosím len nepíšte že treba mať chráneny styk to viem aj ja ale ak je raz človek sprostý a nedá si povedať škoda mu to vravieť..priznám sa..:D tak prosím vás čo myslíte už som chránená??

Emily opat

Ahoj Sam.,

toto je uz dost odborna otazka, tu na fore su zvacsa laici. Pripadne mentori co maju plne usta mudrych reci. Odporucam opytat sa to vyhradne gynekologa, najlepsie toho co ti HAK predpisal.

RNG

Ziadna antikoncepcia nepracuje 100%, tj ked nechces riskovat otehotnenie, zabudni na sex. To ze to 98% ludom pracuje neznamena, ze nemozes padnut do tych 2%, komu to zlyha.
Vseobecne, mladi dnes pristupuju k sexu velmi nezodpovedne a nie je to len vec otehotnenia, ale celkove blizkeho styku, krvneho, ked si partneri vymienaju prakticky vsetky mikroby v tele a dokonca aj bielkoviny a to moze viest k hromade problemov zdravotnych aj spolocenskych.

Sam.

Ahojte, mám otázočku. S priatelom sme mali nechránený sex den po tom, ako mi skončila menštruácia. Neurobil sa do mňa, no bolo to dvakrát. Cyklus mávam pravidelný, takže by som relatívne mala mať v tom čase neplodné dni, no pre istotu som použila Escapelle. Následkom tých hormónov som do týždňa dostala opäť menštruáciu a kedže som si okamžite vybavila antikoncepciu, v prvý deň som ju nasadila. Som teda chránená okamžite, i keď to bol proste menzes vyvolaný pravdepodobne hormónmi z "tabletky po" alebo by som sa mala ešte najbližšie dni chrániť?